Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

15:03, 02 wrz 2014
Witaj Babeczko
U mnie też sporo podkładów,mam już je kilka lat.Przy tarasie mam tylko trzy schodki.Reszta oddalona.Jak u Ciebie z zapachem z tych podkładów bo widzę,że masz obramowanie z nich wokół tarasu.U nas z latami zapachu już się ulotnił.
Bardzo fajnie wyglądają z nich te skrzynie pod domem
Pozdrawiam
babka 17:13, 02 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Witaj Aniu Zapach z czasem ulatnia się sam rzeczywiście. Podobne obrzeża zrobiłam już kilka lat temu i "pachniały" nieziemsko zwłaszcza w słoneczne dni ale tym razem potraktowałam je płynem do czyszczenia drewna Karcher i myjką ciśnieniową. Teraz podkłady nabrały jaśniejszej barwy i straciły nieprzyjemną woń. Przynajmniej tak mi się wydaje bo pogoda deszczowa i chłodna nastała więc trzeba poczekać na słoneczną ciepłą aurę by się przekonać jak z tym zapachem jest naprawdę. W każdym razie liczę na to, że szybko się utlenią
Do pomysłu na takie podniesione tarasy byliśmy trochę zmuszeni a właściwie sami sobie to zgotowaliśmy bo pod spodem jest czysty gruz. Po prostu kilka lat temu zasypaliśmy tam nieużywany wjazd do garażu. Przestrzeń użytkowa "ogrodu" nam się przez to powiększyła ale co z tego kiedy nic w tym miejscu nie chciało rosnąć :/ Podnieśliśmy więc sztucznie poziom gruntu by móc cokolwiek posadzić a tym samym zagospodarować podwórko.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:56, 06 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Napracowałam się potwornie i nie wiem czy warto było... efekt mojej pracy pozostawia wiele do życzenia. Oceńcie sami. Rośliny wykorzystałam,te które już miałam wcześniej. Nie widzę tu miejsca dla liliowca i irysów (a może jestem w błędzie? }Może ktoś rzuci okiem i podpowie co dosadzić w miejscu za turzycami? Myślałam o rozplenicy japońskiej - piórkówka'Hameln' ale nie wiem czy to dobry wybór? czy turzyce razem z rozplenicą nie stworzą bałaganu ?
Zastanawiam się też czy w miejsce gożdików nie wsadzić kostrzewy sinej ale z kolei podobają mi się kwitnące goździki na tle żurawek. No niewiem, zdecyduję wiosną


Przede mną jeszcze wiele pracy, choćby doprowadzenie do ładu cyprysa, podniesienie gruntu i założenie trawnika. Z uwagi na psy, które biegają luzem pomyślałam o trawie z rolki. Efekt będzie szybszy a darń nie tak bardzo delikatna jak z wysiewu. Czy macie rozeznanie na jakie rolki się zdecydować. Lepiej wybrać tę uprawianą na folji ?
Masę pytań mam bom zielona, echh
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Lukasz2013 23:02, 06 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Dla mnie ślicznie. Może dodałbym troche trawek i jasnych żurawek ostatnio mi się bardzo podobają i rozświetlają rabatki.
babka 23:08, 06 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dodać trawki i żurawki ok, jestem za ale gdzie byś je wcisnął ? Mój zmysł kompozycji trochę kuleje więc ch etnie się podeprę Twoimi sugestaiami :>


____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Lukasz2013 23:21, 06 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Ja tam zawsze coś upchne zerknij na moją dzisiejszą rabatkę, wszyscy twierdzą że za gęsto ale mi się tak podoba a jak będzie ciasno to się przesadzi. Ja dałbym jasne trawy z tyłu rabat a z przodu wcisnąłbym jasne żurawki.
babka 23:41, 06 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Też myślałam o jasnych rozplenicach ale mam dostać z tych ciemnych a wiadomo - darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda Jak uznam, że za ciemne to mam już dla nich inne miejsce a tu dokupię coś jaśniejszego. Na wciśnięcie żurawek nie widziałam dotąd miejsca ale skoro twierdzisz, że da się to spróbuję Idę do Ciebie podglądać
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 00:16, 07 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
ale ja nie mam swojego wątku Nie chciałabym zaśmiecać forum czymś co niewarte uwagi. Szukałam tylko pomocy tu w projektach z nadzieją, ze ktoś wspomoże no i oczywiście nie zawiodłam się
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Lukasz2013 00:21, 07 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Acha myślę, że powinnaś wątek założyć jeśli uznasz, że pozostaniesz z nami na dłużej. Przemyśl to.
babka 00:31, 07 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Mało systematyczna jestem i niewiele do pokazania a i wiedzą na temat roślin nie grzeszę więc kto to będzie chciał oglądać ? Jednak moje ogrodo-podwórko przechodzi właśnie wielką metamorfozę więc pewnie wiecej pytań będę miała i własny wątek by się przydał Jutro poczytam co i jak z tym podpisem a tymczasem dobrej nocki życzę
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies