Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Konieczki 08:51, 29 mar 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Iryski już wiem co chce mnieć

Magnolia - z tego co pamiętam jak Madżenka radzi to super mocno podlewać w sierpniu (wtedy zawiązuja pąki)


Kupiłam nawóz do róż, dużo mi zostało - mam całe dwie różyczki - nie wieczie pod co bym mogła sypnąć? Kurde szarpnęłam sie na długoterminowe kulki
____________________
Zielonym do góry... :)
patrycja 09:18, 29 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Ty swoje żurawki będziesz dzielić? A mogę tak mocno rozrośnięte ściąć? Rozsadzać ich nie chcę bo mam już dużo a szkoda mi też je wyrzucić
____________________
Patrycja mój ogródek
ren133 09:56, 29 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Olu
Jestem za wersją nr 1 ... a czy wtedy hortensje "wstrzelą" się między kulki?
I jaka to odmiana żurawek?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
07_Rene 10:08, 29 mar 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Jestem za wersją nr 2. ale ja zawsze nieparzyste nasadzenia forsuje Parzyste jakoś do mnie nie przemawiają. Pytanie tylko jak te hortensje masz posadzone, żeby kulki na nie nie wlazły.

Gratuluje zakwitu ciemierników. Mi został jeden, widzę że będzie puszczał coś... ale czy to listek, czy kwiat?
Miałam jeszcze kilka nawet większych, ale w ostatnią sobotę w ferworze prac, przekopałam je razem z chwastami Nie mogę sobie darować

Ogólnie ostatnio krucho u mnie z pamięcią. Kilka roślin znalazłam na rabatach, których nie poznaje i nie pamiętam, żebym sadziła.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
amelia_b 10:37, 29 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Przyszłam ciemierniki poogladać
____________________
Pogubiłam się po drodze
Mira104 13:20, 29 mar 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Pięknie u Ciebie, tak kolorowo i czyściutko. Bardzo podoba mi się dekoracja kominka, zajce super.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
babka 15:09, 29 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Konieczki napisał(a)
Iryski już wiem co chce mnieć

Magnolia - z tego co pamiętam jak Madżenka radzi to super mocno podlewać w sierpniu (wtedy zawiązuja pąki)


Kupiłam nawóz do róż, dużo mi zostało - mam całe dwie różyczki - nie wieczie pod co bym mogła sypnąć? Kurde szarpnęłam sie na długoterminowe kulki


Kiedyś znajomy ogrodnik kupił nawóz do róż w promo cenie, sypał nim wszystko, wiesz jakie miał po nim piękne różaneczniki ? !!
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 15:15, 29 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
patrycja napisał(a)
Ty swoje żurawki będziesz dzielić? A mogę tak mocno rozrośnięte ściąć? Rozsadzać ich nie chcę bo mam już dużo a szkoda mi też je wyrzucić

Będę je dzielić bo bardzo mocno się rozrosły i przez to się wypiętrzyły. Już teraz widzę i wszyscy to samo powtarzają, żeby je dzielić bo będą wyłazić na wierz ich zdrewniałe części i zrobią się takie rosochate . Myślę, że ciąć możesz, zależy jak bardzo masz je rozkrzewione.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 15:22, 29 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
ren133 napisał(a)
Olu
Jestem za wersją nr 1 ... a czy wtedy hortensje "wstrzelą" się między kulki?
I jaka to odmiana żurawek?


No to mamy 2 : 2
hortensje licząc od brzegu gazonu są posadzone: 60 -> 90 -> 90-> 90 -> 90 ->->->->
czyli kulki wstrzeliłyby się dokładnie pomiędzy.
Gdyby przyjąć 4szt to pierwsza kulka posadzona byłaby na ok 30cm od brzegu

O żurawki mnie nie pytaj bo sama nie wiem Dostałam je od sąsiada, to chyba jakies bezodmianowe są. Bardzo zdrowe i duże, rosną jak gupie

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 15:33, 29 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)
Jestem za wersją nr 2. ale ja zawsze nieparzyste nasadzenia forsuje Parzyste jakoś do mnie nie przemawiają. Pytanie tylko jak te hortensje masz posadzone, żeby kulki na nie nie wlazły.

Gratuluje zakwitu ciemierników. Mi został jeden, widzę że będzie puszczał coś... ale czy to listek, czy kwiat?
Miałam jeszcze kilka nawet większych, ale w ostatnią sobotę w ferworze prac, przekopałam je razem z chwastami Nie mogę sobie darować

Ogólnie ostatnio krucho u mnie z pamięcią. Kilka roślin znalazłam na rabatach, których nie poznaje i nie pamiętam, żebym sadziła.


No tak to czasem jest, ja tez kilka roślin w podobny sposób uśmierciłam
Jak bedą siewki to się nimi podzielę

Moje kwitną jak szalone. Te, juz kwitnące przesadzałam tydzień temu



A te dwa dni temu i chyba nawet się nie zorientowały




Co do nasadzeń to ja też jestem raczej niesymetryczna i sama niewiem czy to dobrze czy źle. Z tymi kulkami mam zgryza i już się sama sastanawiam czy w ogóle to dobry kierunek

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies