Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

jalos 19:20, 16 paź 2014


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Jestem
Miałam ogromnie ważny egzamin przed sobą i postanowiłam (skutecznie, jak się okazało) nie zaglądać na forum,
żeby jak najwięcej czasu poświęcić na naukę. Wiedziałam, że jak tutaj zajrzę - to przepadnę a długie godziny.
Jak widać dyscyplinę zachowałam.
A egzamin zadałam
A teraz mogę zająć się ogrodem.
I znów targają mną sprzeczności straszne.
Znów wracam do moich nieszczęsnych tujek.
Znów zaczęłam się zastanawiać czy jednak ich nie przesadzić wzdłuz bocznych ogrodzeń a z tyłu nie posadzić
tuji w odmianie Atrovirens.
To tuja plicata - żywotnik olbrzymi. Podobno szybko rośnie i rośnie jej gałęzie "rozkładają" się płasko na boki, nie
tak jak moje tuje, które mają zwarte gałązki skierowane ku górze, jeśli wiecie co mam na myśli.
Na moim osiedlu przy jednym z domów w zeszłym roku posadzono rzadko (mniej więcej co 1 metr) niewielkie
tuje - nie wiem jaka to odmiana - w tym roku tuje niesamowicie urosły zarówno na szerokość jak i wysokość.
Może jednak powinnam zaryzykować i posadzić coś innego....
Na serby nie namawiajcie mnie, nie dam się przekonać....

No i przedogródkiem, póki co strasznym, czas się zająć.
Zdjęcia już zrobiłam jakiś czas temu, tylko je wkleić trzeba.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
aage 10:09, 17 paź 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Gratuluję zdane egzaminu!!!
Teraz to ogród tylko w głowie czekam na zdjęcia
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
lojalna_ 19:30, 18 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Czesc Agnieszko

Masz piekny teren, przy Twoim zapale dasz rade rozwiazac ten problem osłonowy wiem , ze łatwo sie mówi ale trzymam kciuki a pomocnych osób nie brakuje sama zaczynam sadzic i widze jak pomoc innych jest cenna

Pozdrawiam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
AsiaK_Z 19:35, 18 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Przybiegłam z gratulacjami!
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
jalos 09:24, 19 paź 2014


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Asia, Aga, Jola dziękuję za odwiedziny i miłe słowa

Jola, ja nie wiem co z tym moim zapałem, nie wiem czy go mam - muszę poszukać, może się gdzie schował? np w szafie?
Zamiast wklejać zdjęcia, wołać o pomoc to tu to tam to ja szlajam się po innych wątkach swój kompletnie zaniedbując. Musze się poprawić...
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
jazzy 16:57, 26 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Jak tam? Co tam? Dzialasz cos? Jakies fotki bys zapodala
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Magda70 14:38, 05 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
No faktycznie się szlajasz....i uparcie do siebie nie zaglądasz
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
iwonadm 19:10, 31 sty 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
przyszłam się przywitać czy mieszkasz w okolicy Swarzędza ?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Iwk4 22:38, 10 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przyszłam się przywitać i podziękować za odwiedziny. Zastanawiam się , co ci odpisać, ale popracuję nad twoim pytaniem Na razie pozdrawiam. Żeby zgłębić twoje problemy, przeczytałam twój wątek. Aga, wstawiaj więcej fotek. Tutaj pismo obrazkowe przemawia nad pisane
____________________
Ogródek Iwony II
jalos 23:01, 10 mar 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Iwonko, dziękuję za odwiedziny. Napisałam Ci długą odpowiedź i mi ją wcięło....

Napisałam Ci między innymi, że ten wątek muszę pogrzebać, bo wieje z niego ogromny smutek, a ja już nie chcę łez wylewać i szat drzeć.

Mleko się rozlało i już z tym nic nie zrobię. Trudno.

Teraz muszę udowodnić, sobie przede wszystkim, że na przkór wszystkiemu będę miała ogród.
Będę miała rośliny, które przysłonią kilka(naście) okien, z których zagląda się wprost do mojego ogródka.

Będę miała kwiaty i trawy.
i w końcu będzie ładnie.
I założyłam sobie jeszcze, że bardzo sympatyczni ludzie zamieszkają w tych mieszkaniach tuż za moim płotem

Ale nie zrobię tego bez pomocy.
Dlatego w najbliższym czasie mam zamiar otworzyć nowy, lepszy rozdział w życiu mojego ogrodu i moim, rzecz jasna

Ten watek to był taki trochę Czyściec dla mnie....
ale może było mi to potrzebne???
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies