Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rośliny okrywowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny okrywowe

Zuzula 08:34, 12 wrz 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Fajny ten mazus. Zapisuję do kapowniczka.

Edit
A wiosną sam z siebie się odradza? Nie trzeba ścinać, albo coś?
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Selly 09:34, 12 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
On jest żywy cały czas nawet zimą , tylko zimą zmienia barwę liści z zielonych na brązowo-zielone, po ty by na wiosnę znów się zazielenić. Nie trzeba go przycinać. Nie rośnie wyższy niż 3 cm wysokości.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 09:38, 12 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Pomyliłam się we wcześniejszym poście.
Poprawna nazwa : mazus płożący
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
14:27, 12 wrz 2014
bardzo watek na czasie
akurat tez szukam takiej zadarniającej niskiej roślinki ...ale tojeści mówie dośc po 3 sezonach jest strasznie ekspansywna i zawaliła mi wszystko w tym roku normalnie ja wyrywam jak chwast a ta dalej rosnie ze zdwojona siła ....jedynie co to kolor ma fajny

mysle ze w miejsce tojeści dam niskie floksy, choc zima i wczesna wiosna wygladaja paskudnie

poczytam jeszcze o tym mazusie ..co za jeden
14:39, 12 wrz 2014
mam taką przedziwną rabatkę na której sa porzeczki, agrest w kółkach razem z tojescią

tojeść jest przerwana zdecydowanie bo zawaliła porzeczki i agrest, i szukam czegoś w jej miejsce


zdjecia z dzisiaj a wczoraj wysypałam trociny na części z pigwą ...nie mam pojecia czy dobrze ale ziemia pomimo dodawania kompostu jest w dalszym ciagu jak beton i mam nadzieje ze ją te trociny troche zmiękcza do wiosny
15:05, 12 wrz 2014
z zadarniajacych żółtych mam jeszcze oregano ...ale w taka rabatke sie nie nadaja bo trzeba przycinać
ja po moim jeżdze kosiarka co jakis czas szybciutko sie odbudowuje, ładnie pachnie i nie jest tak ekspansywna jak tojeść

nie wiem jak inni ale u mnie na dabrówkę się mówi "świczki" bo kwitnie niebieskimi świeczkami, wywaliłam bo jakoś mnie przytłaczał jej widok...a roslinki maja wywoływac pozytywne emocje
07:12, 15 wrz 2014
wczoraj kupiłam na próbę gęsiówka kaukaska Variegata i gęsiówka x suendermannii zobaczymy jak się sprawdzi.

planuje tez sprawdzić zawciąga czy oby nie rozchodzi sie i nie tworzy pustych suchych placyków

kiedys dostałam goryczkę ... rezyduje u mnie 1 sadzonka ale nie jestem zadowolona gdyż wypuszcza 20 cm badylki na których kwitnie ale środek jest suchy i brzydki, a gałazki kwitna róznie i jest dosć pracochłonne usuwać zaschniete kwiatki.
hanka_andrus 07:16, 15 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zawciąg jest idealny. Trzyma formę cały czas.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
agneszka 20:28, 15 wrz 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Tak wątek roślin zadarniających jest bardzo ciekawy. Bo takie niby nie pozorne rośliny a ograniczają ilość pracy przy chwastach.


jeszcze zastawiam się nad floksami. Tylko nie wiem jak by się sprawdziły.

Pozdrawiam,
____________________
20:33, 15 wrz 2014
floksy mam na tyłach rabat wiasna ładnie kwitna a w ciagu roku ich nie widac prawie ...lub nie bedzie ich widach docelowo jak roslinki z przodu się rozrosna

w miare szybko sie rozrastaja ( ale nie jak tojesc która okreslam mianem zarazy)

ograniczaja chwasty czasem wyjdzie mlecz albo oset lub perz to musze razem z korzeniem głeboko go wyciac i tyle

jeden minus ...wiosną floksy wygladają paskudnie ...sa bure
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies