Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rośliny okrywowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny okrywowe

MarekW 19:02, 08 paź 2014


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
i chwasty i rośliny ozdobne także więc trzeba pilnować sama roślinka nie wygląda imponująco, ale ładnie kwitnie
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
agneszka 20:27, 08 paź 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Po długich poszukiwaniach zdecydowałam się na Rozchodnik ostry. Tylko teraz zastanawiam się czy on się sprawdzi.

Na tej rabacie są miejsca gdzie słońce praży i jest sucho. Ale też bym chciała żeby wlazł pod krzaki więc tam słońca nie będzie. Są też miejsca gdzie jest trochę słońca.

Co Wy na to kochani poradzicie?

Czy rozchodnik w cieniu rośnie?
____________________
Joanna___ 21:31, 12 paź 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
To ja jeszcze zapodam inną propozycję: pięciornik trójząbkowy nuuk.
U mnie rośnie na słabej,suchej ziemi,rozrasta się rozłogowo,nie przepuszcza chwastów,bezobsługowy,ma ładne błyszczące liście,takie skórzaste.Niby jest zimozielony ale dla mnie tylko iglaki są tak naprawdę zimozielone.Bynajmniej zimą ma większośc liści tylko przybierają różne barwy.
Z nazwy chyba jest niezbyt popularny i nawet w szkółkach piszą tylko okrywowy ale widzę go często.Korzeni się płytko,właściwie "płynie" tuż pod powierzchnią ziemi,wlezie pod krzaki,kwitnie drobnymi białymi kwiatkami.
____________________
Selly 08:16, 13 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Wygooglałam sobie tego pięciornika. Uroczy !
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Tygrys 13:36, 13 paź 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
A ja polecam cymbalarię. Rośnie dobrze i na słońcu i w półcieniu, ładnie kwitnie i szybko sie rozrasta, jest niska i tworzy kwitnące kilka razy w roku dywany.
____________________
agneszka 15:25, 13 paź 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Tygrys a możesz pokazać zdjęcie jak to u Ciebie wygląda?
____________________
Tygrys 16:10, 13 paź 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Pokażę w weekend, bo nie mam tu czym zrobić zdjęcia. Moja cymbalaria rośnie głównie w suchym murku z polnych głazów, pomiedzy kamieniami, ale "wylewa" się u jego podstawy, skąd regularnie ją wyrywam, obdarowując sąsiadów. Widziałem jednak cymbalarię w roli typowo okrywowej w małym ogrodnictwie, skąd zresztą - po zaczarowaniu moim niezaprzeczalnym, męskim urokiem i silnym promieniowaniem testoreronem - pozyskałem ją od miłej właścicielki. Mam taką typową, fioletowo kwitnącą.
____________________
EwaG 21:12, 14 paź 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A może macierzanka. Np. cytrynowa lub piaskowa. MAcierzanke można kosić bez problemu.
Natomiast rozchodnik ostry po kwitnięciu mam wrażenia, że jakby zanikał, ale to obserwacja z "natury" nie ogrodu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Jadwiszka 17:52, 20 paź 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
macierzanka cytrynowa jest bardzo ładna - ale ja swojej nie koszę, bo nie kwitnie wcale prawie i się nie wynosi - czy jak będzie starsza to koszenie wystarczy czy jednak dzielenie jeśli będzie się starzeć?
Tygrys 16:11, 27 paź 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Tak wygląda teraz moja cymbalaria:





Niestety już nie kwitnie, ale jak są kwiaty, to jest ich sporo i są bardzo ładne (poszukajcie fotek w necie). Moja cymbalaria pomiędzy kamieniami nie jest zbyt bujna, ale gdy trafiła na żwirkową ściezkę, to zaczęła tworzyć zwarty dywan. Jestem pewien, że w gołej ziemi byłaby super rośliną okrywową.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies