Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

nawigatorka 15:33, 08 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Przedpocie boskie.
A pomysl ze skoszona trawy lubiany i przeze mnie.ja u siebie pryska m za szgoda wlascicieli niuzytkow ale od jedenj sasiadki wchodzi mi wszystko.tez musialabym jej tak trawe rzucic.tylko pewnie kury by ja zjadly
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Filemon24 15:34, 08 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
lindsay80 napisał(a)




co to za ciemny rozchodnik? i jak się sprawuje? śliczny jest
____________________
kasia_w 15:35, 08 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
No brawo, powinien Ci właściciel tej działki podziękować

Mnie sie szaławia na przedpłociu bardzo podoba...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lindsay80 15:35, 08 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
A wlasnie chciala dopytac czy kupiłaś juz te podpory.
Jesli cena nie.jest znacznie wieksza to wez wyzsze.najwyzej głębokie ej wbijesz.



waham się do tej pory, wtedy jak o tym rozmawiałyśmy to akurat wypadło cięcie róż, więc temat można było odsunąć w czasie, teraz one znowu porosły, ale już nie do takiej wysokości jak przy pierwszym kwitnieniu.
Ja mam na tej rabacie tak twardo, że dziury pod Umbry nawet wiertarką trzeba było robić, odawiam się, że z głebokim wbijaniem podpór tez może być problem, ale przeprowadzę próbę z jakimś zwyklym prętem i ostatecznie zdecyduję.
____________________
Tu ma być ogród :)
Filemon24 15:38, 08 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
lindsay80 napisał(a)
Pokażę Wam z czym walczę za ogrodzeniem, działka, której właściciel w ogóle nie odwiedza i nie wykasza, chwasty właziły mi dosłownie za ogrodzenie, szczególnie pokrzywy i perz. W tym sezonie regularnie wywożę tam trawę z każdego koszenia i obecnie jest taki efekt.






A na moim przedpłociu, szałwia skończyła kwitnienie, zrobi się chłodniej to będę ją z tego miejsca eliminować - wprowadza zbyt wiele chaosu, zostaną same trawy.




oj wiem z czym walczysz ja jestem otoczona z każdej strony takimi działkami na jednej sąsiad ma łąkę więc masa chwastów przełazi, chociaż i tak najgorszy jest rozsiewający się mlecz na kolejnej niczyjej działce pokrzywy równe ze mną a na trzeciej dopiero teraz się budują i też masa chwastów do nas przerasta
____________________
nawigatorka 15:40, 08 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Olbo Ci je M obetnie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 15:40, 08 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
Przedpocie boskie.
A pomysl ze skoszona trawy lubiany i przeze mnie.ja u siebie pryska m za szgoda wlascicieli niuzytkow ale od jedenj sasiadki wchodzi mi wszystko.tez musialabym jej tak trawe rzucic.tylko pewnie kury by ja zjadly


U mnie co najwyżej bażanty się przechadzają
My tam kosiliśmy co jakiś czas, ale średnio się to sprawdzało, trawa naprawdę robi super robotę.
____________________
Tu ma być ogród :)
Filemon24 15:41, 08 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
lindsay80 napisał(a)



pięknie
____________________
lindsay80 15:52, 08 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Filemon24 napisał(a)


co to za ciemny rozchodnik? i jak się sprawuje? śliczny jest


Anita, na drugiej i trzeciej fotce jest Red Cauli, stronę wcześniej napisałam o nim wszystko Krakusowi.
Z kolei na ostatniej fotce jest Goodbud - kupiłam go w zeszłym roku na święcie traw w Wojsławicach, właściciel stoiska musiał go dowozić, bo tak się ta odmiana rozeszła, kwitnie na przepiękny kolor. Ja swojego od razu podzieliłam na 3 szt, więc w tym roku nic wielkiego nie pokazał, ale myślę, że już w przyszłym zbuduje dorodne krzaki.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 15:55, 08 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
kasia_w napisał(a)
No brawo, powinien Ci właściciel tej działki podziękować

Mnie sie szaławia na przedpłociu bardzo podoba...


ja to się martwię żeby mnie nie opieprzył, za to, że wchodzę na jego teren
A te fotki wrzuciłam dla Ciebie, bo chwilę wcześniej nadrobiłam Twój wątek i widziałam akcję z włókniną na przedpłociu.

Szałwia już zaplanowana na inną miejscówkę, pomiędzy bramą a bramką miałam tylko trawy bo szałwii brakło i mogłam sobie porównać dwa rozwiązania, jednak wolę jak jest monotematycznie

____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies