Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

nawigatorka 16:56, 09 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)
Chyba tylko buksów dodam.
Roślinki są małe więc mało widoczne, ale jest ich sporo, na żywo wygląda to lepiej
Jest tam 15 stip z mojej osobistej hodowli, których teraz w ogóle nie widać
6 buksów, 12 szałwii, 7 the Beatles i 5 żurawek.
Zastanawiam się tylko czy te carexy zniosą południową wystawę, jeśli nie, to będę musiała podmienić je na coś innego.

a ja stipy widzę
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 16:58, 09 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
no to masz oko, bo w doniczkach to jeszcze było je widać ale po wysadzeniu znikły całkiem.
Dziewczyny piszą, że one po wysadzeniu szybko rosną więc mam nadzieję, że niedługo będzie je widać
____________________
Tu ma być ogród :)
Madzenka 18:21, 09 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lindsay80 napisał(a)
Na brzozach plaga zielonych gąsienic - konkretnie zajęły się listkami - co to za osobniki i w jaki sposób się ich szybko pozbyć, ktoś podpowie?

A poza tym znalazłam kilka listków w połowie zbrązowiałych - to z kolei pewnie jakieś choróbsko.
Pomocy!





Te gąsienice są bardzo żarłoczne jeśli ich nie opryskane potrafią zjeść poł gałezi lisci .... Opryskaj najlepiej Cohinorem lub Mospilanem aby srodek pozostał w lisciach (systemicznie) i aby brzoza juz im nie smakowała.

U mnie to samo sie dzieje z liśćmi starszych brzóz? Od kilku lat pryskam przeciw chorobom grzybowym. W tym roku wiosna był miedzian (nieskutecznie) , potem Amistar i za chwile zastosuje Falcon.
Mozesz spróbować podlac Previcurem (drogi i malo wydajny) ale zdychający grab i różanecznik tym odratowałam. Teraz podelwałam chorujące ambrowce i opbserwuje co dalej. Jesli odżyją to będe go wychwalać pod niebiosa.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:22, 09 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lindsay80 napisał(a)
Rabata przed wykuszem.
Zdecydowanie trzeba dodać kul bukszpanowych, a te które są wymagają strzyżenia.
Rabata jest zrobiona częściowo, dalej będę mogła obsadzać dopiero po zrobieniu pergoli.








Lubie to
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:24, 09 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lindsay80 napisał(a)
Chyba tylko buksów dodam.
Roślinki są małe więc mało widoczne, ale jest ich sporo, na żywo wygląda to lepiej
Jest tam 15 stip z mojej osobistej hodowli, których teraz w ogóle nie widać
6 buksów, 12 szałwii, 7 the Beatles i 5 żurawek.
Zastanawiam się tylko czy te carexy zniosą południową wystawę, jeśli nie, to będę musiała podmienić je na coś innego.


Nic nie dodawaj,juz pod koniec sezonu bedzie busz. Szkoda pieniedzy na dosadzanie lepiej zrob kolejna taka piekna rabate
Fajnie Ci wychodzi ten ogród.


Ps aby był busz nic nie przesadzaj....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lindsay80 19:16, 09 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Madzenka napisał(a)


Te gąsienice są bardzo żarłoczne jeśli ich nie opryskane potrafią zjeść poł gałezi lisci .... Opryskaj najlepiej Cohinorem lub Mospilanem aby srodek pozostał w lisciach (systemicznie) i aby brzoza juz im nie smakowała.

U mnie to samo sie dzieje z liśćmi starszych brzóz? Od kilku lat pryskam przeciw chorobom grzybowym. W tym roku wiosna był miedzian (nieskutecznie) , potem Amistar i za chwile zastosuje Falcon.
Mozesz spróbować podlac Previcurem (drogi i malo wydajny) ale zdychający grab i różanecznik tym odratowałam. Teraz podelwałam chorujące ambrowce i opbserwuje co dalej. Jesli odżyją to będe go wychwalać pod niebiosa.



rano trafiłam na wątek, gdzie były pokazane te gąsienice, wymieniany był Decis jako środek, który może je zlikwidować, że byłam w jego posiadaniu to popryskałam, temperatura dziś była około 20C więc warunki do oprysku spełnione.
Jeśli nie będzie poprawy to będę próbować z tym co wymieniłaś - dziękuję za porady.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:19, 09 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Madzenka napisał(a)


Nic nie dodawaj,juz pod koniec sezonu bedzie busz. Szkoda pieniedzy na dosadzanie lepiej zrob kolejna taka piekna rabate
Fajnie Ci wychodzi ten ogród.


Ps aby był busz nic nie przesadzaj....



Też mi się tak wydaje.
Jak mi zrobią pergolę to gdzieś tam dorzucę z obu boków kule bukszpanowe, ale to 2 lub 3 szt.
Powinno być dobrze
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:27, 09 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Dziś dzień dla ogrodu - sporo udało się zrobić - ubyło sporo doniczek z roślinami do podlewania

Zakątek brzozowy uzupełniony o kule bukszpanowe, berberysy, rozchodniki Stardust i rozplenice Hameln.
Brakuje jeszcze Gracków, które chcę dać od tyłu - dosadzę jak uda mi się je zakupić.

Kule oczywiście do retuszu - powstawały z egzemplarzy, które miały dziury i trzeba było puste miejsca ratować dodatkowymi sadzonkami - jak je przystrzygę może się wyrobią

Z czasem dosadzę tam jeszcze kwitnących bylin, może przetaczników Christa, czy ostróżek.


____________________
Tu ma być ogród :)
lojalna_ 19:29, 09 cze 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
I sie zagesciło i kolorek jest ech fajnie
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lindsay80 19:32, 09 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
lojalna_ napisał(a)
I sie zagesciło i kolorek jest ech fajnie


z czasem powinno być ok, teraz to wygląda tak sobie.
Berberysy rosły wcześniej w niezbyt odpowiednim miejscu i są średnio wybarwione, tu będą mieć więcej słońca i licze, że pokażą jak moga być piękne.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies