Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Selly 12:29, 22 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Różaneczniki najlepiej kupować wiosną , kiedy kwitną. Teraz jest idealny czas, żeby sobie przygotować dla nich miejsce. Wykopać doły , zrobić stosowną mieszankę gleby i pozwolić jej, by się trochę przegryzła.
Teraz w centrach ogrodniczych nawet nie będzie zbyt wielkiego wyboru różaneczników. Zostało tylko to , co się nie sprzedało wiosną. W maju oferta jest najbogatsza i możesz sobie wybrać najładniejsze egzemplarze.
W tym przypadku na prawdę cierpliwość bardziej się opłaca
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 12:34, 22 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Mam klika odmian rh w tym i Cunnigham's White ( nie kryję, że kupione pod wpływem O.) i faktycznie jest to moja ulubiona odmiana, głównie z tego powodu, że wygląda pięknie również w okresie, gdy nie kwitnie. Ma specyficzny pokrój i format liści , tak że nawet zimą wygląda ładniej niż inne odmiany. Poza tym biel ich kwiatów pięknie się komponuje z innymi roślinami. Różowe rh już nie są tak łatwe do przygotowania ładnego zestawienia z czymś innym
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 12:39, 22 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
lindsay80 napisał(a)

Mam jeszcze pytanko o hortensje You&Me, bardzo mi się podobają czy warto je kupować, nie przemarzają? Może ktoś ma doświadczenia?


Też mam. Przemarzają Od trzech lat łudzę się , że będą mieć kwiaty. Niestety mimo okrywania, same liście...
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Olili 12:47, 22 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Witam

Zostawiam pozdrowienia i będę zaglądać
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
lindsay80 08:16, 23 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
oj Selly nie pocieszyłaś mnie z tymi hortensjami... może to jakoś przetrawię przez zimę
A z rady dotyczącej Rh oczywiście skorzystam, nastawiam się na wiosenne zakupy.
____________________
Tu ma być ogród :)
Kamajla 09:02, 23 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
pamiętam o Tobie... może dzisiaj wieczorem się uda znaleźć chwilę w domu na O...
różowe rh w projekcie też mam, podam razem z wymiarami
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
lindsay80 10:03, 23 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
oki Kamila, poczekam, w końcu Ty możesz udzielić informacji, które są zaleceniami profesjonalisty więc warto czekać
U nas zresztą pogoda już zrobiła się taka, że w ogródku się nie popracuje, mam tylko nadzieję, że znajdzie się jakiś ładny dzień w najbliższym czasie i uda mi się wsadzić cebule, o ile dotrą, bo robiłam zakupy internetowe.
A tą frontową rabatę wysypałaś już korą i jakimś żwirkiem?
____________________
Tu ma być ogród :)
waldek727 12:43, 23 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
lindsay80 napisał(a)
Dzięki Kamila, z chęcią poznam tą odpowiedź, bo Cunnigham's White to jedna z odmian, która mi się podoba, do tego szukam jakiejś polecanej o jasnoróżowych kwiatach, możesz jakąś polecić?
Planuję u siebie na rabatach kolorystykę biało-różowo-niebieską.

Witaj Edyto.

Gomer Waterer.

Biała Calsapka jest też piękna ale nie mam fotek.

A tutaj proszę coś, co może Ci się Edytko przydać do wyznaczania odległości między poszczególnymi roślinami. Klikaj na roślinki i na kamerki a później leć latami.
Pozdrawiam.
http://maciejon.republika.pl/Ogrod_plan/Ogrod_plan%20-%20index.html#

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
lindsay80 13:30, 23 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Dziękuję Waldek,
o taki kolor Rh właśnie mi chodzi, czy to zdjęcie z Twojego ogrodu?
Pooglądałam też zdjęcia Calsapki i również ładna.
A czy masz jakieś doświadczenia w uprawie tych odmian?
Aktywny plan ogrodu świetny! Nie przypuszczałam, że można coś takiego znaleźć w internecie - dziękuję Ci, na pewno będę tam zaglądać.
Pozdrawiam,
Edyta
____________________
Tu ma być ogród :)
waldek727 20:13, 23 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
lindsay80 napisał(a)
Dziękuję Waldek,
o taki kolor Rh właśnie mi chodzi, czy to zdjęcie z Twojego ogrodu?
Pooglądałam też zdjęcia Calsapki i również ładna.
A czy masz jakieś doświadczenia w uprawie tych odmian?
Aktywny plan ogrodu świetny! Nie przypuszczałam, że można coś takiego znaleźć w internecie - dziękuję Ci, na pewno będę tam zaglądać.
Pozdrawiam,
Edyta

Edyto.
-Rośliny które przedstawiam na forum są moją własnością i zawsze mogę się podzielić własnym doświadczeniem w ich uprawie i pielęgnacji.
-Jeżeli nie przypuszczałaś, że taki interaktywny plan ogrodu można znaleźć w internecie to powiem Ci więcej. Maciek, właściciel tego ogrodu jest użytkownikiem naszego forum.
A czy byłaś już w ogrodzie u naszej kochanej rododendronowo zakręconej Bożenki (Bogdzia)?

http://majawogrodzie.tvn.pl/206,Rododendronowe-krolestwo-odc-492,odcinek.html
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies