Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zakątek :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zakątek :D

mateuszmichn 22:27, 30 wrz 2014


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Tak te krągłości jak to powiedziałaś babskie robią ogród trochę większy, takie sprawiają wrażenie. Zdecydowałem się na te krągłości też dlatego, że chciałbym trochę aby ten zakątek był taki trochę sielsko- wiejski dlatego można na zdjęciach zauważyć cegłę na obrzeżach. A i jeszcze jedno taras będzie też z cegły jak już go wybuduję
____________________
Mój mały zakątek
A_gawa 22:31, 30 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Ogarniesz to. Ja jakoś kuleję, ale powoli po schodkach się wdrapuję. Czasem spadam i boli rozczarowanie. Ale...grunt podjąć jakąś decyzję, posprawdzać na Ogrodowisku i się jej trzymać.

Do tego masa pisma obrazkowego dla rozbujania wyobraźni i heja do przodu.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
mateuszmichn 22:35, 30 wrz 2014


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Mam taką nadzieję, że będzie dobrze.
tylko trochę czasu. Chciałbym do zimy zrobić taras, tylko nie wiem czy wsunąć go trochę pod świerka czy obok, bo chciałem ten świerk podciąć gdzieś do wys. 2m
____________________
Mój mały zakątek
Toszka 23:02, 30 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mateuszmichn napisał(a)



dziękuję, że podobają ci się moje rysunki.
to, że mam tego technika tak właściwie nie zobowiązuje, bo jakąś tam wiedzę posiadłem ale gorzej z zastosowaniem. No a największy problem to zazwyczaj pieniądze, bo nieraz szkoda wydać trochę pieniędzy. Poza tym mogę wymieniać wiele roślin nazwami polskimi i po łacinie ale to polega wszystko na umiejętnym połączeniu roślin ze sobą, a z tym u mnie problem


Mateusz, z autopsji ci powiem, że w pewnym momencie "te puzzle" zaczynają same składać się w całość. Własny ogród to świetny poligon i poletko doświadczalne. U mnie każda rabata rodzi się 9 miesięcy...wiem śmieszne, ale jak nie nazwać potem takiej rabaty własnym dzieckiem
W tak małym ogrodzie proponuję pobawić się światłem, kolorem i fakturą. Nie robiłabym otwartej przestrzeni, tylko stworzyła zakamarki, tak by optycznie zwiększyć ogród robiąc poprzeczne nasadzenia, zacierając granice wytyczone płotem i budynkami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 23:04, 30 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mateuszmichn napisał(a)
Mam taką nadzieję, że będzie dobrze.
tylko trochę czasu. Chciałbym do zimy zrobić taras, tylko nie wiem czy wsunąć go trochę pod świerka czy obok, bo chciałem ten świerk podciąć gdzieś do wys. 2m

Jeśli miejsce pod świerkiem jest problematyczne do interesujących nasadzeń to puszczaj taras pod nim.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mateuszmichn 23:15, 30 wrz 2014


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Toszka napisał(a)

Jeśli miejsce pod świerkiem jest problematyczne do interesujących nasadzeń to puszczaj taras pod nim.


miejsce to na pewno zacienione. Myślałem o wsunięciu tarasu pod część świerka (no może tak pół na pół), a pod reszta świerka zasadzić może jakieś paprocie, jałowce płożące, hosty coś takiego
____________________
Mój mały zakątek
Toszka 23:25, 30 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mat, jałowce do cienia???? Och...
Jak dobrze podkasasz to może się okazać, że to jasne miejsce będzie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 23:27, 30 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pamiętaj tylko, że świerk nie jest miłym towarzystwem do relaksu przy tarasie...chyba, że lubisz akupunkturę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mateuszmichn 23:31, 30 wrz 2014


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
no może i tak ale jak go mocno podetnę to może nie będzie się bardzo sypał bo bedzie miał wiecej światła, chociaż wydaje mi się że nie sypie się jakoś mocno
____________________
Mój mały zakątek
monteverde 23:33, 30 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mateuszmichn napisał(a)
Kolejna koncepcja


W zasadzie to ta sama koncepcja co wyżej, tylko nieznacznie zmieniona. no i w kolorze

Witaj Mateusz jeżeli chodzi o rabaty to dla mnie za wąskie chyba, ze lubisz na środku takie "boisko" poszerz je w niektorych miejscach od razu bo i tak potem dojdziesz do tego samego wniosku wejdż na projektowanie ogrodów tam ludziska pomogą
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies