Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zakątek :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zakątek :D

Nallar 23:12, 19 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Jest taki wątek dotyczący "wykopalisk" w ogródku. Może wstaw tam zdjęcia ze swoimi "skarbami"
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 23:16, 19 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
http://www.ogrodowisko.pl/watek/305-co-wykopalismy-w-ogrodzie
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
mateuszmichn 23:36, 19 paź 2014


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Nallar napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/305-co-wykopalismy-w-ogrodzie


Dzięki, już wstawiłem swoje znaleziska w tamtym temacie
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 23:22, 25 paź 2014


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Dzisiaj w bardzo zimny dzionek po powrocie z drawskiego cmentarza zabrałem się za pracę pod świerkiem. Na początku obciąłem kilka gałęzi, później nawiozłem trochę ziemi tworząc małą skarpę i wsadziłem trzy jałowce.
Postaram się zrobić jutro kilka zdjęć
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 19:02, 27 paź 2014


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Wrzucam zapowiedziane ostatnio fotki.



Troszeczkę nie wyraźne są. Mam zamiar tą lekką skarpę troszeczkę pociągnąć w stronę płotu i wyjść poza obrys koła
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 19:06, 27 paź 2014


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Mam do was jeszcze pytanie, bo jakiś czas temu został wsadzony jakiś krzew, wiedziałem jak się nazywał, ale zapomniałem. Przyznam, że został troszeczkę zapomniany i nie był przycinany, przez co nie jest za bardzo rozkrzewiony
____________________
Mój mały zakątek
Loosiuu 21:31, 17 lis 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Stawiam na Krzewuszkę cudowną. Coś ją zjada i ma za mało światła i składników pokarmowych.

Popraw cięcie u świerka tak jak należy, bo za długie fragmenty pędów zostawiłeś i nie zarośnie ładnie

Zacznij od poprawy estetyki ogrodu. Nie musisz od razu wyznaczać linii rabat i sadzić roślin. Pomyśl nad tłem. Na płot za dużym świerkiem pospolitym możesz posadzić bluszcz pospolity. Jak zapewnisz dobrą ziemię to szybko zarośnie i będziesz miał z jednej strony tło. Ten bardziej ażurowy betonowy płot możesz też zasłonić np świerkami serbskimi czy choćby tujami. Możesz posadzić małe sadzonki. Szybko urosną. Zrób listę gatunków, które musisz koniecznie zostawić, a resztę usuń. Zrezygnuj na razie z roślin jednorocznych i dwuletnich, zwłaszcza w szarych odcieniach. Pamiętaj, że podstawa kompozycji to zawsze tło. Bez niego nie ma efektu. Dopiero na jego tle sadzimy krzewy i na koniec "wypełniacze".

No i taka moja rada...zajmij się na razie trawnikiem. Na prawdę to może wiele zmienić. Posunął bym się nawet do stwierdzenia, że trzeba go założyć od nowa. Wiesz jak to zrobić, bo tego uczą w technikum na pewno
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
mateuszmichn 17:04, 18 lis 2014


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Loosiuu napisał(a)
Stawiam na Krzewuszkę cudowną. Coś ją zjada i ma za mało światła i składników pokarmowych.

Popraw cięcie u świerka tak jak należy, bo za długie fragmenty pędów zostawiłeś i nie zarośnie ładnie

Zacznij od poprawy estetyki ogrodu. Nie musisz od razu wyznaczać linii rabat i sadzić roślin. Pomyśl nad tłem. Na płot za dużym świerkiem pospolitym możesz posadzić bluszcz pospolity. Jak zapewnisz dobrą ziemię to szybko zarośnie i będziesz miał z jednej strony tło. Ten bardziej ażurowy betonowy płot możesz też zasłonić np świerkami serbskimi czy choćby tujami. Możesz posadzić małe sadzonki. Szybko urosną. Zrób listę gatunków, które musisz koniecznie zostawić, a resztę usuń. Zrezygnuj na razie z roślin jednorocznych i dwuletnich, zwłaszcza w szarych odcieniach. Pamiętaj, że podstawa kompozycji to zawsze tło. Bez niego nie ma efektu. Dopiero na jego tle sadzimy krzewy i na koniec "wypełniacze".

No i taka moja rada...zajmij się na razie trawnikiem. Na prawdę to może wiele zmienić. Posunął bym się nawet do stwierdzenia, że trzeba go założyć od nowa. Wiesz jak to zrobić, bo tego uczą w technikum na pewno





Cięcie u świerka jest poprawione tylko zrobiłem to już po zrobieniu fotek
Co do płotu za świerkiem, to częściowo jest porośnięty, resztę chciałem trochę poprawić i pomalować na jakiś kolor który będzie się odznaczał i wtedy może coś dosadzę.

Kiedyś też myślałem nad tujami wzdłuż ażurowego płotu ale taka ściana to by jeszcze bardziej zmniejszyła i tak już mały ogródek.

Tak wiem trawnik po tej części świerka jest kiepski, ale część tego terenu i tak przeznaczę na rabatę, a tam gdzie będzie trawnik to na pewno go poprawię.
____________________
Mój mały zakątek
Loosiuu 17:56, 18 lis 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Jeśli chcesz pomalować beton to dobrze zastanów się nad kolorem i całą kompozycją, bo tu bardzo łatwo o kicz i przesadę.

Umiejętnie zastosowane żywopłoty nie zamykają przestrzeni, wbrew pozorom. Można je wyprowadzić na 2-3m i nie wyżej,a przed nimi dzięki zastosowaniu odpowiednich roślin jesteś w stanie znacznie powiększyć przestrzeń. Na szarym tle betonu to się raczej nie uda



____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
madeline28 19:11, 18 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
mateuszmichn napisał(a)
Mam do was jeszcze pytanie, bo jakiś czas temu został wsadzony jakiś krzew, wiedziałem jak się nazywał, ale zapomniałem. Przyznam, że został troszeczkę zapomniany i nie był przycinany, przez co nie jest za bardzo rozkrzewiony


Mnie to przypomina migdałka, ale mogę się mylić
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies