Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Deski kompozytowe na podłogę na tarasie

Pokaż wątki Pokaż posty

Deski kompozytowe na podłogę na tarasie

monika_kowal... 20:57, 29 wrz 2014

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 7
Witam, bardzo mnie ciekawi, czy ma ktoś z Was może u siebie na balkonie podłogę z desek kompozytowych? Zwróciły moją uwagę - nie ukrywam - ceną, ale i funkcjonalnością (jak wynika z opisu). Jak z nimi w praktyce? Czy to trwały materiał? Wstępnie rozważam zakup takich desek właśnie.
Lukasz2013 21:00, 29 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj. Ja zastosowalem te deski w kolorze ciemny grafit na tarasie. Efekt super chociaz widac na nich wszystko. Trzeba przy tym kolorze myć często. Ale fajne są i trwałe.



monika_kowal... 21:46, 29 wrz 2014

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 7
Wygląda super
Widać wszystko, ale jak rozumiem zmywa się?
yolka 07:34, 30 wrz 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
A moim zdaniem za wiele nie widać, granatowy gumolit. Prosze zrób zdjecie z lampą w wiekszym zbliżeniu, bo tez jestem zainteresowana.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Gardenarium 20:36, 30 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja odradzam i nigdy nie położę, bo widziałam jak popękały i spłowiały u klientki, gdzie projektowałam ogród. Po 3 latach tak się stało, zanim zamieszkała w nowym lokum, deski kompozytowe musiała wyrzucać i montować nowy taras.

To w końcu plastik i "udaje" drewno, nie wiem czy tak jest z towarem od każdego producenta, być może nie, ale bym nie ryzykowała.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monika_kowal... 23:07, 30 wrz 2014

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 7
Hm, to szkoda, chciałam takie
monika_kowal... 14:56, 18 paź 2014

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 7
A deski drewniane, np. takie cumaru? Kurcze, kompozytowa wyszłaby taniej, ale skoro pojawiają się głosy, że nie jest zbyt trwała - to nie wiem.
Lukasz2013 15:17, 18 paź 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
yolka napisał(a)
A moim zdaniem za wiele nie widać, granatowy gumolit. Prosze zrób zdjecie z lampą w wiekszym zbliżeniu, bo tez jestem zainteresowana.


Świeżo po mysiu:





syswia 00:38, 25 kwi 2015

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37
U mnie w Kanadzie stosuje sie generalnie trzy materialy na patio: drewno impregnowane chemia - chyba sosna, tuja (white/ red cedar) i kompozyt. Kompozyt jest drozszy, ale ma opinie najtrwalszego. Stosuje sie chyba juz jakies 10 lat i producenci ciagle ulepszaja.
Na moim patio mam kompozyt - przetrwal zime z prawie -40 C i nic mu nie jest. Wyglada jakby wczoraj byl zalozony. Sasiad ma tujowy i bardzo narzeka.Maz ogladal i mowi, ze jest praktycznie do wymiany - oblazi z bejcy i caly jest w zadziorach- nie mozna sie po nim przejsc bosa stopa albo oprzec o balustrade. Mysmy zdecydowali sie na kompozyt, bo nie chcemy go co roku odnawiac - szlifowac i bejcowac.
Byc moze produkty dostepne w Polsce roznia sie od tych kanadyjskich... trudno mi jest powiedziec, ale ja sobie moj kompozyt chwale (poki co).
____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
nother 22:51, 20 maj 2015

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 18
Nie sposób też nie wspomnieć o płytach tarasowych,fajnie wygląda na tarasach o określonej architekturze.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies