Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia o własnym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia o własnym ogrodzie

iwoncia 12:41, 06 paź 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 30
witam wszystkich w moim skromnych progach. Od zawsze marzyłam o swoim ogrodzie i kiedy w 2013 postawiliśmy i zamieszkaliśmy z mężem w naszym domku zaczełam plany związane z realizacją swoich marzeń. Ale jak to bywa w życiu kasa kasa kasa. Zawsze jest coś do zrobienia w nowym domu. Jednak postanowiliśmy z M że będziemy ruszać od przyszłego roku z wiosną. Mam już mniej więcej wyobrażenie tego ogrodu ale ciągle coś nowego chce w nim wprowadzić dlatego założyłam ten profil, ponieważ wiem że znajdę tu wasze wsparcie co do doboru roślin oraz realizacji mojej wizualizacji. Wkleję zdjęcia poczynając od pierwszych nasadzeń a potem cdn.
Zapraszam do lektury.





To są właśnie nasze początki działka była ziemną uprawną także ziemia była ok ale niestety teren zalewowy musieliśmy ją wywieźć. Poszło prawie 100 ciężarówek ziemi dlatego wybraliśmy tańszy wariant gleba gliniasta.

____________________
Iwoneczka-marzenia o własnym ogrodzie
malgorzata_s... 12:47, 06 paź 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Prześliczny domek Uwielbiam oglądać jak powstaje całkiem nowy ogród na prawie bezroślinnej działce Witam i pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
iwka 12:49, 06 paź 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witaj imienniczko
Śliczny domek, fajnie że wiecie jak ma wyglądać ogród. To bardzo dużo.
Wpraszam się do podglądania
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwoncia 12:55, 06 paź 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 30
Moim pierwszym nasadzeniem były drzewka ala bonzai. Bałam się że mi nie będą rosły a trochę kosztowały dlatego nie przycinałam ich wiosną stwierdziłam że po posadzeniu niech sobie odpoczną a wiosną 2015 będę dopiero cieła. Tak wyglądają teraz

Od strony tarasu zaplanowałam posadzenie powojnióków płożących nie pamiętam nazwy ale po posadzeniu bałam się że nic z nich nie będzie niby rosły ale tam jest takie słońce że na początku więdły po deszczach odbiły a w sierpniu i wrześniu wyglądały tak
____________________
Iwoneczka-marzenia o własnym ogrodzie
iwoncia 13:13, 06 paź 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 30


Witam i zapraszam. Bardzo podobał mi się ogród u ana art, będę zmierzała w jego kierunku. Podobają mi się żurawki (ostatnio zakupiłam 3 szt bo nie mogłam przejść obok takie piękne) trawy ozdobne. Z jednej strony chcę obsadzić tuje a przed nimi kilka robini umbraculifera, dlatego kupiłam ostatnio 2 szt żeby je wypróbować. Mam jeszcze 3 brzozy yuongii, no i parę mniejszych roślinek które wpadły mi w oko. Potem wstawię zdjęcia.
____________________
Iwoneczka-marzenia o własnym ogrodzie
iwoncia 13:25, 06 paź 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 30
Bardzo lubię lawendę i kocimiętkę posadziłam je u mamy i tak się rozrosły


na pewno będzie dla nich miejsce i w moim ogrodzie.
____________________
Iwoneczka-marzenia o własnym ogrodzie
bdan 18:17, 06 paź 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Witaj

Do wiosny sporo czasu, więc na spokojnie zaplanujesz sobie nasadzenia.

Będę obserwować, bo na pewno fajny ogród powstanie.

Pozdrawiam
A_gawa 19:20, 06 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Piękny dom, a Twój ogród niebawem nas zachwyci.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
iwoncia 07:55, 07 paź 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 30
witam i dziękuję za wsparcie wczoraj posadziłam 3 juki 2 bukszpany i 3 żurawki zdjęcia wgram wieczorem. Juki dostałam od teściowej były tak duże że nie dałam rady ich podnieść. Ciekawe czy się przyjmą. Bukszpany trafiłam na piękne małą i średnią kulę kopaną z gruntu ale bardzo ładnie prowadzoną i tylko 20 i 25zł przy starym bukszpanie wyglądają jak mln dolarów.
____________________
Iwoneczka-marzenia o własnym ogrodzie
iwoncia 08:35, 09 paź 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 30
____________________
Iwoneczka-marzenia o własnym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies