Gdzie jesteś » Forum » Meble ogrodowe » Ochrona - konserwacja mebli ogrodowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ochrona - konserwacja mebli ogrodowych

MarcinGwiazd... 13:51, 13 paź 2014

Dołączył: 02 paź 2014
Posty: 1
Witajcie,

Zaczęło nam się lato. Co robicie ze swoimi meblami ogrodowymi w tym okresie. Chowacie je do piwnic, strychów, czy po po prostu je okrywacie?
Gardenarium 14:29, 13 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Twoje zdanie 13 października "Zaczęło nam się lato" - chyba jest nie na czasie? Zaczęła się jesień i idzie zima

Jest kilka sposobów ochrony mebli na zimę. A wszystko zależy przecież z czego są wykonane meble Nie podałeś o jakie meble chodzi?

Z metalu, drewna czy technorattanu - każde przechowujemy inaczej. Meble drewniane - dodatkowo zależy z jakiego wykonane są drewna?

Drewno teak nie potrzebuje żadnej ochrony - moje meble tekowe mają już 14 lat i nijak nie były chronione, poza corocznym wiosennym myciem czystą wodą karcherem i koniec. Tekowe olejowane wymagają czyszczenia i corocznego olejowania. Wolę nie olejowane.

Meble z drewna egzotycznego (eukaliptus) akacji itp. wymagają olejowania, aby przedłużyć ich trwałość i najlepiej okryć je specjalnymi ochraniaczami (jak plandeka), aby nie nasiąkały wodą i nie łapały pleśni, kurzu i czarnych osadów.

Meble z drewna słabego gatunku (sosna, świerk i inne) wymagają chowania pod dach. Nie są zbyt długowieczne, woda i warunki atmosferyczne im szkodzą.

Meble metal+drewno (np. Haste) należy także chować.

Meble z technorattanu najlepiej okryć specjalnymi pokrowcami, które z regułu można od razu dokupić, albo schować.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kania 18:16, 13 paź 2014

Dołączył: 21 lip 2014
Posty: 32
Gardenarium: bardzo Ci dziękuje za te wskazówki, też z nich chętnie skorzystam
lukaso 22:28, 30 mar 2015

Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 10
A mogę prosić o wskazówki co zrobić z mebelkami sosnowymi. W zeszłym roku na wiosnę zaimpregnowałem je impregnatem i pomalowałem lakierobejcą. Mimo tego (w zimę były pod dachem) wyglądają już na lekko sfatygowane. Czym je potraktować przed sezonem?
____________________
lukaso
Gardenarium 10:55, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Oczyścić ze starych bejc, zeszlifować, pomalować. Czym malować ? Pytać w marketach, dobierając odpowiedni kolor. Może być drewnochron.

Albo zachować słoje drewna, albo pokryć farbą kryjącą. Sosna to najgorsze drewno na meble.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nordmania 11:52, 08 kwi 2015

Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 7
Zgadzam się z powyższą opinią, kaurat Drewnchron nie dotczy tylko mebli sosnowych a każdego gatunku drewna, buku, dębu itd bo po prostu sprawdzi się w trudnych warunkach kiedy mebel narażone są czy to latem na promienie słoneczne czy zimą na mrozy jeżeli ich nie chowamy.
Gardenarium 08:51, 01 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
rublowy napisał(a)
Macie jakieś sprawdzone sposoby na konserwacji mebli ogrodowych z metalowymi elementami? Planuję zakup huśtawki i od razu chciałbym ją jakoś zabezpieczyć przed oddziaływaniem warunków atmosfterycznych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:32, 13 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
rublowy napisał(a)
Macie jakieś sprawdzone sposoby na konserwacji mebli ogrodowych z metalowymi elementami? Planuję zakup huśtawki i od razu chciałbym ją jakoś zabezpieczyć przed oddziaływaniem warunków atmosfterycznych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:32, 13 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja kupuję meble dobrej jakości, z trwałego drewna, najlepiej tekowego i stoją już 15 lat bez konserwacji. Robi się z nich statki więc wytrzymają i 100 lat. Niczym nie zabezpieczam, nie jestem zwolennikiem zabezpieczania, tekowe drewno staje się srebrzyste i to cały jego urok.

Rozumiem, że twoje pytanie zmierza do wrzucenia reklamy konkretnego środka?

Inne meble niż teak polecam zabezpieczać olejem ze tego drewna z którego są wykonane meble.


Wyrzucanie mebli uważam za najgorszą głupotę, trzeba tak o nie dbać, aby posłużyły jak najdłużej. Nie kupować taniochy, która rozleci się w rok, albo złamie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_nul 15:06, 04 lut 2017

Dołączył: 03 lut 2017
Posty: 5
ja dla świętego spokoju meble zawsze chowam pod dach
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies