Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

gardney 11:26, 22 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Iza spokojnie, w twojej głowie rodzi się ogród a to najważniejsze. Spokojnie, powolutku tak będzie najlepiej (aż się dziwię że ja to piszę bo ja wszystko zawsze na chybcika)
W ogrodach u wielu już nic się nie dzieje aura niesprzyjająca ale na pewno w głowie każdego już rodzą się plany na wiosnę
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
11:34, 22 paź 2014
Gardney, gdzie Ty na chybcika, dziewczyno. Ja bym tak chciała jak Ty z planem, powoli. A ja oszołom sadzę 5x i potem same babole z tego wychodzą. Przesadzam a i tak kicha :/
Olili 11:47, 22 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Słuchajcie,mnie przesadzanie też czeka ,
mój ogród jest spory i to co w nim już zasadzone to ginie...ale jednak sztukowo to by się tego uzbierało,więc i przesadzać będzie co
Ale tak, w głowie ogród powstaje,powstaje tylko oby tam nie był jego koniec.
Mam nadzieję,że nie,nie no na pewno nie
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 11:53, 22 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Jedną rabatkę ,oznaczoną na planie nr4 mam już obsadzoną (jakiś czas temu ) i ona taka już zostanie,bo ja ją lubię i już. A najbardziej ją lubię za to,że "dojrzała" od momentu posadzenia , No może jedna mała zmiana by jej się przydała...ale to się zobaczy..
Jak się wypogodzi to zrobię jej zdjęcia i wkleję ,mam nawet jej zdjęcia tuż po posadzeniu i jak zrobię teraz to będzie to, co tygryski lubią najbardziej
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
gardney 12:08, 22 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Monika ja ciągle myślę o Marcie Zielonej jak robię coś w ogrodzie, dostałam od niej kilka rad i z nich korzystam. Mojemu M to odpowiada bo ma bardziej ręce i nogi niż to co ogrodowo nadawałam wcześniej. A to ważne bardzo co eM myśli ;D
Ale temperament to ja mam naprawdę inny. Nigdy nie byłam flegmatykiem zawsze z czymś wyparowałam a potem tego żałowałam i na forum to już też było ;D tak samo z roślinami w tym roku kombinuję jak je wykorzystać ale kilka że tak powiem delikatnie będę upychać po kątach. Na szczęście modne ogrodowiskowe kupiłam więc spróbuję je "zużyć" w moim projekcie. Jedynie zakupu nadprogramowych żurawek i carexów w 100 % nie żałuję. Będę wypróbowywać i sprawdzać gdzie im dobrze a że szkółki u nas miernie wyposażone to mogę przynajmniej zobaczyć co mi "leży"
Monika ale Ty to lubisz - przesadzanie - to inny aspekt uprawiania ogrodu. Niektórzy lubią a niektórzy nie lubią albo nie mogą albo nie mają czasu. Jak się lubi ogród to trzeba jeszcze pamiętać o własnych możliwościach. Nie można kochać ogrodu bardziej niż siebie samego i się zajeżdzać
Oli przesadzanie zostaw komuś innemu...
Ja Ci zazdroszczę np przestrzeni i posadziłabym te Drzewa co Ci Danusia rozrysowała.
Gdzieś czytałam - że wystarczy trawnik zadbany żeby było pięknie. I pewnie to prawda. Ogród wymaga mnóstwa pracy tym bardziej duży.
Iza ogród w głowie może zostać długo marzenia dają pozytywny power do wszystkiego. Czekamy na zdjęcia przed i po
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Olili 12:33, 22 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Drzewa będą na pewno (przy takiej powierzchni to nieodzowne - no i lubimy drzewa ) jedynie co to muszą być objęte rabatami a to z uwagi na koszenie traktorkiem ,bo dokaszanie ręczną nie wchodzi w grę
Mówiąc objęte rabatami to nie mam zaraz na myśli wypasionych rabat, póki co mogą to być wykorowane placyki , czy wyżwirowane...

A wiecie co...????

Prawie, prawie jestem pewna,że na skarpie posadzę różę okrywową.........po całości...........
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
gardney 12:38, 22 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Super niech zgadne fairy?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
boguslaw_r_ 12:47, 22 paź 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witam się,
będzie pięknie i kolorowo.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Olili 12:51, 22 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
gardney napisał(a)
Super niech zgadne fairy?


no raczej ..

Boguś ,jak mi się micha uśmiechnęła jak zobaczyłam Twój wpis u siebie,bo ja Twój ogród U W I E L B I A M,łażę po nim co rusz
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 13:04, 22 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Gardney, co do przesadzania to pieniążki odkładam na pomocnika, no nie da rady inaczej
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies