Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

waldek727 17:51, 15 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Olili napisał(a)
Jakie to miłe uczucie,że już tu zajrzałyście dziewczyny

Witaj Izo pośród pasjonatów ogrodów i ogrodnictwa.
Na ,,Ogrodowisku" są również faceci którzy także chętnie przybędą z pomocą i przekażą Ci swoją wiedzę i doświadczenie, które być może przyda Ci się przy aranżacji własnego ogrodu.
Pozdrawiam.
Waldek.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 19:57, 15 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koniecznie zacznij od wygrzebania zdjęć, bo jak tu doradzać w ciemno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Skula 21:23, 15 paź 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
i ja się witam jako 2 facet
____________________
Skula Pomysł na ogród
Olili 21:27, 15 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Witam Was wieczorową porą - wszystkie kobietki i jednego kobieciarza
Tak,tak Danusiu zdjęcia,ale hmm myślałam,że dziś uda mi się zrobić jakieś sensowne i nie wypaliło,póki co zapodam te ,które mam,a więc....
jest taka jedna rabatka 22,5 długa, 3,5 metra w najszerszych miejscach, w najwęższym 1,0m ,w pośrednich 2,8m, a za płotem sąsiad .

No już wydedukowałam z ogrodowiska,żeby dać tam szpaler serbów,potem chciała bym jeszcze coś np. derenie (podobają mi się ich czerwone patyki zimą), jakieś wiśnie piłkowane lub "forumowe" umbry,no i jeszcze coś nie wiem co , no i nie wiem jak

Przekleiłam poniżej swój post z wątku pojedyncze pytania na temat projektowania.. :

Ale właśnie ,może żeby nie denerwować wszystkich tą matą to od razu wytłumaczę,że ogród jest dla mnie pewnego rodzaju terapią,ukojeniem dla umysłu,ale tworzę go malutkimi kroczkami,pewne jego zakątki są już zielone,a nawet bujne , niestety też są na macie z prostej przyczyny,że robię go pomiędzy pracą ,domem, dziećmi z towarzyszącą mi od wielu lat chorobą. To ona jest główną sprawczynią tej maty, bo ja nie jestem w stanie pielić,nigdy nie wiem czy następnego dnia będę funkcjonować, czy będę mogła się schylić,czy będę miała siłę chodzić...na regularnego pocnika w ogrodzie mnie niestety nie stać.
Można powiedzieć to po co mi ogród, a on jest mi potrzebny bardzo do tego,żebym nie zwariowała,wtedy kiedy mam lepsze dni mogę w nim robić sama i to daje mi radość , zapomnienie.
Ja muszę się pogodzić z tym,że mój ogród NIGDY nie będzie taki jak te, które tutaj oglądam i o jakim marzę, że nie będzie w nim roślin ,które wymagają większej uwagi swojego ogrodnika .
Z tego powodu miałam objekcje przed ujawnieniem się tutaj i prośbami o rady, bo właśnie mata, bo niesystematyczność...ale pomyślałam,że z ogrodu nie zrezygnuję i tak, więc dlaczego nie dać mu szansy aby dzięki Waszym radom był piękniejszy, pomimo maty i zarośniętych czasami czupryn gdyż fryzjer był niedysponowany w terminie przystrzyżyn...?

No to teraz wklejam rabatkę

____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 21:29, 15 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
ooo dobra dwóch kobieciarzy witam

Domek to domek zabaw dla dzieci,będzie przemalowany na taki kolor jak plac zabaw
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
polinka 07:50, 16 paź 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Iza ja nie mam szmaty a chwasty wychodzą naprawdę sporadycznie. Najważniejsza czynność na początku to dobre odchwaszczenie a po posadzeniu roślin wyłożyć wszystko korą. Zdarzają się tylko jakieś pojedyńcze chwaściki. Moim zdaniem szkoda roślin,które mają rosnąć na macie a raczej korzeni, które nie będą miały powietrza

Widziałaś realizacje Danusi? Np. ogród z lustrem albo zimozielony przy białym domu? Myślę, że wiele układów roślin możesz z tych ogrodów przenieść do siebie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
zbigniew_gazda 08:50, 16 paź 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Też się melduję jako kobieciarz he he he. Dziękuję Iza że wpadłaś do mnie. Jakie to piękne, że pomimo ograniczeń zdrowotnych chcesz mieć odskocznię w świat roślin.
Masz tyle różnych przykładów do przeniesienia do siebie z tego forum. Tylko brać. Do prawie bezobsługowych roślin które zastosowałem u siebie należą: hortensje bukietowe, berberysy niziutkie (żółte, bordowe, zielone), tuje kuliste, trawy. Nie sadził bym za dużo liściastych bo w jesieni grabienie liści. Pozdrawiam i powodzenia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Olili 10:09, 16 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
polinka napisał(a)
Iza ja nie mam szmaty a chwasty wychodzą naprawdę sporadycznie. Najważniejsza czynność na początku to dobre odchwaszczenie a po posadzeniu roślin wyłożyć wszystko korą. Zdarzają się tylko jakieś pojedyńcze chwaściki. Moim zdaniem szkoda roślin,które mają rosnąć na macie a raczej korzeni, które nie będą miały powietrza

Widziałaś realizacje Danusi? Np. ogród z lustrem albo zimozielony przy białym domu? Myślę, że wiele układów roślin możesz z tych ogrodów przenieść do siebie


Ja rozumiem to sporadycznie..tyle ,że przy sporych powierzchniach troszkę się tego robi, a roślinom wśród chwastów (jak nie dam rady wypielić - a już wiem,że nie zawsze dam radę)też chyba nie będzie dobrze ,z korą u mnie kłopot bo wieje i kora fruwała po całym podwórku, a może bym np. za dwa lata ściągnęła matę (jak mi się zdrówko by poprawiło..)? Sądzę,że przez dwa lata roślinki nie ucierpią zbytnio ,mam taki zakatek roślin co są tam 3 lata i pod wpływem ogrodowiska zagladam pod tą matę,czy korzenie nie są na wierzchu i na razie nie.. wkleję zdjęcie tego zakątka, bo mimo,ze niedopieszczone to ja je kocham...kulki nie docięte itd..ale to jest jesień u mnie
taka pustka na środku a w niej malutki berberys orange rocket,bo rósł tam jałowiez płożący i był bardzo ekspansywny, więc się go pozbyłam i teraz muszę poczekać aż berberys trochę podrośnie i te lukę wypełni
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 10:12, 16 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Witam Zbyszku (mój tata ma tak na imię ) Twój ogród podgladam podglądam oczywiście.
No właśnie hortensje..tak pewnie je zaproszę do siebie,
z liściastymi to masz rację ..a już ich trochę u mnie rośnie..
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 10:22, 16 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
wkleję jeszcze trochę zdjęć ,żeby widać było taki ogólny rozkład ,ale najpierw ta rabata do zagospodarowania co we wcześniejszym poście wkleiłam.. jak byśmy dalej w prawo poszli to będzie ta rabata z sąsiadem za płotem
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies