Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 4 pory roku w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

4 pory roku w ogrodzie

kania 15:39, 05 gru 2014

Dołączył: 21 lip 2014
Posty: 32
Pergola rzeczywiście przepiękna
isia33 20:51, 07 gru 2014


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Moje trzy pory roku, zimowych zdjęć nie mam, niestety.

Jesień 2013



Wiosna 2014



Lato 2014 (lipiec)



Lato 2014(koniec sierpnia)

____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Mala_Mi 20:28, 08 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na razie daję fragmenty rabat.... z opisem co tam jest (a to najtrudniejsze, bo zwsze jest więcej niż podaję).
Mały fragment rabaty ze stipą, miłkiem, rozlpenicą Hameln, krokosomia Lucifer (ale odmiana niska), piwonia delikatna pełna, trojeść bulwiasta, w tle hakonechloa Nikolaus i jeżówki. Brakuje miesięcy, ale u mnie jak nic nie kwitnie to tego nie ma..
Luty
Widać stipę i hakonechloa


Kwiecień
Po wycięciu suchych traw robi sie łyso, piwonia koperkowa startuje, kilka tulipanów żółtych i miłek w stipie. Po mroźnej zimie stipa też do wyrzucenia.


W maju króluje piwonia koperkowa

Na ogólnym foto sie gubi, ale czerwienią daje po oczach mocno.. foto z zeszłwgo roku, ale takie było pod ręka. Zielone to siewki jeżówek


cdn
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:32, 08 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Maj/czerwiec (w tle barbula za jeżówkami któych jeszcze nie widać)


Czerwiec i oczotegliwa trojeść..


Lipiec (w tle liliowce i lilie). Jezóki już kwitną i rozplenica coraz większa


LIpiec/sierpień
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:37, 08 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sierpień (wrzesień podobny tylko bez Luciferka)


detal sierpniowy


Październik (dosadziłam żółtą trytomę, nie wiem jak będzie kwitła w następnych latach) Stipa już wyskubana z brzydkich kłosów bo denerwowały


detal


Listopad
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
siakowa 07:31, 09 gru 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
ania, wymiatasz !!!!!!
Powiedz mi czy to wszystko siedzi cały czas w ziemi czy dosadzasz co miesiąc cos nowego? bo te wszytskie siewki, cebulki, bylinki itd to sie chyba na raz tam nie zmieszcza co? Jak to technicznie wygląda?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Mala_Mi 09:43, 09 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
siakowa napisał(a)
ania, wymiatasz !!!!!!
Powiedz mi czy to wszystko siedzi cały czas w ziemi czy dosadzasz co miesiąc cos nowego? bo te wszytskie siewki, cebulki, bylinki itd to sie chyba na raz tam nie zmieszcza co? Jak to technicznie wygląda?

Za duży ogród, a ja za mała bym bawiła się w sezonowe dosadzanie i przesadzanie. Posadzone ma rosnąć samo. Dosadziłam jesienią trytomę i nie wiem jak sie sprawdzi w tym miejscu. Luciferki rosną już 3 sezon bez wykopywania, ale jak wiemy dwie ostatnie zimy były łagodne. Rabata jak na moje warunki jest wybitnie piaszczysta. I powstała jako poszerzenie istniejącej.
To zima, rozplenicy nie wiążę wiec przywalona śniegiem jak i reszta traw (foto 2013)
Sterczą jeżówki, pod nimi zawalona śniegiem hakonechloa. Tego miejsca z okien zimą nie widzę więc nic nie cuduję na zimę.


Edit.. na tej rabacie to jedynie muszę pielić i to ostro.. bo stipa, jeżówki, trojeść, orliki (rosną po sąsiedzku) strasznie sie rozsiewają, wiec aby uniknąć buszu muszę wszystkie siewki rwać. Mogłąbym przycinać jeżówki czy trojesć, ale fajnie wyglądają jesienią zasuszone No i to naturalna stołówka dla ptaków.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
siakowa 10:03, 09 gru 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
i np kwiotki że tak powiem niefachowo sa w stanie sie przebic przez rozplenice? tam sa posadzone w bezposrednim sąsiedztwie korzonków rozplenicy że wyrastja pomiedzy nią? i w stipie tak samo? zawsze mysąłm że się saszi co jakies 30-40-50 cm roslinki i wtedy jak sie rozrsna to sie przenikają a le u ciebie wyrastaja z kępy traw wytłumcz mi to łopatologicznie
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Mala_Mi 20:36, 09 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasia.. wszytko zależy od technologii sadzenia Ja nie robię doktoratu z każdej rabaty..sadzę co mi w duszy gra.. i jak słyszę dysonans to przesadzam. Z tego powodu czasami sie robi nieprzewidywalny układ roślin

W 2012 (lub 2011) posadziłam stipę, trojeść i piwonię delikatną. Reszta miała być wypełniana co rocznie roślinami jednorocznymi by przy ławce cały sezon było kwitnąco.



Jednoroczne mnie wkurzyły, bo ostróżki jednoroczne kwitły bardzo krótko, heliotrop zdychał a begonie wymagały podlewania. Z jednorocznych zostały sie luciferki, których nie miałam zamiaru wykopywać i potraktowałam je jako jednoroczne. I dałam szansę begoniom (a raczej sobie, że będę podlewać). Zamiast jednorocznych posadziłam rozplenicę Stipa sie wysiała niemiłosiernie. Stara w większości po opadach śniegu w marcu zgniła.


I tak sobie to do dziś egzystuje. Ale bez begonii.. nie zdałam egzaminu, a poza tym stipa zdominowała przestrzeń. Z 3 sadzonek mam zastipowany kawał.. z którego biorę i przesadzam, rozdaję.. pielę.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:22, 09 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zostawiam 4 pory roku w Alei Konstacji.. tylko fotki są raz w tę a raz we w tę...
Marzec



Maj

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies