Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 4 pory roku w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

4 pory roku w ogrodzie

ewa_k 05:23, 21 paź 2014


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
podziw dla właścicieli za systematyczność! Świetna stronka, taki mały atlas roślin. Szkoda tylko, że nie maja bylin, bo z tym największy kłopot w kompozycjach rabat.
____________________
Ewa
jazzy 09:56, 21 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
waldek727 napisał(a)
Kasiu.
Dwa lata temu poznałem pięknie zagospodarowany ogród Marzeny i Maćka. Ogród ten powstawał od podstaw od 2005r...

Waldus, a Ty spać nie możesz po nocach?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
siakowa 13:57, 21 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Kapitalne Waldek !
Pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
maciejon 21:39, 21 paź 2014

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18

Witam!
Przeglądając aktywność wejść na naszą stronę zobaczyłem odesłania z nieznanej mi strony "ogrodowisko.pl" oraz post od waldek727 z linkiem do naszej strony. Sam wąteko widoku ogrodu w różnych porach roku wydał mi się bardzo bliski.
Cieszę się, ze odwiedzacie nasz ogród i dziękuję waldek727 za link.

A odnośnie ogrodu i jego dokumentowania - tu można by pisać wiele: jakie to pasjonujące i jakie męczące . Może robię to już zbyt długo?

Wyczytałem, że brakuje bylin. To prawda. Do bylin dopiero dojrzewamy. Ich dokumentowanie fotograficzne jest bardzo skromne.

____________________
Maciek
waldek727 23:57, 21 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Marzenko i Maćku pozdrawiam Was serdecznie tym razem z ,,Ogrodowiska".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
AsiaK_Z 10:54, 22 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Super pomysł! Waldku dziękujemy!
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
maciejon 17:28, 22 paź 2014

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18
waldek727 napisał(a)
Marzenko i Maćku pozdrawiam Was serdecznie tym razem z ,,Ogrodowiska".

Oswajam się z Tym Forum Przeczytałem spokojnie post zakładający ten wątek i dotarło do mnie, ze chodzi tu o widoki w różnych porach roku rabat bylinowych.
Nasza strona mało ma wspólnego z takim wymogiem bo po pierwsze mało na niej bylin a po drugie - pokazuję tą samą roślinę czy ten sam widok w różnych latach, niekoniecznie pokazując to w różnych porach roku.

Na bylinach nie znam się wcale. To co mamy to domena Żony. Odnośnie pomysłu pokazania rabaty w różnych porach roku mam taką wątpliwość: gdybym pokazywał tą sama rabatę w kilku kolejnych latach o tych samych porach roku mogło by tym niespecjalnie się różnić. Czy ta sama bylina w kolejnym roku wygląda inaczej?

Pokazanie raz rabaty w 4 porach roku moim zdaniem zamyka temat, no chyba, że będą nowe nasadzenia. Ale czy o to chodzi?

Może "malkontencę". Jeżeli tak - przepraszam
____________________
Maciek
siakowa 18:23, 22 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
nie ,nie chodzi tylko o byliny. chodzi o wszystko. a i owszem Twoja strona pomaga pokazala jak szybko dane gatunki np rosna ale oczywiscie sens wątku jest taki zeby kazda rabata byla tu pokazana jednorazowo ale w czterech odslonach
pozdrawiam ciepło
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
kasiek 21:40, 15 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Hm, nie widzę za dużo fotek więc nie wiem czy o takie coś chodzi...
Wklejam 4 pory roku jedej z moich rabat.
Wiosną szaleją tulipany z bzem

Latem liliowce z różani wiodą prym..

Jesień to czas rozchodników i ogników

Zima to biel śniegu na finezyjnych rzeźbach
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
andziurex 00:34, 16 lis 2014


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
waldek727 napisał(a)
Kasiu.
Dwa lata temu poznałem pięknie zagospodarowany ogród Marzeny i Maćka. Ogród ten powstawał od podstaw od 2005r. Maciek wpadł wtedy na świetny pomysł aby stworzyć interaktywny plan swojej posesji. Pozwala on za pomocą myszki na wędrówkę po nim od chwili jego założenia do obecnego stanu. Być może taki spacer po ogrodzie MM ułatwi Ci w jakimś stopniu podejmowanie decyzji co do zagospodarowania własnego ogrodu.
Na planie można zobaczyć poszczególne rośliny w różnym ich wieku, fazach rozwoju i poszczególnych porach roku w docelowym ich miejscu. Wystarczy kliknąć w wybraną roślinę lub kamerkę.


Trafiłam na ten ogród też około 2 lata temu przypadkiem, szukając zdjęć jakiejś rośliny. Byłam także pod ogromnym wrażeniem determinacji właścicieli. No a zdjęcia z lotu ptaka... Odlot.
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies