Gdzie jesteś » Forum » Róże » Przechowanie róż z nagimi korzeniami do wiosny

Pokaż wątki Pokaż posty

Przechowanie róż z nagimi korzeniami do wiosny

brzasku 12:42, 27 paź 2014

Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 1
witam! zakupiłem sporą ilość róż nagokorzennych ,nie mogę teraz ich posadzić.poradzcie jak je przechować do wiosny
Gardenarium 18:10, 27 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykopać głęboki rów, zadołować róże w nim. Ułożyć jedna przy drugiej i zasypać ziemią. Gałązki niech wystają do połowy.

Wiosną odkopać i posadzić na miejsce stałe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnkaW 15:59, 14 mar 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
A ja mam inny kłopot: właśnie mąż mnie poinformował, że rabata, na którą chcę wysadzić dwie zadołowane na jesieni róże westerland w najbliższym czasie nie powstanie (bo chce kogoś zatrudnić do większej pracy i to byłoby zrobione w ramach jej). Co teraz robić? Wsadzić do jakichś dużych donic czy lepiej w jakieś inne miejsce a potem przesadzić na docelowe? Jakie duże musiałby być donice, żeby róża przetrwała (może nawet do jesieni)?
____________________
Pozdrawiam :) Anka
Gardenarium 20:03, 18 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wsadzić do donicy, jak dużą? to zależy od długości korzeni, przymierz jakąś donicę, albo zmierz centymetrem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnkaW 20:46, 18 mar 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
Dziękuję Danusiu - pomierzę jutro
____________________
Pozdrawiam :) Anka
Gardenarium 08:58, 20 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ważniejsza jest głębokość donicy niż szerokość, korzenie nie powinny być pozawijane. Możesz wsadzić w worki po korze, będzie taniej. Ja tak robię z roślinami podczas metamorfozy ogrodu jak mi brakuje doniczek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnkaW 15:47, 20 mar 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
Świetny pomysł - jak zwykle Muszę się zorientować ile potrwa stan przejściowy - jak krótko to faktycznie worki wystarczą.
____________________
Pozdrawiam :) Anka
Gardenarium 15:43, 28 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób w worku w dnie dziurkę, nadmiar wody odpłynie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnkaW 20:41, 28 mar 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
Na to bym nie wpadła Podziwiam, że jesteś w stanie nad tym wszystkim zapanować ale w sumie gdybyś nie zwracała uwagi na takie niby drobnostki to pewnie nie byłoby aż takich efektów Twojej pracy
____________________
Pozdrawiam :) Anka
Gardenarium 10:13, 29 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest jeszcze jedna drobnostka, jeśli masz rośliny które akurat lubią sporo wilgoci w ziemi np. Astilbe, dziurkę robisz wyżej np, na 5 cm od dna. Wtedy w ziemi zatrzyma się woda na dnie worka. Ot co. Takie moje tajemnice sukcesu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies