Gdzie jesteś » Forum » Literatura ogrodnicza » "Gardeners'World" po polsku

Pokaż wątki Pokaż posty

"Gardeners'World" po polsku

volco 16:05, 10 sty 2015


Dołączył: 08 sty 2015
Posty: 11
W tekście wspominają o tym, że dalie i cynie dobrze razem wyglądają - jak Pan Młody i Panna Młoda
____________________
Kocham zielone :)
EwaG 17:00, 10 sty 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Gabriela napisał(a)
Z
W artykule Sarah Raven o cyniach wpadka okropna - na samym początku artykułu, na obu stronach ogromne zdjęcie... dalii, z podpisu wynika, że są to cynie daliowe, które na 1500 % tak nie wyglądają.

Właśnie, też mam podobne odczucie.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
monteverde 20:28, 10 sty 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
EwaG napisał(a)

Właśnie, też mam podobne odczucie.

Ano właśnie to samo dzisiaj zauważyłam bo dzisiaj i ja swój przedruk dostałam

nie podobają mi się te olbrzymie zdjęcia na całą stronę, można by było w te miejsce więcej porad wpisać, no i papier byłe jaki jak na takie pismo fajnie, że jest dużo o warzywach, trochę porad o nich Pippy Greenwood i Monty no i Carol i Alan mam mieszane uczucia co do tego przedruku, zobaczymy co będzie w następnym numerze
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
volco 01:21, 11 sty 2015


Dołączył: 08 sty 2015
Posty: 11
GW Polska jest dalekie od ideału, ma sporo niedociągnięć ale też wiele niewątpliwych plusów. Uważam, że robili to pismo na szybko i jak informował nas wydawca mieli jakieś problemy z licencją - to widać. Mimo wszystko, nie spisuję ich jeszcze na straty. Mam nadzieję, że czytają to co piszemy i staną na wysokości zadania i poprawią papier i jakość zdjęć i wreszcie stworzą pismo, na które wszyscy czekamy. Ten pierwszy numer uważam za mały falstart.
____________________
Kocham zielone :)
mira 09:01, 12 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mam i ja .
Na razie czytałam co pisaliście i przekartkowałam.Dla mnie problemem jest wielkość/cienkość/ liter więc źle się czyta.

Widzę sporo, sporo wszelkich informacji i to mnie cieszy, różni się to pismo od tych które dotychczas kupowałam. Dostrzegłam jakieś stylistyczne błędy wynikające z tłumaczenia ale sądzę, że to się zmieni.
Natomiast dalie i cynie to jest już problem bo teraz mam ograniczone zaufanie do całej reszty a przecież ja chcę zapamiętać wszelkie rady i one muszą być dla mnie, wiarygodne tym bardziej, że temat warzywkowy to moje nowum w tym roku.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mirka 10:51, 12 sty 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Mira ja też kupiłam i mam problem z czytaniem za małe literki a co do pomyłek to może nas czytają i poprawią się
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
jankosia 10:59, 12 sty 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Specjalnie dodałam sobie ten wątek do obserwowanych żeby poznać wasze opinie. W ciemno nic nie zaprenumeruję bo taki typ jestem. Jak usłyszałam że dużo warzywnika to się ucieszyłam i pobiegłam do kiosku, najpierw do jednego, potem drugiego, trzeciego i nic. Albo coś ten ich kolportaż kuleje albo wszystko już u mnie wykupione. Tak mi żal że nie ma już Zieleń to życie :'(
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
baraga1904 17:06, 12 sty 2015


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...mają sporo egzemplarzy w empiku...
...ale zadowolona z czasopisma nie jestem, podzielam uwagi przedmowcow o słabym starcie...
...jak dla mnie za dużo o warzywach, za mało o ozdobnych...i żadnej prezentacji ogrodu, zadnego projektu, brak fajnych zdjec...szkoda...
...za to znalazłam parę ciekawych cytatów o ogrodnictwie
Basiaw 17:15, 12 sty 2015


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
baraga1904 napisał(a)
..
...jak dla mnie za dużo o warzywach, za mało o ozdobnych...i żadnej prezentacji ogrodu, zadnego projektu, brak fajnych zdjec...szkoda...
)


Sporo osób ma takie zastrzeżenie, jak to powyżej, ale jak jest w oryginalnym czasopiśmie? Skoro to jest przedruk, to chyba w wersji angielskiej jest treść zbliżona i tam też nie ma prezentacji czy projektów ogrodów?
____________________
Nasz mały, zielony świat
mira 17:26, 12 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
jankosia napisał(a)
Specjalnie dodałam sobie ten wątek do obserwowanych żeby poznać wasze opinie. W ciemno nic nie zaprenumeruję bo taki typ jestem. Jak usłyszałam że dużo warzywnika to się ucieszyłam i pobiegłam do kiosku, najpierw do jednego, potem drugiego, trzeciego i nic. Albo coś ten ich kolportaż kuleje albo wszystko już u mnie wykupione. Tak mi żal że nie ma już Zieleń to życie :'(



za 36 złotych warto zrobić prenumeratę, na razie uwagi wszyscy czytają a za chwilę będą informacje co i jak - ja już wiem dlaczego moje cynie mi się nie udały - dotarło do mnie - noce były zimne w maju niestety i się nie udało a tak pomstowalam

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies