Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń kwiecisty - Cornus florida

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń kwiecisty - Cornus florida

siakowa 10:38, 23 kwi 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
czy derenia można tak poprowadzic żeby miał podobny pokrój do świdosliwy lub klona palmowego? Taki wielopniowy ale z liścmi zaczynającymi sie wyżej niz przy samej ziemi?
pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Sebek 20:24, 04 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmm, możesz te liście obrywać, ale wydaje mi się, że one i tak będą one stopniowo odbijać Także jak się uprzesz to na dole liści nie będzie Ja tak się uparłem z jedną hortensją i wygląda jakby była prowadzona na pniu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 09:33, 07 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
siakowa napisał(a)
czy derenia można tak poprowadzic żeby miał podobny pokrój do świdosliwy lub klona palmowego? Taki wielopniowy ale z liścmi zaczynającymi sie wyżej niz przy samej ziemi?
pozdrawiam


Tylko jakiego derenia, białego? Można, sadziłam nawet takie, To samo z berberysem, każdym krzewem liściastym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
siakowa 09:36, 07 maj 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Gardenarium napisał(a)


Tylko jakiego derenia, białego? Można, sadziłam nawet takie, To samo z berberysem, każdym krzewem liściastym.

Danusiu ale ich "pnie" te gołe co powstana tez tak pogrubieja że będa przypominac pnie drzew?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 09:38, 07 maj 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Sebek napisał(a)
Hmmm, możesz te liście obrywać, ale wydaje mi się, że one i tak będą one stopniowo odbijać Także jak się uprzesz to na dole liści nie będzie Ja tak się uparłem z jedną hortensją i wygląda jakby była prowadzona na pniu


no cóż uparta to ja jestm..nie mylic z cierpliwością
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
katel 23:38, 10 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Doczekałam się wreszcie kwitnienia Derenia kwiecistego Rubra:

Tylko, że to raczej nie Rubra!
Czy to dereń kwiecisty?
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Agania 21:03, 25 maj 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mamy niewiele doświadczenia z dereniami kwiecistymi, ale podsadki róźowieją...to może Rubra
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
katel 23:22, 25 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Oj i ja miałam nadzieję że jeszcze może zróżowieją bardziej ale widziałam u Bożenki (bozga) i Irenki (Milka) i straciłam nadzieję. Nie wiem czy mogę wstawić linki do stron dziewczyn no ale mam nadzieję, że się nie obrażą niech i inni mają szansę to cudo podziwiać.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5534-hortensjada?page=20
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2408-milkowo-moje-miejsce-na-ziemi-czii?page=2469
Dziś właśnie Irenka odpisała mi u siebie że to dereń kwiecisty a to już coś bo u mnie klimat mało przyjazny (co roku nam coś zwieje z działki, garaż blaszak, trampolinę. Huśtawkę drewnianą i synka tylko przesunęło) a on się trzyma od 2012 i zakwitł no to teraz znowu polowanie na Rubrę no i Venus jak znajdę w ludzkiej cenie.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Agania 14:10, 27 maj 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
U mnie nie było spektakularnego kwitnienia w tym roku, ale cieszę się, że zimują i co roku są coraz bujniejsze

Kasiu, pogoda majowa nie sprzyja dereniom, kwiecień też był zimny, ale widać u dziewczyn i Twój okaz bardziej wytrzymalsze na tak surowe warunki...u mnie klimat wyjątkowo górski
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
katel 19:51, 27 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
My kawałek od miasta mieszkamy i wieje tu strasznie. W zeszłym roku dereń miał kilka pąków ale je zrzucił, w tym kilkanaście i wreszcie zakwitł. Po 7 latach przed 2012 rósł w miejskim zacisznym ogrodzie. Obecnie ma ok 2 metrów:
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies