Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

beata_m 11:18, 21 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Marzena2007 napisał(a)
Witaj
Zalewanie ogrodu też u mnie było wielokrotne. Na szczęscie gdy rośliny podrastają i się ukorzeniają to nawet takie gwałtwone ulewy nie są już takie szkodliwe. Na pewno w takich miejscach nie sadż rh, bo Ci padną.
Mam tez gliniastą, ciężką glebe. Zatem co u mnie sobie dobrze radzi u Ciebie tez. Bukszpany, trawy i róże radzą sobie doskonale



Marzenko to doradź mi proszę, do tej pory przykrywałam rabaty włókniną i ściółkowałam korą, ale jak teraz przekopałam tą jedną rabatę to była tak zbita że na głębokości łopaty była zielona ziemia (to chyba bakterie beztlenowe o ile wiem) więc może włóknina na glinę to nie najlepszy pomysł???
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 06:45, 22 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Wiecie co tak sobie chodzę po wątkach Waszych, ogrodowisko to jest to...nie da się zanudzić nikogo. Bo wiecie jak zaczynam o ogródku opowiadać na żywo to hmmm nie każdego sprawa kręci ...więc przestaje a tutaj można bez końca i to jest piękne. Ja na razie sadzę na kompie i myślę. Jak dopracuje to się podzielę. A tymczasem miłego weekendu. Ja coś z rana spać nie mogłam...ale już słyszę że zajęcie będę mieć bo mały wstał pozdrawiam Was ciepło
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 15:56, 22 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Moje doświadczone koleżanki, proszę zerknijcie. Ta rabata jest wąska jakieś 90cm a długa na 20m. Jak przesadziłam z ilością gatunków to piszcie. Buka, miskany i choine kanadyjską i off course bukszpany chciałabym powtórzy na innych. A jako krajobraz zapożyczony po drugiej stronie siatki tuje sąsiadki.
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
leon60 17:51, 22 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
beata_m napisał(a)



Marzenko to doradź mi proszę, do tej pory przykrywałam rabaty włókniną i ściółkowałam korą, ale jak teraz przekopałam tą jedną rabatę to była tak zbita że na głębokości łopaty była zielona ziemia (to chyba bakterie beztlenowe o ile wiem) więc może włóknina na glinę to nie najlepszy pomysł???

O macie poczytaj tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 17:58, 22 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Z tego co pisałaś ma być raczej nowocześnie i od razu przyszła mi na myśl rabata wzdłuż podjazdu Gosi malkul http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=602 dla mnie bomba chyba, że problemem będzie wiosna i chwilowa pustka po ścięciu miskantów? ewentualnie coś wcześniej startującego wysokie molinie, trzcinniki
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
beata_m 21:53, 22 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Czyli zaś w głowie pustka. Ehhhh Oluś, alem się naczytała tu i tam...no więc chyba faktycznie mało nowocześnie. Zacznę jeszcze raz: od nasadzeń większych. A z tą rabatą jeszcze takie nieszczęście, że akurat ją widzę z okna tarasowego (no jakoś tak głupio wyszło). I hmmmm piękne te trawki ale coś by mi tam jeszcze pasowało. Myślę dalej...


miłego wieczoru
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 10:11, 24 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Wszyscy pokazują swoją twórczość a u mnie na razie niewiele, trochu jakby sen zimowy. Same sprawy techniczne. Ale za to przedstawiam Wam moje nowe zwierzątko. Red-zia. Niestety w stadzie jest ich łącznie trzy i te dwie nie wiedzieć czemu zawsze bardziej głodne. Ale red-zia wie jakie ma zadanie. Przygotować budżet na wiosnę. Listę roślinek już mam. Także pochwale się nieco później. Pozdrawiam ciepło na początek tygodnia.
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Piotr_ 21:11, 24 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Co do twojej rabaty pod płocie nie lepiej zrobić powtórzenia
tak bardziej nowoczesniej?
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Piotr_ 21:28, 24 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Myślę o czymś takim (zlepiłem 2 fotki byś zobaczyła jak to wygląd


-kulki szczepione- sosna lub tuja
-kulki na dole- tuja globosa lub bukszpan
-Trawy to kostrzewa sina lub rozplenica japońska
do rabata wysypana białym grysem a na nim duże głazy kamienne
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
beata_m 21:37, 24 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Jejjku Piotrze dziękuję. Biorę radę do serca i ogromnie się cieszę, że zawitałeś do mnie...i wiesz od paru dni myślę, że przód spróbuję zrobić bardziej oszczędnie w gatunkach ale z tyłu domu jednak więcej i różnorodniej. A na kule na pniu co proponujesz? Pozdrawiam ciepło.
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies