Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

beata_m 22:12, 03 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Gardenarium napisał(a)
Taxus - cis. Znane są różne gatunki i odmiany cisa, z których najpopularniejszy jest Taxus media "Hicksii" i "Hilli".

Ten rodzaj żywopłotów uważam za najbardziej szlachetny.
Nadaje ogrodowi szyku, a roślinom tworzy doskonałe tło. Robię z niego ekrany, przegrody, zasłaniam brzydkie miejsca. Posadzony gęsto da od razu efekt.





ten łuczek bardzo mi się nadał wprawdzie tu przy rabacie u mnie mniej szlachetnie bo przy koszu ale jak wyjdzie na swoje (kosz z oczu zniknie) to i rabatka szlachetności ze szlachetnego cisa nabierze I hope ...
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 22:15, 03 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298


no i też myślę zaś powtórzyć rododendrony i jakieś trawy rzecz jasna
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Gardenarium 09:03, 04 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz też posadzić trzy lub dawa świerki serbskie zamiast cisa. Na efekt z cisa poczekasz wiele lat, za dużo, a wielkie okazy kosztują krocie.
Świerki natomiast kupisz niedrogo i od razu trzymetrowe, dzięki czemu uzyskasz efekt od razu. Poza tym zasłoni też tamten dom, co widać u sąsiada. Cis stosuj tam, gdzie nie ma aż takiego ciśnienia na zasłanianie.

Cała rabata byłaby do przerobienia, bo masz posadzonego klona. Jak dla mnie za dużo tutaj drzew, a rabata mała
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:11, 04 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko świerki kup śliczne, modelowe, cięte i gęste, nie obgryzione bo zepsujesz cały efekt.



Po obu stronach świerków cisy strzyżone. Powiększ łuk rabaty. Jest za mała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_m 20:39, 04 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Gardenarium napisał(a)
Możesz też posadzić trzy lub dawa świerki serbskie zamiast cisa. Na efekt z cisa poczekasz wiele lat, za dużo, a wielkie okazy kosztują krocie.
Świerki natomiast kupisz niedrogo i od razu trzymetrowe, dzięki czemu uzyskasz efekt od razu. Poza tym zasłoni też tamten dom, co widać u sąsiada. Cis stosuj tam, gdzie nie ma aż takiego ciśnienia na zasłanianie.

Cała rabata byłaby do przerobienia, bo masz posadzonego klona. Jak dla mnie za dużo tutaj drzew, a rabata mała


Pani Danusiu Pani to ma oko!!! Widziałam, że serby to ogrodowiskowa roślina ale nie wiedziałam gdzie u mnie mogłyby pasować, teraz już wiem i za radę ślicznie dziękuję. Teraz lecę poczytać o nich więcej żeby "świerki kupić śliczne, modelowe, cięte i gęste, nie obgryzione, żeby nie zepsuć efektu".

p.s. rabata na pewno idzie cała do przerobienia
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
jazzy 21:22, 04 gru 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Macham cisowo
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
malkul 13:30, 05 gru 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Podczytuję , cis piękny to fakt niezaprzeczalny, ino drogi
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
beata_m 15:15, 07 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
jednym słowem i świnka nie wyrobi ale działam i myślę
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Magda_ 19:48, 07 gru 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ale fajnie się u Ciebie zapowiada
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
beata_m 21:37, 08 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
to kolejna wersja mojego projektu, tytuł FRONT:
FRONT NA ŻYWO (z nr rabatek)

FRONT W PLANIE:
zielone prostokąty - cis
6 - świerki serby
7 - azalie pomarańczowe (ale może lepiej hortensje vanilla fraise?! żeby nawiązywało do rabaty przy podjeździe?!)

5 - świerk inversa
2 - kule bukszpanowe

1 - umbry
2 - kule bukszpanowe
3 - czerwone rododendrony
4 - jodła koreańska



a to wszystko, żeby zapytać Was o zdanie, bo przy tej długiej rabatce przy podjeździe chciałam posadzić hortensje vanilla fraise z trawami, jak myślicie czy to będzie spójne? czy monotonne?
brązowe kropki - miskany
różowe kropki - hortensje
zielone kropki - niskie trawki
za moimi hortensjami sąsiadka ma posadzone tuje, a te zielone prostokąty to cisy (tam sąsiadka ma na przodzie brzozy)
ta rabata ma długość ponad 20m a szerokość niecałe 1m



drobne dodatki żurawki, trawki itp. jak te większe okiełznam
buziaki







____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies