Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

ren133 15:16, 05 maj 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
ewelaa74 napisał(a)
Nawadnianie to super sprawa. Ale i tak będziesz stała, sprawdza i patrzyła jak woda ciurka
Ja mam teoretycznie rozprowadzone podlewanie na trawniku, ale co z tego jak nie działa, bo dysze podobno przemarzły i się zdefektowały. Nie wiem - może da się to jakoś wymienić?
ładnie u Ciebie
pozdrawiam


A wypompował eM wodę z systemu przed zimą?
Szkoda trochę, że jest a nie możesz korzystać ... ja bym wymieniła te dysze
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Ewa777 18:43, 05 maj 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18426
Kasiu, oglądam Wasze zmagania z nawadnianiem i trzymam kciuki, żeby szybko udało Wam się z tym uporać Mi też się Twoja skarpa podoba
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Bogdzia 22:13, 05 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasiu nadal walczycie z nawadnianiem? ???
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Rench 00:19, 06 maj 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Też miałam plan,jakieś nawadnianie zrobić,ale u nas tak leje co drugi dzień,że mi się nawet myśleć nie chce o wodzie.
A jak Marzenka jeszcze zaopiniowała,że to bardzo drogo,to już sobie całkowicie daruję Na szczęście mam mały areał

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
bql3 06:09, 06 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Kindzia napisał(a)

To dziwne co piszesz...naczytałam się, że woda mniej kosztuje przy automatycznym...ale pewnie wiesz co mówisz. Cóż, wygoda kosztuje. Jak sobie pomyślę, że zamiast leżeć na słoneczku, w basenie muszę stać 3 godziny i podlewać...to warto



witaj

Kindzia - duże rachunki za wodę w ogrodzie wynikają z błędnego instalowania przez właścicieli posesji tzw. nitki wodnej która idzie na ogród. I trzeba nie robić podstawowej "gafy" jaką się najczęściej robi - bo cała tajemnica podłączenia tkwi a polega na wykonaniu takiej instalacji wodnej na ogród i nie jest ważne czy masz nawadnianie automatyczne czy też nie.
Tłumaczę skąd cały sekret wynika mniejszego płacenia rachunków za wodę:
- otóż jeśli robisz pod licznik i nitkę wodną na ogród ZA swoim licznikiem głównym na wodę - to będą w rachunku za wodę wodociągi doliczać do każdego zużytego metra koszty tzw. ścieków i w ten czasz są duże koszta wynikające z zużycia przez nas wody.
Ale gdy tylko wykonasz "nitkę" o podłączenie będzie podpięte PRZED twoim głównym licznikiem - to w ten czas masz liczony metr wody na tzw. cele gospodarcze i bez kosztów doliczania za odprowadzenie ścieków. Oczywiście musisz poinformować dostawce wody w tym przypadku Wodociągi oraz poprosić o zaplombowanie takiego pod licznika z wodą a także wystąpić o zmianę dotychczasowej umowy na odbiór wody na twojej posesji z uwzględnieniem zużycia wody na cele gospodarcze.
Faktem jest że automatyczne nawadnianie to wygoda i oszczędność w każdym calu ale też "magia" takiego nawadniania kropelkowego tkwi w odpowiednim doborze rodzaju węży do linii kropelkowej gdy są w gruncie oraz odpowiedni "współczynnik - przelicznik" na końcówki dysz jakie zastosujemy bo jedne rośliny potrzebują więcej wody inne mniej. No na koniec dodam nie żałuj kasiory na takie małe urządzenie na czujnik deszczu - to Ci pozwoli wyeliminować dublowania w podlewaniu wodą ogrodu gdy deszcz będzie padać.
Uff - ale się rozpisałem, myślę że nie będziesz mi miała za złe

serdecznie pozdrawiam
Jan

ps.
...jestem u Ciebie bardzo często na Twoim wątku ale jako "duch" sobie pomykam bez śladu wpisu.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
06:22, 06 maj 2016
bql3 - dobrze piszesz z tymi licznikami ale....ja chciałam założyć licznik "ogrodowy" żeby uniknąć opłaty za ścieki ale wodociągi u mnie nie wyraziły zgody....a w zeszłym roku i tak był zakaz podlewania ogródka i mycia samochodów itp.

PS. sprawdziłam mycia samochodów na posesji .....reguluje tzw "regulamin utrzymania czystości i porządku" zatwierdzony przez gminę obowiazujacy na jej terenie . U mnie np jest taki zapis ze moge myc sobie samochód na utwardzonym placu który ma odprowadzenie wody do kanalizacji lub bezodpływowego zbiornika na nieczystośći..używajac srodków biodegradowalnych ....a co za tym idzie musze zapłacić za odprowadzenie ścieków.





bql3 06:32, 06 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
eee_taam napisał(a)
bql3 - dobrze piszesz z tymi licznikami ale....ja chciałam założyć licznik "ogrodowy" żeby uniknąć opłaty za ścieki ale wodociągi u mnie nie wyraziły zgody....a w zeszłym roku i tak był zakaz podlewania ogródka i mycia samochodów itp.



Polska jest jedna i takie samo prawo na całym jej terytorium obowiązuje nawet dotyczące regulacji i odbioru wody przez obywateli - więc dziwi mnie brak zgody u Ciebie - ja załatwiłem wszystko bez problemu a Wodociągi łachy nie robią - to My jesteśmy dla nich klientami więc dziwię się.
No myślę że trafiłaś na "nafoczoną" osobę w tych wodociągach gdzie mieszkasz i być może stąd ten problem a samo ograniczenie użytkowania i dystrybucji wody spowodowane suszą jest tylko ograniczeniem czasowym nie stanowi podstawy do niewydania pozytywnej decyzji tej sprawie.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
07:00, 06 maj 2016
bql3 napisał(a)


Polska jest jedna i takie samo prawo na całym jej terytorium obowiązuje nawet dotyczące regulacji i odbioru wody przez obywateli - więc dziwi mnie brak zgody u Ciebie - ja załatwiłem wszystko bez problemu a Wodociągi łachy nie robią - to My jesteśmy dla nich klientami więc dziwię się.
No myślę że trafiłaś na "nafoczoną" osobę w tych wodociągach gdzie mieszkasz i być może stąd ten problem a samo ograniczenie użytkowania i dystrybucji wody spowodowane suszą jest tylko ograniczeniem czasowym nie stanowi podstawy do niewydania pozytywnej decyzji tej sprawie.

pozdrawiam
Jan


napisałam prv.... ale napisze tez tutaj co znalazłam.

zgodnie z ustawa o zaopatrzeniu w wodę kazda gmina tworzy regulamin i u mnie jest tak:

1. Uchwała Rady Miejskiej dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków

2. regulamin utrzymania czystości i porządku

i na podstawie tych dokumentów maja prawo do odmowy legalizacji licznika ogrodowego

tak wiec nie dla wszystkich jest możliwa legalizacja licznika ogrodowego...głównie chodzi o te tereny na których jest kanalizacja ...bo jak jej nie ma to i nie ma takich opłat.
boguslawa_ma... 07:07, 06 maj 2016


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Pojechałam wczoraj do Kasi zawieść cynie -bez cyni,dzisiaj jadę jeszcze raz,
dobrze że autem to nogi nie bolą
Popatrzyłam sobie jeszcze na twojego jarząbka i będę dzwonić
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Iwk4 07:09, 06 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Nawadnianie bardzo fachowo. Gratulacje dla e- Ma.
Też się zastanawiam, jak koszta wody będą się różnić...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies