Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Stewia

Pokaż wątki Pokaż posty

Stewia

bogumila 22:41, 26 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Roślina jednoroczna.
U mnie rośnie w donicach,w półpełnym słońcu.Trzy sadzonki w zupełności pokrywają moje potrzeby.
Nie toleruje suszy.Wystawiam donice w połowie maja i zabieram do domu w październiku.Można uprawiać w gruncie,ale wygodniejsza jest uprawa w donicach.Uszczykuję w celu rozkrzewienia.

Liście najsłodsze są rano i jesienią.Zbieram je na bieżąco i stosuję jako słodzik .
Stewia to bardzo dobre rozwiązanie dla diabetyków,słodzenie stewią obniża poziom cukru we krwi.

Wiosna kupuję sadzonki...ale w tym roku zabrałam jedną doniczkę do domu i będę próbować przechować ją do wiosny.Jest zdrowa,zielona i codziennie pozyskuję z niej listki.

Proszę podzielić się uwagami...są niezwykle cenne.
Ostatnia,dzisiejsza fotka,doniczka stoi na słonecznym parapecie.

____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
ela_z 07:34, 27 lis 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Bogusiu,
Napisz prosze jak ja stosujesz. Slodzenie herbaty wyobrazam sobie ale jak np uzyc liscie do ciasta? Ja kupuje sproszkowana wiec taka swieza alternatywa bylaby super.
Pozdrawiam
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
bogumila 12:18, 27 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Używam do słodzenia herbatek ziołowych,kompotów,dżemików,soków,galaretek. Niestety do ciasta pozostaje tylko w proszku...taka namiastka słodyczy...i w ogóle nie używam cukru,nawet ciemnego...tylko ten...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
ela_z 07:03, 28 lis 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Ja uzywam w proszku ale kupuje po 250g (zawsze to troche mniej dodatkowego opakowania
A roslinke sprawie sobie mimo wszystko.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Mathildis 17:54, 03 gru 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Stewię miałam - bardzo ładnie rosła przez całe lato, ale u mnie nie było na nią popytu... ja napojów nie słodzę, a moim chłopakom smak herbaty ze stewią nie odpowiadał, była ciekawostka dla moich gości
W mieszkaniu mi zmarniała, następnej już nie kupowałam
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies