Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Jeże w naszych ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeże w naszych ogrodach

Gardenarium 07:55, 28 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ostatnio widziałam kilka przejechanych jeży niestety Tak myślę, że chyba specjalnie tego kierowcy nie robią, albo jeże wchodzą nagle i nie ma możliwości ominięcia, albo ich nie widać po prostu Tak mi szkoda..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rozark 09:56, 28 paź 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
o tej porze to u nas jeże zapadły w hibernację, jeśli jakiś się kręci to oznacza że brak mu pokarmu albo jest jeszcze za mały i trzeba go dokarmić, w domu potrzymać bo sam nie da sobie rady
____________________
pozdrowionka
rozark 14:43, 28 paź 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
zobaczcie co ja dzisiaj znalazłam



po południu jedziemy do vet, zdam relację
____________________
pozdrowionka
rozark 08:17, 29 paź 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Gardenarium napisał(a)
Ostatnio widziałam kilka przejechanych jeży niestety Tak myślę, że chyba specjalnie tego kierowcy nie robią, albo jeże wchodzą nagle i nie ma możliwości ominięcia, albo ich nie widać po prostu Tak mi szkoda..


Pani w Lecznicy dla Dzikich Zwierząt powiedziała, że uaktywniają się te jeże które muszą nabrać tłuszczyku przed zimą i poszukują jedzonka. Jeż jak zapadnie w hibernacje z za małymi zapasami to się z niej nie wybudzi.
____________________
pozdrowionka
rozark 08:31, 29 paź 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Vet zostawiła młodego w Lecznicy. Ważył 450 gr. czyli za mało aby przeżyć zimę. Będą go dokarmiać jakiś m-c i wypuszczą na wolność.
Chciałam się nim zaopiekować ale Pani powiedziała że u nich mu będzie lepiej.




W Lecznicy mają specjalny box dla jeży i jest ich tam ok. 20 szt.
____________________
pozdrowionka
rozark 13:29, 29 paź 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
niestety samochodowi po przejechaniu jeża nic się nie stanie więc kierowcy mają je w d...e , jak widzą sarnę to hamują bo a nuż im karoseria się wgniecie

Leśnictwo Miejskie Łódź
ul. Wycieczkowa 103
90-105 Łódź
ptaki i ssaki

a pod tym linkiem jest wykaz takich ośrodków w Polsce
http://www.gdos.gov.pl/wykaz-osrodkow-rehabilitacji-zwierzat-w-polsce
____________________
pozdrowionka
Gardenarium 13:44, 29 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja zawsze hamuję, przed jeżem i przed wiewiórką, nie wyobrażam sobie żeby z premedytacją to zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 19:17, 01 lis 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Ja tez hamuje jak sie da, chyba nigdy nie rozjechalam. Mam natomiast przykaz od meza i pana policjanta tez by nie hamowac przed sarna. Czyli hamowac ale nie gwaltownie tak, by stracic panowanie nad kierownica. I tu nie chodzi o karoserie ale o moje zycie. W styczniu mialam kolizje z sarna i wiem jak to sie szybko dzieje i jak malo mozemy zrobic. Mieszkam w terenie gdzie zwierzeta na drodze sa norma i to nie tylko sarny i jeze ale borsuki i lisy widywalam i inne drobniejsze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
rozark 08:42, 02 lis 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
mnie raz sarna wyskoczyła na jezdnię ale po hamulcach i udało jej się uciec ,
a jeżyki to spotykam tylko idąc na piechtę
____________________
pozdrowionka
Basilikum 10:25, 02 lis 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
mi nie raz, srednio raz w miesiacu mi wyskakuja. Raz mi sie nie udalo. Pan policjant mnie pocieszal, ze nie mam sie co martwic i tak mialam szczescie, ze to moj pierwszy raz, przeciez mieszkam w zaglebiu sarniny
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies