Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod górkę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod górkę...

malkul 08:09, 27 maj 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
przeczytała.no i kasiu tak to u nas jest trzymam kciuki za twoją ciepliwość bo o to że poruszysz niebo i ziemię to jestem spokojna.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Kacha123 08:21, 27 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
malkul napisał(a)
przeczytała.no i kasiu tak to u nas jest trzymam kciuki za twoją ciepliwość bo o to że poruszysz niebo i ziemię to jestem spokojna.


Poruszę! Dzięki Gocha!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
lindsay80 09:12, 27 maj 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasiu, czytam sobie rano o Twoim problemie, bo miałam zaległości i od razu mi się niedawna historia z Gdańska przypomniała - może sobie przeanalizuj ten przypadek, bo w walce z deweloperem i urzędami dobrze jest się podeprzeć zdarzeniem, które chyba ma podobną genezę.

Nie trzeba być specjalnym specjalistą, żeby ocenić, że taka ingerencja w grunt będzie miała negatywne skutki dla całego otoczenia, ale zwykły człowieczek jest dla urzędników nikim, w porównaniu z deweloperem, który pewnie posmarował komu trzeba, żeby coś takiego przepchnąć.
Ja też bym wykorzystała wszelkie możliwości, żeby do tej budowy nie dopuścić.
Najlepiej gdybyście mieli wsparcie okolicznych sąsiadów - wspólnie możecie zatruć deweloperowi życie, albo odpuści, albo się to będzie przeciągać w nieskończoność.
Powodzenia!!!

https://gdansk.tvp.pl/29217907/ziemia-z-osuwajacej-sie-skarpy-zasypala-dom
____________________
Tu ma być ogród :)
Kacha123 09:18, 27 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
lindsay80 napisał(a)
Kasiu, czytam sobie rano o Twoim problemie, bo miałam zaległości i od razu mi się niedawna historia z Gdańska przypomniała - może sobie przeanalizuj ten przypadek, bo w walce z deweloperem i urzędami dobrze jest się podeprzeć zdarzeniem, które chyba ma podobną genezę.

Nie trzeba być specjalnym specjalistą, żeby ocenić, że taka ingerencja w grunt będzie miała negatywne skutki dla całego otoczenia, ale zwykły człowieczek jest dla urzędników nikim, w porównaniu z deweloperem, który pewnie posmarował komu trzeba, żeby coś takiego przepchnąć.
Ja też bym wykorzystała wszelkie możliwości, żeby do tej budowy nie dopuścić.
Najlepiej gdybyście mieli wsparcie okolicznych sąsiadów - wspólnie możecie zatruć deweloperowi życie, albo odpuści, albo się to będzie przeciągać w nieskończoność.
Powodzenia!!!

https://gdansk.tvp.pl/29217907/ziemia-z-osuwajacej-sie-skarpy-zasypala-dom



Dziękuję Ci bardzo Edyta! Nie słyszałam o tym przypadku. Istotnie wszystko jak u mnie. Najpierw wycinka, teraz usypane góry bez uregulowanego odpływu wody. Nie omieszkam dołączyć opisu tego przypadku do swoich wątpliwości zgłaszanych do różnych urzędów.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
lindsay80 09:28, 27 maj 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kacha123 napisał(a)



Dziękuję Ci bardzo Edyta! Nie słyszałam o tym przypadku. Istotnie wszystko jak u mnie. Najpierw wycinka, teraz usypane góry bez uregulowanego odpływu wody. Nie omieszkam dołączyć opisu tego przypadku do swoich wątpliwości zgłaszanych do różnych urzędów.


To była głośna sprawa i na pewno jeszcze nie ma końca, pogrzeb w necie i znajdziesz zapewne dużo więcej informacji.

Wiem, że w tej sytuacji, to nic Cię nie cieszy, ale jeszcze ogród pochwalę - super, że nie próbujesz się wpasowywać w jakieś trendy tylko robisz wszystko tak jak lubisz i tak jak czujesz - a dla oka oglądającego też jest to bardzo miłe

____________________
Tu ma być ogród :)
Kacha123 11:12, 27 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
lindsay80 napisał(a)


To była głośna sprawa i na pewno jeszcze nie ma końca, pogrzeb w necie i znajdziesz zapewne dużo więcej informacji.

Wiem, że w tej sytuacji, to nic Cię nie cieszy, ale jeszcze ogród pochwalę - super, że nie próbujesz się wpasowywać w jakieś trendy tylko robisz wszystko tak jak lubisz i tak jak czujesz - a dla oka oglądającego też jest to bardzo miłe



Trendy to ja chyba nigdy nie byłam i nie mam parcia żeby być. Otaczam się tym, co mi się podoba i co lubię. Raz wychodzi lepiej, raz gorzej. Z ogrodu jestem zadowolona, a jak się jeszcze podoba innym, to super.
Dziękuję
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
12:44, 27 maj 2017
z tego linku od Edytki warto skorzystać



Kacha123 07:24, 28 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
eee_taam napisał(a)
z tego linku od Edytki warto skorzystać




Jeśli będzie trzeba, zamierzam skorzystać ze wszystkich prawnie dopuszczalnych środków.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Kacha123 07:27, 28 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Ostatnie tchnienie tulipanów

Na froncie wszystko się rozrasta i zaczyna jakoś wyglądać


____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Kacha123 07:32, 28 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Lawenda całkiem ładnie się zebrała

Ta rabata uległa niewielkiej kosmetyce, ale dosadzone rośliny mikre, więc efektu jeszcze nie ma

Jedna z moich piwonii

Tu pełen efekt będzie dopiero z kwitnącymi jeżówkami
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies