Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod górkę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod górkę...

grembosia 00:46, 02 lip 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Od jakiegoś czasu podglądam Twoje poczynania i muszę napisać, że niesamowite, nietuzinkowe miejsce stworzyliście. Pomysł na wzniesione rabaty w otulinie z piaskowca nabrał swoistego charakteru, niepowtarzalnego. Wszystkie elementy architektury ogrodowej są spójne, roślinność dopełnia całości.
Brawo, powstaje wspaniałe miejsce i mogę sobie wyobrazić jaką dumą jesteście przepełnieni.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
sylwia_slomc... 01:51, 02 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
O mamusiu, ale Twój wątek leci tyle stron miałam do nadrobienia, że już myślałam, że usunęłaś mój wpis, a to ja nie zajrzałam tyle czasu, obiecuję poprawę- choć pewnie skończy się na obietnicy bo latam znowu za kosiarą i na wszystko mi czasu brak, a jeszcze zapowiadają mi latanie z konewką w prognozie pogody, niby padało trochę jeszcze w niedzielę, a sucho, że aż strach pomyśleć o nadchodzących upałach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwk4 07:15, 02 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kacha123 napisał(a)


Na drugiej fotce po lewej brązowe trawki nn, tuja Miriam, żurawki Marmalde, za kulkami tujowymi widać Ice dance, nad nimi kiścień, u góry za żurawkami hortensje Polar Bear. Za huśtawką buksy, w ich tle kosmosy, których z takiej odległości nie widać, miskanty Variegatus a za nimi żywopłocik z cisów Hicksi
Pomiędzy kiścieniami a hortkami jest jeszcze stipa arundinacea, ale na zdjęciu jej nie widać.


Kasiu, dałaś cały przepis na nasadzenie. A ja na dodatek z telefonu złą fotkę zacytowałam i nie wiem, jak pomyliłam
Twoje tuje Miriam są zielonkawe, czy tylko tak na zdjęciu się wydaje? Moje są żółciutki, tylko mniejsze.
____________________
Ogródek Iwony II
Juzia 07:22, 02 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Ty też już się pakujesz?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
lindsay80 08:29, 02 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
cudnie tam u Ciebie, trawnik piękny, rośliny bardzo urosly aż nie chce się wierzyć, że sadziłaś wszystko kilka miesięcy temu.

Dzwoniłam wczoraj do Pana w sprawie róż, ale interesujących mnie odmian na razie nie miał.
____________________
Tu ma być ogród :)
Marga 09:09, 02 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Kacha123 napisał(a)

I poczekalnia - strach sadzić w takie upały

Hmmm...a ja właśnie z powodu upałów wsadziłam swoje roślinki, bo mi w doniczkach strasznie szybko przesychały (jedna padła) . Mam nadzieję, że nie strzeliłam głupstwa.
Kasiu, Ty masz graby Fastigiata. W jakiej odległości je sadziłaś? Mi zalecono co 1,5m i wszyscy się dziwią, że tak ciasno.
____________________
Ogród dla moich synków
polinka 13:41, 02 lip 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kacha123 napisał(a)
Moje kocurki i w tle już prawie dobry trawnik





Prawie dobry trawnik?! Toż to piękny, zielony dywan Tylko ściągać buty i zatopić się w tej miękkiej trawce
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Kacha123 14:00, 02 lip 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
grembosia napisał(a)
Od jakiegoś czasu podglądam Twoje poczynania i muszę napisać, że niesamowite, nietuzinkowe miejsce stworzyliście. Pomysł na wzniesione rabaty w otulinie z piaskowca nabrał swoistego charakteru, niepowtarzalnego. Wszystkie elementy architektury ogrodowej są spójne, roślinność dopełnia całości.
Brawo, powstaje wspaniałe miejsce i mogę sobie wyobrazić jaką dumą jesteście przepełnieni.


Dziękuję Ci bardzo za tak miłe słowa. Niesamowicie mnie cieszy, że posiadacze tak pięknych ogrodów jak Twój zaglądają do mnie i piszą tak miłe opinie. Wtedy wszystkie trudy i nerwy związane z zakładaniem ogrodu na tak trudnym terenie idą w zapomnienie. Pozostaje radość i ciekawość rozwijającego się ogrodu
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Kacha123 14:04, 02 lip 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
sylwia_slomczewska napisał(a)
O mamusiu, ale Twój wątek leci tyle stron miałam do nadrobienia, że już myślałam, że usunęłaś mój wpis, a to ja nie zajrzałam tyle czasu, obiecuję poprawę- choć pewnie skończy się na obietnicy bo latam znowu za kosiarą i na wszystko mi czasu brak, a jeszcze zapowiadają mi latanie z konewką w prognozie pogody, niby padało trochę jeszcze w niedzielę, a sucho, że aż strach pomyśleć o nadchodzących upałach.


Tym bardziej mi miło, że mimo braku czasu zaglądasz. Z takim areałem i takimi temperaturami to rzeczywiście trochę zachodu przed Tobą. Miejmy nadzieję na przelotne nocne deszcze, dobrze by było
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Kacha123 14:07, 02 lip 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Iwk4 napisał(a)

Kasiu, dałaś cały przepis na nasadzenie. A ja na dodatek z telefonu złą fotkę zacytowałam i nie wiem, jak pomyliłam
Twoje tuje Miriam są zielonkawe, czy tylko tak na zdjęciu się wydaje? Moje są żółciutki, tylko mniejsze.


To jak dasz dobrą fotkę, to Ci też opiszę Tuje jak były mniejsze to były bardziej żółte, teraz jakieś zielonkawe. Może to zależy od gleby? Na przodzie rośnie Danica i Miriam obok siebie i widać różnice, ale jakieś specjalnie żółte nie są
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies