Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Piruet na polnej drodze

Pokaż wątki Pokaż posty

Piruet na polnej drodze

Karlinka 21:30, 28 gru 2014


Dołączył: 28 gru 2014
Posty: 60
Witam!

Moje zainteresowanie ogrodnictwem rozwijało sie, a właściwie rozwija stopniowo. Wszystko zaczeło się od zakupu działki, a właściwie łaki ( ok. 35 arów ), na której w tylniej częsci znajdował się bardzo zaniedbany stary sad ( dwie stare jabłonie, grusza, śliwy ), a także kilka starych jesionów, leszczyna, wysokie świerki, temu wszystkiemu towarzyszyło dosłownie morze pokrzyw Tak wyglądała nasza łączka na samym początku:




A tutaj małe wyjaśnienie dlczego Piruet na polnej drodze:, nie tylko od piosenki



Póżniej na działce pojawiał się dom, na szczęście przy budowie nie ucierpiały drzewa, ale przestało być juz tak równo







Ale to był dopiero początek.
____________________
Piruet na polnej drodze
polinka 21:56, 28 gru 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17564
Witam i czekam na ciąg dalszy Piękne widoki u Ciebie a do polnych dróg mam ogromny sentyment.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Ewkakonewka 22:00, 28 gru 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
I ja uwielbiam polne drogi pozdrowienia zostawiam
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Betka 22:28, 28 gru 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witaj fajniej nazwa wątku. Czekam na ciąg dalszy .....pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Kuklik 10:34, 29 gru 2014


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Chętnie obejrzę powstanie ogrodu w tak pięknym miejscu Pozdrawiam
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Katkak 10:37, 29 gru 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj, piękne miejsce. 35 arów, wow! Będziesz mogła poszaleć . Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agania 14:18, 29 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Karlinka napisał(a)
Witam!





Ale to był dopiero początek.


I co dalej.....
Witam Cię i ja...sorry, że tak od końca
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Karlinka 15:06, 29 gru 2014


Dołączył: 28 gru 2014
Posty: 60
Nieco później...
było jeszcze gorzej. Przed domem był straszny bałagan...






kiedy posprzątaliśmy...





A teraz za domem... również małe porządki. W pierwszej kolejności teren został wyrównany w miarę możliwości, ale celowo pozostał spadek ku tyłowi działki. Na gliniastej ziemi posialiśmy trawę, która wzeszła z różnym skutkiem. I najważniejsze powstał malutki ogródek i szklarenka na pomidorki.



Tuż obok powoli powstawał plac zabaw...



Niestety nie mam zdjęć najstarszej i najbardziej zadbanej obecnie części ( postaram się dodać zdjęcia nieco później ).
Ogród dopiero powstaje, przedogródek hmm... nie mamy jeszcze pomysłu. Obecnie mamy tam ogromny kamień przy nim wierzbę na pniu oraz forsycję rózową i trzmielinę oskrzydloną - zdjęcia później A za domkiem... jest jeszcze duzo do zrobienia. Obecnie tuż za domem rośnie stara mirabelka, a przy płocie posadziliśmu ok. 10 tujek brabant- wyłożone agrowłókniną i podsypane korą. Za ogródkiem i szklarnią rośnie mała forsycja, tawuła japońska oraz krzew, którego nazwy nie pamiętam. Dalej jest młody sad który łączy się ze starą częścią ogrodu. Obok jest miejsce na ognisko obsadzone okręgiem z brzóz.

Obecnie wszystko pokryte jest śniegiem... także za dużo nie można zobaczyć.
I tak to wygląda.
Zdecydowałam się pokazać jak to wszystko będzie się tworzyło i liczę oczywiście na waszą pomoc, ponieważ nie mam doświadczenia. Dużo czytam, oglądam i tak trafiłam na ogrodowisko
____________________
Piruet na polnej drodze
Karol99 17:15, 29 gru 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witam, powierzchnia działki naprawdę imponujaca, jak powstanie ogród bedzie pieknie
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ewsyg 17:22, 29 gru 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11648
Witaj Karolinko, czekam na więcej
Widzę, że chyba masz piaszczystą glebę



Karolinko, w jednym poście zamieszczamy max 4 zdjęcia
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies