Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Mathildis 19:58, 03 sty 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Niezła ta niespodzianka
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
BASIA8 21:12, 03 sty 2015


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4629
Witaj Rozarak Masz Swój wątek - fajnie że zdecydowałaś się założyć wątek i ukazać się na ogrodowisku - w ogródeczku widzę swojski klimat - kojarzy mi się z dzieciństwem - chyba tylko malw brakuje. Twój wątek dodaję do obserwowanych i będę zaglądała - faktycznie musisz się zdecydować na jakąś spójność w kolorach - napisz co Ci się podoba i co byś widziała na rabacie.
Za radą Danusi musisz posadzić miskanta Morning Lighta - jest rewelacyjny - zresztą duuużo jest pięknych roślinek.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
rozark 22:50, 03 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Ewkakonewka napisał(a)
Witam w Twoim wątku Bardzo dobra decyzja Też długo się skradałam, ale jak sama widzisz tu cudowna atmosfera jest i ogrom wiedzy nie do pochłonięcia wręcz Kwiaty piękne Będę Twoim gościem

Zapraszam serdecznie, może coś podpowiesz? Wszelkie uwagi mile widziane. I wybieram sie z wizytą do ciebie
____________________
pozdrowionka
AlKa 22:51, 03 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Witaj rozarka, jak Ty taka szybka to będzie pewnie duzo sie u ciebie działo.
____________________
pora na zmiany
Ewkakonewka 22:58, 03 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Oj ja za małą wiedzę mam na podpowiadanie i doradzanie, ale jak coś sensownego mi do głowy przyjdzie, albo już coś przerobiłam w danym temacie to na pewno powiem Projektowanie to nie jest moja mocna strona niestety
Zapraszam do mnie serdecznie
Zgłoszenie Danusi wystarczy skopiować Twoje czy jednak lepiej będzie swoje argumenty podać, żeby było dobrze?
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
rozark 23:06, 03 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Zgłoszenie Danusi wystarczy skopiować Twoje czy jednak lepiej będzie swoje argumenty podać, żeby było dobrze?

Nie wiem - ale chyba najwazniejsze aby zwrócić ich uwagę na pracę Danusi. Jak ci coś przychodzi do głowy to dopisz, zmodyfikuj, jak nie to kopiuj
____________________
pozdrowionka
popcorn 14:49, 04 sty 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej! Jak masz na imię?
Ciekawie się zapowiada! Nie poznasz swojego ogródka za rok
Słuchaj Danusi!!!

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
rozark 15:49, 04 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Gardenarium napisał(a)
Jest za kolorowo Szkoda frontu na biało czerwono

Skoro jest sporo różu tutaj, to ja bym poszła w tym rejonie w biel, róż, niebieski i srebro...tak bardzo pasują, a z czerwieniami bym poszła w inny rejon.

Można zrobić czerwono-biało-niebiesko-żółto. Przenieść orliki, lilie, dodać egzotycznej kanny o ciemnych liściach, więcej czerwonych lilii, a na jesień dalii

A tutaj dodać burgundowych i różowych róż (lato) i burgundowych i różowych tulipanów (wiosna), lilii i białej gaury. Do tego Stipa tenuissima i ciemnoróżowe jeżówki(jesień). Przyda się też miskant Morning Light - srebrzysty i delikatny.



Danusiu wbiłaś mi prawdziwego klina. Musiałam sie z tą sugesią przespać.
Dlaczego czerwony nie? Nie bardzo mam gdzie dać te czerwienie. Na prawo jest rabata różowo-fioletowa, potem różowa, na lewo niebiesko-żółta i pomarańczowo - brązowa. Posuwając się w głąb ogrodu to już mamy prawie 100% cienia i te róże tam te będą kwitły.
Podoba mi się pomysł z kolorem srebrnym. Dalie, lilie i trawy też się pojawią, podoba mi się gaury, skuszę się na Dauphine, (ale obawiam się, czy w zimie nie wygniją jej korzenie u mnie), oraz miskanta Morning Light ( tylko on jest wysoki, gdzie ja go wcisnę, może przed drzewkiem? albo lepiej przed wiciokrzewem bo on ma taką łysą nogę ) i stipa jest bardzo ładna (już szukam nasion), szkoda tylko że jednoroczna ( tak podają w http://www.swiatkwiatow.pl/ostnica-mocna-pony-taili-stipa-tenuissima-id95.html). O kannie też pomyślę, i bialej jeżówce.

Oj czuję, że będą wielkie zmiany u mnie, większe niż planowałam.
____________________
pozdrowionka
rozark 16:02, 04 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
BASIA8 napisał(a)
Witaj Rozarak Masz Swój wątek - fajnie że zdecydowałaś się założyć wątek i ukazać się na ogrodowisku - w ogródeczku widzę swojski klimat - kojarzy mi się z dzieciństwem - chyba tylko malw brakuje. Twój wątek dodaję do obserwowanych i będę zaglądała - faktycznie musisz się zdecydować na jakąś spójność w kolorach - napisz co Ci się podoba i co byś widziała na rabacie.
Za radą Danusi musisz posadzić miskanta Morning Lighta - jest rewelacyjny - zresztą duuużo jest pięknych roślinek.
Pozdrawiam.

Hi, hi - malwy też mam. Wysiałam i wysadziłam w zeszłym roku ale w innym miejscu. Jak byłam na studiach to miałam taki moment w którym twierdziłam, że kwiatek ( wtedy domowy) to musi mieć kwiaty, bo po co mieć same liście? Teraz oczywiście już tak nie sądzę i w domu mam ok. 50 kwiatów, oczywiście większość niekwitnących. Jakieś tendencje w kierunku kwitnienia mi pozostały i to w ogrodzie widać. Musi być mnóstwo kwiatów.
A w miskanta się zaopatrzę.
Spróbuje tą rabatę rozrysować zobaczymy co powiesz.
____________________
pozdrowionka
rozark 16:04, 04 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
popcarol napisał(a)
Hej! Jak masz na imię?
Ciekawie się zapowiada! Nie poznasz swojego ogródka za rok
Słuchaj Danusi!!!

pozdrawiam!!


tak jak w podpisie Renia
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies