Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

kachat 19:50, 14 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Czy ktoś odpowie na moje pytanie..? No nie mówcie, że jakiegoś mutanta odkryłam... To dość charakterystyczna roślina, po opisie powinno być od razu wiadomo co to...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
katel 09:10, 15 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
kachat napisał(a)
Na razie nie mam zdjęcia, ale wydaje mi się, że sam opis wystarczy: co to za krzew, wygląda jak jałowiec pospolity zmieszany z tują, ma zarówno igiełki jak u jałowca i "listeczki" jak tuja, jedne z drugimi wymieszane Jakiś cyprysik..?

Często jałowce mają zarówno igiełki jak i łuski na jednej roślinie więc bardzo możliwe że to jałowiec.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
kachat 14:09, 18 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ale jaki, jakaś odmiana..? Mam u siebie masę jałowców, i żaden nie jest taki. Tutaj jeden jest normalnym jałowcem pospolitym, z igiełkami, obok niego miały być dwa takie same do kompletu, a są zupełnie inne - część gałązek jak u jałowca niebieskawa igiełkowa, a część jak u tui zielona "liściasta". Chyba muszę zdjęcie zrobić...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
katel 18:07, 18 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Kachat, no co Ty, ja w tym roku kupiłam swoje pierwsze 3 szt. Powyższą infprmacje znalazłam szukając informacji o jałowcach płożących - takiego jeszcze potrzebuje. Wstawiaj zdjęcie może ktoś rozpozna.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
LewKanapowy 17:15, 19 maj 2015


Dołączył: 19 maj 2015
Posty: 2
Wielka prośba o pomoc w identyfikacji iglaków, które dostaliśmy ze dwa lata temu w prezencie od rodziców żony - którzy na początku twierdzili, że wszystko to "miniaturowe tujki", ale przyznali się ostatnio, że tak naprawdę nic o podarowanych roślinkach nie wiedzą.

Wielkie dzięki za wszelką pomoc.


kachat 13:43, 22 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Lwie, popatrz na cyprysik Ivonne (zdjęcie 2 i 5..?) i tuje Aurescens (9..?) i Yellow ribbon (zdjęcie 4 i 8..?). Są podobne do siebie, ale można dostrzec różnice, dopasuj do tych złotawych co rosną u ciebie Ja mam problem z rozróżnieniem które jest które, więc za bardzo raczej nie pomogę
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
LewKanapowy 19:35, 22 maj 2015


Dołączył: 19 maj 2015
Posty: 2
Dzięki przeogromne, Kachat! Zastawiam się też, czy 9. to przypadkiem nie Rheingold - albo nawet Ellwagneriana Aurea? Rośnie wolno, wolniej niż Aurescens.

Gdyby ktoś z forumowiczów potrafił dopowiedzieć słówko o pozostałych roślinkach, będę dozgonnie wdzięczny.
kachat 21:26, 25 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
To i ja o swoje zapytam. Rosło u mnie coś. Rok temu postanowiłam dokupić drugiego takiego samego cosia. I po posadzeniu widzę, że jednak to chyba nie są te same krzaczki... Pomoże ktoś z identyfikacją?

A.


B.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 22:04, 25 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
A to ten dziwny krzew, o którym wcześniej pisałam Gałązki częściowo tujowe, częściowo jałowcowe. Co to za roślina?





Z lewej strony zdjęcia same gałązki tujowe, z prawej w większości jałowcowe.


____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Karol99 22:20, 25 maj 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
wygląda mi na jakiegoś jałowca.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies