Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Toszka 01:14, 26 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
bez wątpienia jest to jałowiec. I to normalne ulistnienie. Żaden cudak.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kachat 08:30, 26 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
O nie nie kochani, normalny jałowiec to to nie jest Mam ich całą masę u siebie. Pewnie to i jest jakiś jałowiec, ale nigdy niegdzie takiego nie widziałam.
Może ktoś powiedzieć co to za gatunek i odmiana?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
awf_hard 17:31, 26 maj 2015

Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 2
Dzien dobry ktos moze mi powiedziec co to za drzewko iglaste?? I czy one umiera?? Da sie cos zrobic by ono odzylo?? Mieszkam w norwegi tu jeszcze wczesna wiosna ale z 2 strony domu jest identyczne drzewko i wyglada owiele ladniej

Pozdrawiam

ZbigniewG 20:22, 26 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
kachat napisał(a)
O nie nie kochani, normalny jałowiec to to nie jest Mam ich całą masę u siebie. Pewnie to i jest jakiś jałowiec, ale nigdy niegdzie takiego nie widziałam.
Może ktoś powiedzieć co to za gatunek i odmiana?


pewnie to jakaś chińska podróba i tyle



a na poważnie może to być jakaś odmiana jałowca chińskiego poszperaj w tym kierunku
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
kachat 20:28, 26 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Właśnie szukałam Zbyszku i nie znalazłam. Wyjątkowo ładnie rosną i chciałabym takie u siebie, a bez nazwy nie mam jak kupić (te, sztuki dwie, rosną u sąsiada który pojęcia nie ma co to i skąd to ma - upiera się, że z lasu przytachał, ale to nie są jałowce leśne). No nic, jakby ktoś coś, to niech da znać

Edit: Ha! Właśnie szperając w internecie trafiłam na zbliżenie na gałązkę identyczną jak ta "mojego" krzaka. I chyba znalazłam właściciela - jałowiec chiński obelisk
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ZbigniewG 20:30, 26 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
awf_hard napisał(a)
Dzien dobry ktos moze mi powiedziec co to za drzewko iglaste?? I czy one umiera?? Da sie cos zrobic by ono odzylo??

to może być któraś z wersji świerka typu Conica

może podmrożony ale prędzej przędziorki go chyba załatwiły, poczytaj w sieci i zastanów się czy warto ratować
jeżeli to tylko igły to można próbować jeżeli gałązki martwe to sprawa problematyczna
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
awf_hard 22:45, 26 maj 2015

Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 2
Dziekuje za odpowiedz. Tylko igly sa suche. Galezie wygladaja ok. Jakas podpowiedz jak sprubowac go uratowac?
ZbigniewG 07:51, 27 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
awf -dużo metod i dużo pisania, wpisz w wyszukiwarkę : świerk Conica choroby

i wszystko tam masz
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
katel 21:58, 27 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
U sąsiadów znalazłam ciekawą tuję, wyróżnia ją to, że jej gałązki - łuski są jakby powiększone jakby w skali makro, szukałam w internecie i podobnie wyglądają gałązki żywotnika japońskiego ale na zdjęciach trudno rozmiar ocenić.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
kachat 22:18, 27 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
To ja się przypomnę z moim pytaniem

Rosło u mnie coś. Rok temu postanowiłam dokupić drugiego takiego samego cosia. I po posadzeniu widzę, że jednak to chyba nie są te same krzaczki... Pomoże ktoś z identyfikacją?

A.


B.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies