Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

marzena 17:10, 27 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
nie wiem dokładnie co to za iglaki, myślę, ze jakieś cypryśniki...
sadzonki zostały utworzone ze starych okazów rosnących w parku...
proszę o pomoc w oznaczeniu

____________________
marzena O....!
annka 17:23, 27 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Dajesz zagadki jak profesor Siewniak na egzaminie tylko że on był jeszcze bardziej harcorowy dawał każdemu inną czrno-białą prześwietloną odbitkę xero (robioną chyba przy otwartej pokrywie maszyny) urwanej gałązki i kazał podać nazwę polską i łacińską, narysować pokrój i opisać cechy charakterystyczne rośliny.
____________________
Funkiowe zacisze
marzena 17:33, 27 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Ania, to do mnie ?
dałam po prostu zbliżenie ( 2 fotki tej samej rośliny) w różnym oświetleniu, myślę że to powinno pomóc znawcom/czyniom - ogrodnikom/czkom , tak myślę ...
no, chciałabym wiedzeć, co to za rząd iglaków od kilku lat rosnie u mnie ....
____________________
marzena O....!
annka 17:47, 27 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
marzena napisał(a)
Ania, to do mnie ?
dałam po prostu zbliżenie ( 2 fotki tej samej rośliny) w różnym oświetleniu, myślę że to powinno pomóc znawcom/czyniom - ogrodnikom/czkom , tak myślę ...
no, chciałabym wiedzeć, co to za rząd iglaków od kilku lat rosnie u mnie ....


Według mnie któryś cyprysik groszkowy albo Plumosa albo Squarrosa może je porównaj ze swoim. Oba mają takie pazurkowate łuski. Cechą charakterystyczna są wyraźne na spodzie białe trójkątne plamki tworzące wzór złożony z "iksów", na środkowej łusce gruczołek. Szyszeczkę to miało?
____________________
Funkiowe zacisze
Sebek 17:49, 27 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
annka napisał(a)
Dajesz zagadki jak profesor Siewniak na egzaminie tylko że on był jeszcze bardziej harcorowy dawał każdemu inną czrno-białą prześwietloną odbitkę xero (robioną chyba przy otwartej pokrywie maszyny) urwanej gałązki i kazał podać nazwę polską i łacińską, narysować pokrój i opisać cechy charakterystyczne rośliny.


Heeeeeeeee?

Szurnięty facet
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
annka 17:52, 27 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Sebek napisał(a)

Dajesz zagadki jak profesor Siewniak na egzaminie tylko że on był jeszcze bardziej harcorowy dawał każdemu inną czrno-białą prześwietloną odbitkę xero (robioną chyba przy otwartej pokrywie maszyny) urwanej gałązki i kazał podać nazwę polską i łacińską, narysować pokrój i opisać cechy charakterystyczne rośliny.


Heeeeeeeee?

Szurnięty facet


Jednak tak nie uważam wielki autorytet.
____________________
Funkiowe zacisze
Sebek 18:10, 27 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No Ty pewnie znałaś odpowiedź
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
marzena 20:12, 27 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Aniu, myślę, ze tak, masz rację, to cyprysik groszkowy

dzięki za oznaczenie !
pokazuję jeszcze spodnią stronę łuskowatych liści i ogólny pokrój drzew - nieregularny... ( przepraszam za jakość zdjęć, były robione już pod wieczór...)
przy okazji... - czy z takim cyprysikiem podejmuje się jakieś cięcie ? - bo mówiąc szczerze, nie mam specjalnie ochoty... jest ich ok. 20 i są spore...
____________________
marzena O....!
annka 22:24, 27 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Wszystkie cyprysiki, jak jałowce i tuje dobrze znoszą strzyżenie.
____________________
Funkiowe zacisze
Murka 22:00, 13 wrz 2011

Dołączył: 09 lut 2011
Posty: 3
Witam wszystkich Ogrodomaniaków

Proszę o identyfikację poniższego iglaka:



oraz drzewka rosnącego u moich rodziców:



Interesuje mnie wskazanie dokładnej nazwy odmiany, bo z tego co się orientuję to są to Abies concolor a jak widać na załączonych obrazkach to zupełnie różne okazy.

Pozdrawiam,
Murka



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies