Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Kasya 18:02, 14 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41718
Gardenarium napisał(a)



Oczyść je z brązowgo w środku, powiąż te miotły, posadź do ziemi, podlewaj, ruszą i mogą być piękne za 2 lata.


Tak zrobię, trzymam je w cieniu, podlewam i czekam na jakies ludzkie temperatury
Ale to na 100% nie jest szmaragd
One maja taki trochę miotłowaty pokroj bo gałązki delikatnie się przewieszaja, pędy główne rownież
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co to może być ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 18:23, 14 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaniedbany poczochrany Smaragd, który nijak nie wygląda. Jak zacznie rosnąć normalnie to się zobaczy co przypominać będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hania78 07:06, 15 sie 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Kupiłam w zeszłym roku sporo świerków pospolitych. Młode wiosenne przyrosty były dla mnie dziwnie niebieskawe przypominające raczej świerk srebrny, ale pomyślałam że poczekam. Czekam i czekam a ten niebieskawy kolor nie zmienia się w zieleń. Zerknijcie czy to aby na pewno świerk pospolity. Miał być żywopłotem więc nie bardzo mi pasuje do tej roli srebrny świerk

.
____________________
zakładam ogród
Mariusz 14:24, 15 sie 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
To siewka świerka kłującego Picea pungens nazywanego też srebrnym. Siewki w różnym stopniu powtarzają cechy matecznika, tak więc jedne są bardziej, a inne mniej wybarwione. Nie jest to świerk pospolity.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
hania78 17:20, 15 sie 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Czyli na żywopłot raczej nie będą się nadawać?
Zostałam zatem oszukana przez sprzedawcę, dodatkowo zmylił mnie poczatkowy wygląd świerków, miały galęzie lekko uniesione w górę, całkowicie zielone i cienkie, nie takie jak mają obecne przyrosty. Poza tym po jesiennym wkopaniu teraz na wiosnę bardzo dużo urosły, chyba nie jest to podobne do świerka srebrnego , który rośnie nieco wolniej?
Zostawić je czy raczej zmienić na świerki pospolite? Chciałabym formować żywopłot z szerokości i wysokości.
____________________
zakładam ogród
Karol99 23:48, 15 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Na żywopłot ja bym wybrał świerka zwyczajnego, a te oddał lub posadził gdzieś indziej.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
hania78 08:39, 16 sie 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Tylko jak kupić dobrze skoro małe (3-4)-letnie sadzonki są zielone a potem z nich rośnie coś innego. Po czym poznać że to nie będzie świerk pospolity? Zakupione przeze mnie świerki były niemal identyczne jak te ze zdjecia na stronie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc713ca9533b9570.html
____________________
zakładam ogród
marcin_stemp... 10:10, 18 sie 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
Na 3-4 letnich sadzonkach powinno już być wyraźnie widać jaki to gatunek świerka. Poza tym świerk pospolity rośnie szybciej niż kłujący (srebrny), a na żywopłot to poleciłbym świerka serbskiego, który jest węższy od dwóch tu wymienionych i nie jest podatny chociaż na ochojnika, który lubi męczyć swierki pospolite.
Gdzie kupić? Poszukaj w okolicy pożądnej szkółki. Wtedy będziesz miała pewność co do gatunku kupowanej rośliny (choć nieraz w szkółkach też zdarzy się pomyłka) Nie wiem jak w Twojej okolicy, ale z tego co się orientuję to w okolicach Braniew są co najmniej 3 szkółki: Gursztyn, Jurgielewicz i Radzis.
Nie raz warto wydać kilka złotych więcej i kupić dobry i pewny materiał w szkółce, niż niewadomo co przez internet lub u nieuczciwego sprzedawcy.
____________________
hania78 13:59, 18 sie 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Dzięki za odp. rzeczywiście musiałam dać się zrobić w balona.
Przez internet już nie raz kupowałam, nigdy nie było problemów. Kupuję małe egzemplarze (3-4 latki). Ceny w szkółkach za takie egz.są dosłownie 10 razy droższe. Przy 100 sztukach robi różnicę.
Serby też mam, ale chciałam urozmaicić żywopłot. Poza tym serbów chyba się nie tnie z wysokości, a ja chcę ciąć by nie zrobić sobie 10 metrowej ściany, bo zmniejszy mi to optycznie podwórze.
A co do tych nieszczęsnych świerków, to zdziwiło mnie że one mają przyrosty po 20cm. Nie za duże jak na kłujące?
____________________
zakładam ogród
Karol99 14:02, 18 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Pewnie, że nie za duże, moje klujace rosną nawet po 50 cm.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies