Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

hania78 14:08, 18 sie 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
To boję się zapytać o przyrosty świerków pospolitych. Nie znam iglaka który rośnie szybciej niż jodła kalifornijska, a ona ledwo osiąga przyrost 40-50cm rocznie. :0
____________________
zakładam ogród
Karol99 14:09, 18 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Świerk pospolity nawet po 70-80cm rośnie rocznie jak mu pasuje .
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
marcin_stemp... 14:34, 18 sie 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
Bardzo szybko rośnie też daglezj zielona.
A a propos cen takich roślin...
3-4 letnia roślina powinna kosztować około 6-12 złotych. Oczywiście mówimy tu o ukorzenionych roślinach w 2-3 litrowej doniczce. 3- letni rośliny można kupić już od 2 złotych w pojemniku P9 (wymiary doniczki 9x9x10).
Nie radzę kupować roślin (szczególnie iglastych) z gołym korzeniem tym bardzij o tej porze. Wystarczy, że korzenie trochę podeschną i już będzie problem ...
Nie raz na prawdę warto wydać trochę więcej raz, niż kupować "szrot" i później wymieniać co roku.
____________________
hania78 14:44, 18 sie 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Najlepsze jest to że te niby świerki kłujące kupiłam jesienią z gołym korzeniem i .... wszystkie się przyjęły! Tak samo tuje (tu padły 3 z 10). Serby, mimo że miały moment krytyczny przy pomocy rad p. Danusi z forum wszystkie odratowałam. Przeżyły też w 100% jodła koreańska -5szt. Tuje kupowałam u kogo innego pozostałe iglaki u jednego sprzedawcy. Wszystko sie przyjeło tylko świerki pospolite okazały się kłującymi A podobno nie mam ręki do roślin. A na dodatek wszystkie prawie te rośliny wkopywałam 2x (w miejsce tymczasowe -ogródek, a potem miejsce stałe).

Problem był tylko z rozpoznaniem roślin, tu musiałam zawierzyć sprzedawcy i się przeliczyłam.
Głupio wierzyłam ze niebueskie przyrosty zmienią się w czasie lata w zielone. Tylko grubość gałązek nie pasowała mi na pospolite. Dziękuję jeszcze raz za rozpoznanie tych iglaczków i wszelkie rady.

Już nie będę zaśmiecać tego tematu dywagacjami, czym te iglaczki zastąpić. Pomyśle nad tym. Bardzo serdecznie Wam dziękuję
____________________
zakładam ogród
buncol7 00:02, 28 sie 2015

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 3
Witam

Na wstępie jako nowy użytkownik pragnę przywitać gorąco wszystkich forumowiczów!

Mam do Was pytanie, otóż zakupiłem w dniu dzisiejszym drzewka iglaste w Lidlu. Niestety nie mam pojęcia jak się nazywają a co za tym idzie nie wiem jak o nie dbać oraz jakich do jakich rozmiarów urosną. Bardzo proszę o podpowiedź, która rozwieje tą tajemnicę Łącznie mam 24 sztuki i nie wiem czy dokonałem dobrego zakupu.
pozdrawiam


buncol7 00:10, 28 sie 2015

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 3
[zdjęcia zmoderowane]
marcin_stemp... 07:14, 28 sie 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
1, 3, 4 to prawdopodobnie Cyprysik lawsona 'Ellwoodii', Ellwood's Gold', Ellwood's Empire'. 2 to Thuja occidentalis 'Teddy' (Żywotnik zachodni).

Cyprysiki te raczej kupuje się naświęta jako ozdoba, ponieważ są wrażliwe na mróz w naszym klimacie (szczególnie marketówki). Chyba że mieszkasz w Polsce zachodniej i masz osłonięte miejsce to może dadzą radę. Na żywopłot stanowczo nie polecam.

Natomiast Thuja jakoś daje radę, rośnie w niwelką kulkę do 50 cm, tylko warto na zimę zabezpieczyć przed śniegiem, ponieważ lubi się rozłamywać.
____________________
buncol7 14:39, 28 sie 2015

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 3
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Drzewka wróciły do sklepu a w ich miejsce zakupiłem sprawdzone szmaragdy
pozdrawiam
marcin_stemp... 16:42, 28 sie 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
Bardzo dobra decyzja
____________________
Gardenarium 14:29, 29 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uprzejmie proszę o wklejanie wyłącznie swoich zdjęć, te są wyszparowane, co może świadczyć, że ściągnąłeś je ze strony firmy sprzedającej iglaki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies