Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

KociaMama 13:45, 10 lip 2016


Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 37
Może ktoś zna tego iglaczka?
Kolor fluorescencyjnie zielony (nie żółty), przykuwa wzrok z daleka. Wysokość 1,80m- 2m więc na żywotnik wschodni aurea nana za duży.
Raczej tuja niż cyprysik?
"Wołał" mnie z daleka tym kolorem, musiałam go uszczypnąć chociaż to na cmentarzu było




____________________
Karol99 14:50, 10 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To żywotnik wschodni, teraz określany jako biota wschodnia. Nie wiem tylko jaka odmiana. Może Nana ale w takim razie musi tu rosnąć wiele lat
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
KociaMama 16:02, 10 lip 2016


Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 37
Dzięki ogromne Karolu, potwierdzasz moje przypuszczenia - żywotnik (biota) wschodnia

Internet sugeruje odmianę:
http://www.e-katalogroslin.pl/plants/4876,zywotnik-wschodni-elegantissima_platycladus-orientalis-elegantissima

Ze względu na wysokość może to być ta elegantissima, chociaż kolor pasuje tak sobie. Kolor bardziej przypomina aurea nana. Nie wiem też jak w rzeczywistości wygląda polska odmiana "Justyna".

Może ktoś się zetknął z tymi odmianami, to rozpozna.

Dla mnie i tak najważniejsze, że to żywotnik wschodni, bo będę wiedziała co z nim robić dalej, jakie wybrać miejsce i glebę...
____________________
kontener22 07:26, 15 lip 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 3

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Dzień dobry!
Czy ktoś może napisać mi jakie to drzewo iglaste, popularne, ale nie wiem, a chciałbym wiedzieć, pozdrawiam.





Gardenarium 07:27, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To sosna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
snooker 22:46, 23 lip 2016

Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 4
Witam serdecznie,

Czy ktoś z Państwa mógłby napisać jaki to dokładnie gatunek świerka?

Dziękuję i pozdrawiam,

Gardenarium 18:41, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Picea pungens, najgorszy ze świerków, a jak będzie wyglądał po latach to nie chcę nawet myśleć. Oddaj go wrogowi swojemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kontener22 20:56, 28 lip 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
To sosna.

Dziękuję. Ale jaka to może być sosna? Posadzone są w górach na wys. ok. 1100 m n.p.m., są niskie (na razie?), ale wyższe od człowieka, tak może z 2.5 m aktualnie.
Karol99 23:16, 28 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A czy to nie kosodrzewiny?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 07:48, 08 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Andra napisał(a)
W ogrodzie SGGW znalazłam szyszkę pod świerkiem/jodłą...? Szyszka poleżała ok tygodnia na stole, wysypały się z niej nasiona, wiec wysiałam je ( marzec/kwiecień 2016 ) do opakowania po pieczonym kurczaku... bez jakichkolwiek oczekiwań i o dziwo narosło roślinek kilkanaście... Przez 2 miesiące urosły po ok 7cm , wiec doszłam do wniosku, że pojemnik jest za mały wiec je przesadziłam do skrzynki.... Obecnie minęło 4 miesiące roślinki niektóre maja po 15cm z bocznymi odrostami wielkości ok 3-4 cm, a skrzynka ma ziemi też około 15 cm ...

Poradzie amatorce, co ma z tym fantem zrobić?
Podpowiedzcie mi co to za gatunek?

Dzięki za ew odpowiedz

jodła ? świerk?











____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies