Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

Enya73 22:28, 24 maj 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Myśl o tym starym granicie. To też świetny materiał.



Coś Ci pokażęTo jest zdjęcie jeszcze nie wykończonej rabaty. Ale murek już widać, właśnie ze starego granitu. To przy okazji pomysł na aranżację działki ze spadkiem, odwrócenie sytuacji, zamiast nudnej pochyłej nawierzchni trawnika, jest wgłębnik. Do środka przyjdzie grys, a na pierwszą część rabaty żwir kwarcytowy, bardzo dekoracyjny. I do środka takie same mebelki z I , jak mam i ja

Było tak:




A jest tak. Szkoda tylko, że solarów nie dało się im przenieść







____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
KasiaW76 22:38, 24 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Anita ładnie to wygląda... musze kalkulacje finansowa zrobić aby wiedzieć co dalej

Mam jednak nadzieję, że to nie wpłynie na rosliny jak będą przed wykonaniem murku posadzone.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Enya73 22:47, 24 maj 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Tym bardziej, że masz już trochę granitu tu i ówdzie Szczegóły przekażę Ci w czwartek.

W przypadku Twojej skarpy to nie ma znaczenia, co będzie w jakiej kolejności, bo i tak będziesz sadzić od tyłu najpierw najwyższe piętro.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
KasiaW76 23:05, 24 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Enya73 napisał(a)
Tym bardziej, że masz już trochę granitu tu i ówdzie Szczegóły przekażę Ci w czwartek.

W przypadku Twojej skarpy to nie ma znaczenia, co będzie w jakiej kolejności, bo i tak będziesz sadzić od tyłu najpierw najwyższe piętro.


To fakt...

Anita trzeba bedzie zostawić miejsce na rh
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 00:12, 25 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
A tak z innej beczki o dość późnej porze.
Ciagle w głowie analizuje, rozmyślam, tworzę sobie zarys mojego ogrodu w przyszłości. Nie jest to proste dla mnie bo oglądając na ogrodowisku różne ogrody co chwile podoba mi się cos innego. Niewątpliwie urzeka mnie różnorodność roślin, które nie koniecznie są poukładane pod linijkę. Miejscami owszem, że pewnie coś będzie w jednym rządku ale nie koniecznie wszystko. Zapach w ogrodzie jest dla mnie ważny a nawet bardzo wazny. Jest jak dobry lek na ból głowy czy ukojenie nerwow tak samo jak widok sosen, które mają w sobie magię. Zastanawiałam się również czy są rośliny brzydkie? chyba nie ale są takie, które może nie od razu przypadają mi do gustu Tak to było z BURGUNDY LACE - kolorowa paproć. Kiedy Anita mi ją zaproponowała troszkę mnie przeraził jej widok ale juz na żywo okazało się, że to b.sympatyczna roślinka.

Pewne miejsca w moim nie-ogrodzie powodują, że ich wizja jest zmienna jak Ja sama i nie przepadam za nimi. Mam wrażenie, że chciałabym aby mój ogród juz był gotowy choć dobrze wiem, że to nie jest realne (chyba, że wygram w totolotka ale Ja nawet nie gram). Czasami brakuje mi cierpliwosci aby godzić się na to co mam. Wystarczy jednak ladna pogoda i troszke pracy w terenie i od razu cieszy mnie każdy detal, a nawet to, że kilka chwastów mam mniej bo przed chwilą je wyplewiłam.

Codziennie na stronach www przeglądam różne rosliny, zapisuje, czytam o nich choć i tak mało co pamiętam. Jestem mega uzależniona na razie od internetu. Roślin jest tak dużo, a Ja mam i tak za mało miejsca dla nich - szkoda Za 10 lat będę dzieliła, oddawała i upychała nowe nabytki.


____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
anna_p_k 15:03, 25 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Anita bardzo fajny pomysł pokazała, spoko, taki inny bynajmniej ja takiego na żywo nie widziałam
____________________
Ogródowe-początki
anna_p_k 15:07, 25 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
KasiaW76 napisał(a)


Aniu ale mnie rozbawiłas tym co napisalas mimo to Dziękuję za pochwałę j.polski nie należał do ulubionych przedmiotów


widocznie nie trafiłaś na polonistkę co odkryła w Tobie talent jej błąd
____________________
Ogródowe-początki
KasiaW76 15:17, 25 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
anna_p_k napisał(a)


widocznie nie trafiłaś na polonistkę co odkryła w Tobie talent jej błąd


Cos w tym jest... z polskiego zawsze miałam zaliczenia ehhh
Rozumie, że Ty jesteś właśnie tą polonistka?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
monia 16:42, 25 maj 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Kasia a może jak nie masz na granit to kamień polny lub inny dostępny na polach Murki by wyglądały bosko
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
KasiaW76 17:20, 25 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Monia powoli cos się wymyśli Musze tez męża urobić bo on nie budowlaniec i nie lubi robić nic co wiąże się z tym zawodem...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies