Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

KasiaW76 15:51, 21 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Zawitko jaka ślepa baba ze mnie bo nic o bluszczu się nie doczytałam tak samo jak o thujacharakterze, chyba wiec idę czytać cały wątek swój.... ale wstyd hmmmm

Jeśli chodzi o bluszcz lub obsadzanie płotu thujami to ciężki temat bo:
1. jego betonowy wygląd mi nie przeszkadza gdyż jakoś dziwnie wtapia się w tło
2. około 150mb to dość sporo aby sadzić bluszcz i thuje... z czasem będę sadziła pod nim różne drzewka, krzaki ale powoli


Teraz chciałabym się jednak skupić na wytyczaniu rabat tak jak radziła SZEFOWA tutejszego forum
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
andziurex 16:42, 21 sty 2015


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
KasiaW76 napisał(a)
Andziurku z dachu mojego domu nie dam rady bo z okien połaciowych nie widać, a z bloku nie zobacze bo stoi za domem. Z okien tesciowej widać kiepsko. Pozostaje drabina

Ta kostka która widzisz musi zostać bo choiaz jest to prowizoryczne to lada chwila będzie tam kostka brukowa jako podejście pod schody a do niej będzie prowadził chodnik azurowy, który będzie łączył się z parkingiem dla samochodów.

Rozumiem. Z tym blokiem żartowałam mam ten sam problem, bo mam parterowy dom i też wchodziłam na drabinę, na płot i na drzewo
A czy wiesz już jaki styl ogrodu byś chciała? Rabaty proste czy pofalowane? Czy chciałabyś się odgrodzić od tej wyjeżdżonej drogi jakimś żywopłocikiem w miejscu gdzie położyłaś kostki granitowe? Naszkicuj sobie rzut podwórka z góry i kombinuj. Ja sobie wyrysowałam plan w skali, potem skserowałam go kilka razy i na tych kserówkach ołówkiem i kredkami malowałam i gumkowałam aż mi pasowało.
____________________
Ania
andziurex 16:45, 21 sty 2015


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Hmmmm.. Niechcący w cytacie mi się napisało :-\
____________________
Ania
KasiaW76 17:14, 21 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Od tej drogi odgradzala się nie mogę za bardzo bo to kawałek naszego pasa jakieś 400m4 po którym jeżdżą do swojej posesji moi teście a Ciutkę powyżej będzie parking nasz wewnętrzny czyli tzw część na samochody. Muszę się skupić w przyszłości bardziej na ładnym i prostym zagospodarowaniu wejścia.

____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Gardenarium 16:18, 22 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Schody są na wszystkie strony, to utrudnienie ,które mówi, że trawa, ale mnie rabaty to pasują pod oknami czyli pod domem a nie tutaj na środku przy chodniku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaW76 17:53, 22 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Na weekend zabieram się z przygotowania lewej strony domu, czeka mnie sporo fizycznej pracy ehhh. Będzie tam kolejna skarpa a pod nią aż na schody wejdzie kiedys trawa...

____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Loosiuu 18:34, 22 sty 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
A planujesz kiedyś kostkę położyć? Chyba lepiej trawnik, bo ładny wypielęgnowany będzie zdobił, a ty się najpierw zajmiesz nadaniem charakteru ogrodowi. Teraz myśl o tle, czyli żywopłotach i drzewach, a jak to już posadzisz to dopiero myśl o małych rabatach.
Gwarantuję, że jeśli teraz na froncie cokolwiek posadzisz to za kilka lat jak ogród zacznie dojrzewać połowę zmienisz.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
KasiaW76 21:37, 22 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Właśnie jestem po jedne wycenie kostki azurowej i jutro będę miała kolejna. Czy dojdzie do skutku nie wiem.... na razie 10 tys wołają a to za dużo na te chwile.
Na zdjęciu dwie wersje mniej więcej jakby mialo to wyglądać ale kurcze coś mi nie pasuje ....
Ostatecznie dam obrzeża i wypełni się kamieniem...
Popracuje nad praktycznym układem.



____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 22:46, 22 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Danusiu możesz polecić sprawdzona trawę?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
lojalna_ 11:01, 23 sty 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Kasiu sporo informacji jest w watkach o trawnikach z wysiewu .... widze ze u Ciebie burza mózgów .....
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies