Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:))

Mysza 19:34, 19 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Jolu (Lojalna_) dziękuję za miłe słowa Oj podglądam te Wasze ogrody i wyszedł z tego mętlik

Muszę zakaseć rękawy i intensywnie zabrać się od nowa do planowania. Dziękuję Wam za podpowiedzi

Jesteście wspaniali
____________________
Gosia
lojalna_ 19:41, 19 sty 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ogród który mi sie bardzo podoba o podobnych gabarytach to ogród Ewki


Jasne Mysza na to trzeba czasu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4072-miejsko-sielsko
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
malgorzata_s... 19:45, 19 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Rozumiem że te serby po to aby odgrodzić się od sąsiadów? Jak chcesz je wysokie to i sporo szerokości zabiorą.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Mysza 21:17, 19 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Jolu zaraz zajrzę do Ewki.Dziękuję.
Jeszcze dzisiaj zacznę podczytywać Gosię)

Gosiu te serby to właśnie po to aby się osłonić. Ale... młody poszedł spać, córka już prawie więc ja....

Szybko rozpaliłam w kozie )
i do planowania.
Tak na szybko, po sugestiach Danusi, że za mało trawy zrobiłam 2 nowe wersje.
Czy lepsze osądźcie proszę.
____________________
Gosia
Mysza 21:41, 19 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Wersja 1. Z basenem na tyłach.
Och zapomniałam obrócić. Pprzepraszam.
Widok oczywiście z tarasu )
Tylko tutaj serby się nie zmieszczą.

I wersja 2.



Chodzi mi o kształt trawnika.Czy jest ok??

No i basen bliżej domu chyba bardziej mi się podoba ze względu na możliwość obserwacji wyczynów dzieci

Co do roślin, to nie wiem gdzie ja mam je poprzesadzać.Szczególnie te 2 klony acer princeton (powiedzieli mi przy kupnie, że będą małe bo są szczepione.Jak niedawno poczytałam o nich to to są niby duże drzewa. Albo będę je formowała, albo może posadzić gdzieś z lewej strony tam gdzie planuję nowe brzozy? )
Jola ma rację, że na piękne efekty potrzeba czas. A ja to w gorącej wodzie jestem kąpana i potem tak to wychodzi jak teraz(
____________________
Gosia
malgorzata_s... 21:54, 19 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Druga wersja lepsza Gosiu ale mniej tych fal. Rozumiem że wolisz łuki niż linie proste? Zrobiłabym jeden łuk z każdej strony lepiej się będzie kosić a i wizualnie z balkonu lepiej będzie wyglądało.Po prawej wklęsły po lewej wypukły, równolegle.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Pola 21:56, 19 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Gosiu, ja bym podzieliła i pomyślała w której częšci dać basen, uśmiecham się bo kilka lat temu zlikwidowaliśmy basen, był sobie kilka lat, postawiony był na kółku z piachu
Kombinujesz tak jak ja miałam w początkowej wersji, zobacz mój wątek od początku i oceń czy o to Ci chodzi bo dużo zdjęć u mnie z góry
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Mysza 22:41, 19 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
POLU muszę jeszcze raz przyjrzeć się dokładniej. Dzięki za pomoc. A wiesz, że nie wpadłam na pomysł aby dać piasek pod basen Byliście zadowoleni z takiego rozwiązania?

GOSIU cieszę się , że w ogóle coś próbuję stworzyć Będę poprawiała
Bardzo mi się podobają linie proste.
Wiesz najpierw miały być łuki, potem linie proste. Mam wrażenie, że proste linie wprowadzają ład i porządek. Bok mam jednak w łuki i nie wiem czy dobrze by to wyglądało. Wrzucę fotki boku to może zechcesz ocenić.
plan wstępny nasadzeń


Teraz to co jest obecnie

Przepraszam, nie obróciłam.obiecuję poprawę

Nie patrzcie na trawę bo zaniedbana przez naszą nieobecność. Złamany palec w wakacje też trochę utrudnił. Za to w przyszłym roku zobaczycie jak sie poprawię

Na szcęście mąż w rozjazdach to mam czas na czytanie i myślenie
Pomyślałby, że coś nie tak. Ja raczej jestem anty komputerowa a tu nie mam czasu nawet na kawkę )

____________________
Gosia
Pola 22:47, 19 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Gosiu, z piasku bardzo byliśmy zadowoleni, bo dzieciaki jak urosły, basen poszedł precz, miejsce pod nim się razem z piaseczkiem przedopało i rabatki zrobiło
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 22:50, 19 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Gosia, skoro masz już z boku fale to proste linie mi nie pasują.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies