Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

ana_art 22:48, 24 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
WALDEK!!!!! JAK MIŁO ŻE DAŁEŚ SIĘ ZBAŁAMUCIĆ jednak baby potrafią... fajnie że masz tą swoją skrzynkę kontaktową. Fajna muzyka, fajne klimaty i dusza podlaska. Czegóż chcieć więcej... Anka podlasianka
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
rozark 11:39, 25 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
waldek727 napisał(a)

Reniu.
Będąc gościem w moim wątku możesz być równocześnie jego współgospodarzem, i dzielić się z innymi wiedzą dotyczącą pielęgnacji ogrodów. Miedzian w ostatecznym rozrachunku jest substancją dopuszczoną do stosowania w naturalnych ogrodach.

to ja chętnie skorzystam z takiego miłego zaproszenia
czy mocznik też s=jest dopuszczony?
bo mam sporo liści z różnymi chorobami i sobie pomyślałam że zrobię oddzielną stertę z tych chorych liści, poleję mocznikiem, poleży to roczek na oddzielnej pryzmie a potem siup do kompostownika co ty na to?


waldek727 napisał(a)

Aranżując mały ogród staram się uwzględnić w nim jak najwięcej roślin pnących.


I ja też, ja też
Wybieram się do spółdzielni mieszkaniowej ( są obok mojej pracy ), przekonać ich aby obsadzili ściany szczytowe pnączami, albo ja obsadzę a oni niech tylko nie usuwają sadzonek. Wszak będzie ładniej i powietrze będzie czystsze . Na północne ściany taka hedera - czemu nie?
Spisuje listę argumentów i fru do prezesa
____________________
pozdrowionka
makkasia 12:35, 25 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Bardzo się cieszę, że jesteś już z nami że tak powiem duchem i ciałem
Jestem fanką TWOICH WPISÓW bo po pierwsze pięknie piszesz a po drugie dzielisz się z nami swoją niesamowitą wiedzą. Nie cierpię chemii ale do tej pory stosowałam ...dziękuję, że dzięki Tobie będę mogła to zmienić
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Agnieszka_B 15:03, 25 sty 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Zaznaczam wątek pozdrawiając jednocześnie i podziwiając twoją wiedzę dot. naturalnych sposobów dbania o rośliny.
Ja w swoim ogródku stosuję kompost , gnojówki z pokrzyw , mleczy oraz opryski z czosnku i skrzypu. Zapach gnojówki uwielbiam. Niestety były też sytuacje gdzie sięgałam po sztuczną , ciężką chęmię. W tym sezonie mam ambicję mieć asbolutnie naturalny ogród (no może z wyjątkiem nawozu do hortensji). Będę wpadać do ciebie regularnie bo jesteś cennym źródłem informacji

pozdrawiam raz jeszcze
____________________
zapach-ziemi
waldek727 18:58, 25 sty 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Mag napisał(a)


Ależ piękny ten powojnik Ramona!
Zaznaczam Twój wątek, Waldku. Ogromnie się cieszę, że tworzysz ogród przyjazny nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Jeśli pozwolisz, będę u Ciebie częstym gościem, bo również pragnę stworzyć u siebie ogród bez udziału chemii. Przeglądając Twoje wcześniejsze posty zawsze byłam pod wrażeniem ogromnej wiedzy, zainteresowań oraz wrażliwości. Czy zawodowo zajmujesz się ogrodnictwem?
Jeśli nie, to tym bardziej chylę czoła. Ja dopiero uczę się podstaw. Jakie to szczęście, że jest Ogrodowisko i ogrodowi zapaleńcy, tacy jak Ty.

Mnie Ramona zauroczyła swoją lawendową poświatą której nie widać na fotkach. Witając Cię Magdo w swoim wątku z pełną odpowiedzialnością mogę Ci polecić tego clematisa ponieważ nie sprawia on żadnych kłopotów w uprawie.
Ogrodnictwo i ogrody to moja życiowa pasja. Nigdy zawodowo nie miałem do czynienia z tą branżą. Swego czasu podczytywałem skrypty i takie tam różne opracowania naukowe dla studentów SGGW dotyczące mikrobiologii oraz fizjologii roślin i tak już mnie wciągnęły te mikroby na amen.
Zaglądaj Mag.
Pytaj.
Pomogę.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
dorotka_z 23:11, 25 sty 2015


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
I ja chciałabym zaznaczyć do podglądania, a przede wszystkim, do czytania, bo ogrody bliskie naturze są bliskie również mojemu sercu

PS. a jeże uwielbiam
____________________
wiewiora 06:46, 26 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
wpadłam się przywitać jeszcze raz ,Waldku potrzebuję sprawdzonej recepty eko na mszyce czy masz taką?
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
jazzy 10:09, 27 sty 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Nareszcie!
ps.Trawnik pierwsza klasa!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Madzenka 20:43, 27 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998

Przynajmniej mnie z Miedzianu rozgrzeszyleś Zaznaczam wątek, bedę pobierać nauki

Czy nicienie jako antidotum traktujesz jako eko? Moze zdobędę drugi plusik ?


Wladku napsiz prosze kiedy i czym zacząć nawozić trawnik. Zwykle robiłam to na przedwiośniu. Czy mozesz powtorzyć wykład o solach wapnia do trawnika? Mam kwasną glebe i z pewnością zastosuję
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kosolka 16:58, 28 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Witam się Waldku i zaznaczam! Pozdrawiam!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies