Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

14:44, 24 cze 2016
rozpoczełas dyskusje polityczną

moje zdanie jest takie jeśli ludzie (np. Polacy) zdecydowali wyjechać (gdziekolwiek) po lepsze życie ..to gdy ich sytuacja będzie gorsza albo zła to nie zawahają się zmienić lokalizacji (na jakakolwiek/gdziekolwiek) żeby żyło im sie lepiej.



Margarete 15:32, 24 cze 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mi też to wszystko trudno zrozumieć, boje sie że ruch w GB pociągnie za soba i wzmocni takie szowinistyczne i nacjonalistyczne nastroje, u nas też mamy z tym do czynienia.....ten jes "be" a tamten jest "cacy" bo ma inna narodowość, inny kolor skóry albo wierzy w kogoś innego, te gadki u nas o suwerenności, marsze i manifestacje nacjonalistów-narodowców.....do niczego dobrego to nie prowadzi....już było w historii kilku takich przywódców którzy na fali niezadowolenia i poczucia wyższości jednych nad drugimi doprowadzili ludzkośc do katastrofy...boję sie tego ....
Pomijam kwestie finansowych i gospodarczych perturbacji jak sie w gospodarce krajów Uni pochrzani przez to wyjscie GB.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 15:33, 24 cze 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Znowu nie mam powiadomień
U was też nie działają ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 15:34, 24 cze 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Madzenka napisał(a)
"Białe " łubiny....



Wciąż nie mam czasu na cięcie obwódek bukszpanowych

Przy tych wielgaśnych kulach to one takie bardziej "łubinki"...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
inka74 19:05, 24 cze 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Witaj Madżenko, przyszłam jak zwykle do ciebie cichcem, aby piękne róże pooglądać a tu nagle dyskusja polityczna. Pamiętajcie, że każdy kij ma dwa końce. A tu co z naszej perspektywy jest tak oczywiste - z ich perspektywy trochę inaczej wygląda.

A róże i ogród masz cudne, codziennie rano przychodzę na kawkę do ciebie pooglądać i zgapić co piękniejsze okazy i rady.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannaP 20:35, 24 cze 2016


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Madżenko pomocy
Mam tarczniki na cisach kupiłam Mospilan 20 SP na opakowaniu pisze max 72 litry 10 gram jak to ugryść jak przygotowac ciecz ?Ratuj
____________________
JoannaP Kochanowy ogród
Madzenka 22:56, 24 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
JoannaP napisał(a)
Madżenko pomocy
Mam tarczniki na cisach kupiłam Mospilan 20 SP na opakowaniu pisze max 72 litry 10 gram jak to ugryść jak przygotowac ciecz ?Ratuj


Oszaleć mozna z tym dawkowaniem Uwielbiam zwłaszcza kilogramy na hektar
Zanzłam w necie , ze dla upraw w gruncie 4 g na 10 l. 5 gram to łyżeczka do herbaty, czyli daj mniej niż łyżeczkę na 10 l, pół łyżeczki na 5 l. Pewnie to lekki proszek to z powodzeniem daj łyżeczkę na 10 l
http://www.sumiagro.pl/mospilan-20-sp-2/

mączlik szklarniowy, wciornastek tytoniowiec, wciornastek zachodni, miniarki, mszyce, zmieniki, pchełki.
Maksymalne zalecane stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,04% tj. 4 g środka w 10 litrach wody.
Zalecane stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,04% tj. 4 g środka w 10 litrach wody.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: 7-10 dni.
Cytuję:
Środek stosować po wystąpieniu szkodnika niezależnie od fazy rozwojowej rośliny uprawnej (BBCH 11-89).
Środek stosować przy użyciu opryskiwaczy ręcznych.
Zalecana ilość wody w uprawie roślin warzywnych przy użyciu opryskiwaczy ręcznych: 300-2000 l/ha (3-20 l/100 m2).
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Coś mi nie pasuje te 10 g na 72 l (???) , bo to oznacza, ze 1 g na 10 l? To jakieś za małe stężenie na tarczniki, sprawdź czy dobrze przeczytałaś


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:05, 24 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kilka przebitek z wczorajszych róż

MME Knorr
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:06, 24 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:07, 24 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies