Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 15:46, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ensata napisał(a)
Hm, a moze przesadzanie? Ja przesadziłam 2 sztuki i wyraznie im nie służy. Masz przetaczniki miniaturowe, ooooo, poka?Ja własnie nie wiem, czy masz przetacznika, czy pustelnika jak mówi Tusiawka. Czekam aż zakwitnie, bo nie pamiętam


Pustynnika aktulnie nie mam. miałam w starym ogrodzie ale ciagle mi wygniwały, dlatego w nowym jeszcze nie ryzykowałam, ale mam na nie ochotę...
Mam przetaczniki miniaturowe - podobno max 15 cm bedą mialy. Kupowłąm u Finki
Na razie icj nie widac, bo dopiero co sadzone

Takie coś limonkowe z Tyłu tytusa za bordowymi żurawkami. Posadizłam na tej rabacie szałwie deep blue, lawendę viva i właśnie te przetaczniki. W tym miejscu rosły wielkie lawendy które padły....


Wiśnie dzisiaj przycięłam... wiec juz różanka tera zinaczej wyglada
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lojalna_ 15:51, 23 maj 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Madzenka napisał(a)


Jolu ja moim jeszcze z 1-2 tygodnie dam, bo u mnie jeszcze taraz mocno wiotkimi gałazkami przyrastaja. Gdy te gałezie maja duze i sztywne liscie to czas na cięcie. To tak jak w bukszpanach, gdy młode przyrosty zciemnieją wtedy tniemy.
Ale jesli ręce swedzą to za tydzien juz im sie nic nie stanie. Zrób probe już dzisiaj


Dzieki Marzenko za obrazowe info

Masz klopot z tymi robotami przed domem ....jak Ty to ogarniesz?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Madzenka 15:51, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Obiecane zdjecia róż w dniu dziisajszym. Mam nadzieję, ze wkrótce zakiwtną

William Sz. Po prawej stronie wielkoluda bukszpana. Rok temu był amlutki, w tym roku ma pełno paków i co ponad 1 m. To ten krzak z bordowymi mlodymi przrostami. Po prawej przed rodgersją rozną baldoróżowe NN


To moja tegoroczna munstead wood. Chyba da czadu

a tu z lekkiego oddalenia - po prawej stronie varelli. Jesienią po obu stronach dosadziłam jeszcze dwa karzaczki ale sa tak malutkie, ze ni widac ich za kosodrzewinami. Po lewej potwór James Galeway. jest tam jeszcze wiele innych jesiennych nabytkwó ale na nie przyjdzie czas


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:56, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie patrzymy na kostrzewę, bo ją w tygodniu przyciełam

Najmniejszy krzaczek na prozdzie to bugrundy iceber, ale trudno ja dotrzec na tle Louis Odier, który juz jest wielki i calutki zapączkowany. Na tyłąch wielki James Galwey. Oj dobra rózanego tu jest wiele ale jeszcze nie widac. Maluteńkie Lavender Ice nawet glów nad kostrzewy nie wystawiają, claire marshal prawie sie po ziemi płoży... i wiele wiele innych


ALe mam pierwsza piwonię Mimo przesadzania zakwitła, to piwoni z działki mojej mamy, ma chyba z 10 lat i chyba z 5 razy zminiąła miejsce w dwóch ogrodach ale ma jakiś ostry kolor a zawsze była bardziej purpurowa....


Aspirin rose w tym roku beda wieelkie. Podobno sa okrywowe.... ich 4 sezon u mnie



____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lojalna_ 15:56, 23 maj 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Patrze na foty i jestem pod wrazeniem jaki Ty juz masz busz w ogrodzie ...a tyle roslin juz wymienilas z roznych powodow ..... Gdzie Ty jeszcze wciskasz zachcianki
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Madzenka 15:57, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)


Dzieki Marzenko za obrazowe info

Masz klopot z tymi robotami przed domem ....jak Ty to ogarniesz?


Zamknę oczy
A tak na serio , nie wiem, przesadzę graby za płot.... jesli to przezyją..... To zalezy ile roboty potwają... jeden dzień czy miesiąc..
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 16:02, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jeszcze nie czas aby pokazywac róże, ich czas nadejdzie w czerwcu....

Doniczkowo ..wyszły z przechowalnika do donic na frocie, deszcz je zniszczył i poszły pod okap dachu...




A na tarasie są pink ale nie moge do nich dostać rubrum w ostrym kolorze czerwieni... mają puste doczniki w srodku coby wepchac trawki

Taras kuchenny limonkowo -czarny

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 16:03, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I pelargonie przy wejściu do domu




Mam jeszcze kilka kompletów w przechowalniku na podmianki Gdy nabiorą urody bedę pokazywać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 16:05, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ogród bez tulipanów




____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 16:07, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies