Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

ivo 10:02, 08 cze 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Witam! Jeżeli znajdziesz chwilkę to bardzo proszę o podpowiedź co ile są posadzone graby na przedpłociu i jak szeroka jest ta rabata. Planuję posadzić graby wzdłuż podjazdu. Moja rabata to 26 metrów długa a szeroka na 3 metry, z tym że już tam jest posadzony żywopłot z tuj szmaragd. Myślałam o grabie Fastigata bo on nie rośnie bardzo szeroko więc myślę że się zmieści z tymi tujami. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Gardenarium 10:05, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie mieszaj grabów z tujami, to zły pomysł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 10:07, 08 cze 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
pozachwycałam się pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 10:14, 08 cze 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Madzenka napisał(a)
I przedstawiam winowajczynię różyczki - moja pierwsza róża Austina kupiona w 2012 w Obi... Dwa razy przesadzana....
Czekam na duet z liliowcami




Obsypana kwiatami mimo moich rewolucji ogrodowych. rok temu wprawdzie oprotestowała przeprowadzkę i kwitła mniejszymi kwiatami ale w tym roku wróciła do dobrej formy!


A teraz zmykam bo przez rekomendacje forum ugrzęzłam w Uwikłanych Miłoszewskiego

Poprosze przy okazji inne typy do czytania na urlop


Własnie skonczyłam wczoraj jego "Ziarno prawdy" też dobre
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Kindzia 10:20, 08 cze 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Marzenko piękne róże u Ciebie rosną!!! Moje Austiny też w większości zaczęły, ale Princess Alexandra of Kent...niesamowicie wielkie kwiaty ma, kształtne, jak to Austin, pachnące, zachwyciła mnie. Takie maleństwo, a takie kwiaciory!!! Przecież dopiero na jesieni golasa sadziłam.
W dalszym ciągu na Williama Morissa czekam...

Nie mam przesyłki...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Pszczelarnia 10:34, 08 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze spektakl różany zostawiam sobie na deser ale muszę zapytać jak laik zielony opryskowy: skąd wiadomo, którymi preparatami można podlewać a którymi opryskiwać? czy taki Aliette nadaje się do podlewania? Nie ma takiej informacji na ulotkach. Albo topsin? Chodzi mi o te grzybobójcze preparaty.

Coś dziwnego dzieje się w naszej okolicy: różaneczniki żółte, cisy żółte, świerki się sypią żółtymi igłami - coś bardzo dziwnego.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabisia 12:20, 08 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Pszczelarnia napisał(a)
Jeszcze spektakl różany zostawiam sobie na deser ale muszę zapytać jak laik zielony opryskowy: skąd wiadomo, którymi preparatami można podlewać a którymi opryskiwać? czy taki Aliette nadaje się do podlewania? Nie ma takiej informacji na ulotkach. Albo topsin? Chodzi mi o te grzybobójcze preparaty.

Coś dziwnego dzieje się w naszej okolicy: różaneczniki żółte, cisy żółte, świerki się sypią żółtymi igłami - coś bardzo dziwnego.


Pszczółko, u mnie i w okolicach też żółto
Myślę, że grzyby sobie szaleją….
Ale to dziwne, bo u nas wiosna była w tym roku wyjątkowo sucha.
Również byłabym wdzięczna za wykaz preparatów do podlewania.

Marzenko - buziam!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Margo 13:12, 08 cze 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Ja własnie też zauważyłam że w okolicy wiele świerków, tuj i innych iglastych choruje, widać stare okazy prawie całe zżółknięte, aż żal.
A ja w tym roku właśnie zakupiłam iglaste, choć do tej pory unikałam ich
A sucho u nas strasznie, więc też się zastanawiam co je atakuje.
Też ciekawa jestem czym ratować w razie czego.

MW cudna, muszę ją mieć
____________________
Gosia
Zagajanka 14:44, 08 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Te zolte swierki to wynik ataku czarnej mszycy swierkowej. U nas w okolicach Kobierzyc jest takich biednych drzewek cale mnostwo. U mnie te szkodniki siedzialy na niewielkiej sosnie fastgiata. Na szczescie zdazylam szybko zareagowac. Reszte iglakow sprawdzam prawie codziennie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Malgosik 15:02, 08 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marzena Ty szukałaś kosmosów?
Czy mi się zdawało?
U mnie jest świeża dostawa po 6,50 zł za doniczkę.
Ładne sadzonki na 30 cm z około 2 kwiatkami, różowe i białe.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies