Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek w którym klon osłupiał:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek w którym klon osłupiał:)

szemusia 20:37, 26 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Gosiu, jeśli chcesz stipy w bukszpanach, to już rozglądaj sie za nasionkami tej trawki i siej. Latem będzie jak znalazł
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
szemusia 20:41, 26 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
A jaką masz szeroką tę rabatkę? Hortensje dość duże wyrastają, nie zasłonią Ci latem kulek bukszpanowych? Z kolei zimą, gdy gdy nie mają liści (hortki oczywiście ), to braknie Ci wyższego piętra. I calkowicie odsłonisz płot.
To takie moje przemyslenia...
Pozdrawiam
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
malgorzata_s 20:46, 26 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
szemusia napisał(a)
A jaką masz szeroką tę rabatkę? Hortensje dość duże wyrastają, nie zasłonią Ci latem kulek bukszpanowych? Z kolei zimą, gdy gdy nie mają liści (hortki oczywiście ), to braknie Ci wyższego piętra. I calkowicie odsłonisz płot.
To takie moje przemyslenia...
Pozdrawiam




Rabaty mają 1,5 m szerokości są w półcieniu.

Zdaję sobie sprawę, że hortensje zasłonią kule ale tak jak piszesz, potrzebuję czegoś na zimę co zasłoni mur.

A stipę i werbenę muszę kupić
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Juzia 20:47, 26 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38455
Podmurówkę możesz też zakryć żywopłocikiem cisowym....lub bukszpanowym. Nie będą takie szerokie.
Póżniej mogą być hortensje.
Przed hortensjami to już mogą być tylko trawki...ale jak chcesz kulki bukszpanowe to też mogą być, tylko wtedy z tyłu cis a nie bukszpan.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 20:48, 26 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38455
To jak tam jest tak wąsko... to cis na tyły i hortki i trawki w nóżki hortkom.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
deszczowymaj 20:50, 26 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gosiu co do skrzypu to wydaje mi się że nie bardzo będzie tam pasował (za dużo pionowych lini)starałabym się raczej troszkę zakryć ogrodzenie,ale czym...o to jest pytanie ? Może jakieś wysokie zwiewne trawki,niewiem jaka szeroka jest ta rabatka, hortki wszędzie pięknie wyglądają,bukszpany bardzo dobry pomysł Tylko czy to wszystko się tam zmieści ?
A na okrągłym tarasie szalałabym z donicami
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 20:54, 26 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Juzia_G napisał(a)
To jak tam jest tak wąsko... to cis na tyły i hortki i trawki w nóżki hortkom.

I bardzo dobry pomysł i kulki bukszpanowe też się zmieszczą.
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Juzia 20:56, 26 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38455
Gosiu...masz taki maleńki ogródek, że chyba warto obsadzić go większością zimozielonych roślin. Zawsze będzie ładnie

A pod oknami też chcesz rabatę? Bo ja bym zrobiła tylko ścieżkę z trawy na szer. ok 1,5m a reszta to rabaty...

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 21:07, 26 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38455
I nie wiem czemu rezygnujesz z wiśni??? One szybko nie rosną. I zawsze możesz ciąć koronę...

Przemyśl Może jeszcze dosadzisz?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agania 21:11, 26 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
malgorzata_s napisał(a)
Planuję moją jedyną rabatę.
Oto jak wyglądała w zeszłym sezonie. Została obsadzona pod wpływem emocji tzn kupiłam to co pokochałam patrząc na ogrodowiskowe zdjęcia. I sprawdzałam jak te rośliny będą wyglądać u mnie.


Ty musisz sadzić pod wpływem emocji i jak tak dalej będziesz postępować, to szybko będzie pięknie, bo Ciebie instynkt nie zawodzi, łanie wyszło

a na słupa poprowadź jak najszybciej bluszcza trójklapowego
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies