Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 10:53, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Aby dobrze założyć trawnik z siewu trzeba odpowiednio przygotować glebę.
Teren mocno zachwaszczony trzeba opryskać herbicydem, odczekać aż chwasty zostaną zniszczone. Potem przygotowujemy glebę, przekopujemy szpadlem. Najlepiej zrobić to przy pomocy brony rotacyjnej i glebogryzarki. Potem teren grabimy, wyrównujemy poziom, aby płaszczyzna była równa i ze spadkiem od domu do ogrodzenia. dokładnie rozdrabniając grudy i wybierając kamienie i często odpadki po budowie.

Przydatny artykuł : http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku


Jeśli gleba jest bardzo uboga, dodajemy kompost, torf lub ziemię zakupioną dodatkowo.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:57, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Teren kilkakrotnie przegrabiamy i wałujemy



Siejemy trawę, znowu przegrabiamy i wałujemy



Potem dbamy o stałe zraszanie w ciągu dnia, aby gleba była ciągle wilgotna w czasie pęcznienia nasion.
Nie wszystkie gatunki traw wschodzą w jednym czasie. Po kilku-kilkunastu dniach powinny pojawić się pierwsze wschody





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 22:02, 30 mar 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Danusiu, a jaka mieszanke nasion polecasz. Szukalam w necie tej widocznej na zdjeciu, ale nie znalazlam
W przypadku nawozenia nowej ziemi musze jeszcze glebogryzarka czy wystarczy grabic? I jak najlatwiej wyrownac teren? Raz juz robilismy trawnik i niestety nie jest rowny (gorki i dolki). Teraz chcialabym uniknac podobnych bledow.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
zielona11 18:13, 01 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Wprawdzie ja nie Danusia - ale mnie znajomi polecali trawę Wembley firmy Graminex - może nasi specjaliści się wypowiedzą na jej temat
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
ArturPoniato... 20:17, 02 kwi 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 49
Bardzo fajna trawa był okres że Graminex się popsuł ale teraz znów robią dobre ziarno. Wymaga pielęgnacji, nawożenia czasami po zimie ją pleśń śniegowa bierze ale chyba jak każdą trawę

Ogólnie polecam.
____________________
zielona11 20:59, 02 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Ooo i to jest dobra wiadomość
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
hanka_andrus 21:11, 02 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Taką mam posianą.Nie narzekam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 00:11, 03 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja też lubię Graminex. Tamta na zdjęciu to była duńska uniwersalna, ale ją też rozprowadzał Graminex.

Można w zależności od potrzeb siać trawę sportową do częstego deptania (Wembley, Wimbledon), albo ozdobną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:12, 03 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli jest świeżo nawieziona ziemia, to trzeba ją dobrze rozwieźć, niech się trochę uleży, jeździć po niej taczkami różnymi drogami. Wałowanie, grabienie i tak w kółko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 23:57, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Danusiu,
na wstępie napisałaś, że "Teren mocno zachwaszczony trzeba opryskać herbicydem, odczekać aż chwasty zostaną zniszczone."... My nie robiliśmy wstępnego opryskania, bo robiliśmy to na początku kwietnia i ...
- po pierwsze jeszcze wtedy nie wiedziałam o istnieniu tego portalu
- a po drugie - w zasadzie ziemia jeszcze była o tej porze roku łysa...
Wzruszyliśmy ją glebogryzarką, szpadlami, przegrabiliśmy i oczyściliśmy z korzeni, chwastów i śmieci, choć jest to syzyfowa praca, bo trochę korzonków na wierzchu jeszcze jest do wyzbierania. Z uwagi na pogodę, nic narazie więcej nie robimy, choć trawa do wysiania kupiona 2 miesiące temu. Torf również czeka na rozłożenie.
Co w tej chwili moglibyśmy ewentualnie zrobić aby poprawić jakość podłoża? spryskać randapem lub Glyfos albo czymś jeszcze innym? i jeśli tak, to ile musimy po tym odczekać aby zacząć siać trawę?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies