Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

gouran 17:57, 12 sie 2017

Dołączył: 12 sie 2017
Posty: 4
Witam, zasiałem trawę 11 dni temu i tak to wygląda, trawnik jest regularnie podlewany przez system nawadniania. Co mogę poradzić na miejsca gdzie trawa nie wchodzi lub rośnie bardzo rzadko? Jakimś nawozem czy dosiać jej więcej? Gleba pod trawnik została przygotowana - zostało nawiezione 30cm dobrej przesiewanej ziemi, wszystko zostało wyrównane, kamienie przed siewem wybrane, trawa po zasianiu przegrabiona i zwałowana. Jak widać na ostatnim zdjęciu w rogu domu koło brzozy trawa ładnie się zagęściła i wyszedł już ładny dywanik, ale tylko tam...
Zdjęcia
piotraudi 18:18, 12 sie 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Kolego dopiero 11dni wstrzymaj sie troszkę jestem na podobnym etapie jak ty z tym ze trawę zasialem prawie miesiąc temu i jest znaczaca roznica miedzy 1,2,3 tyg dopiero a zauważyłem jak przeanalizowalem zdjęcia trawnika zrobione po 1,2,3 do zasilania eraz pozostaje podlewać wyrywać chwasty i czekać
gouran 19:47, 12 sie 2017

Dołączył: 12 sie 2017
Posty: 4
Czyli na tych pustych plackach na razie się wstrzymywać i czekać aż coś się ruszy?
Nie wiem czemu ale tam koło brzozy trawa już prawie jest do koszenia...
piotraudi 20:57, 12 sie 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Tak kolego masz kilka odmian i kazda kielube w innym terminie te najważniejsze jeszcze nie wzeszly te puste place zarosna same jak nie w rym roku to w przyszłym clakiem możliwe ze w tych pustych placac jest tylko trawa ktora kielkuje później lub jest to tz omijak w każdym bądź razie spokojnie pelna okazalosc trawnik będzie miał dopiero w przyszłym roku co do tego ze w jednym miejscu jest bujna trawa a w innym w ogóle jej nie ma tez jest kilka teori ja tez tak mam jest to normalne
gouran 21:26, 12 sie 2017

Dołączył: 12 sie 2017
Posty: 4
Możę warto dodać że ta trawa to wembley graminex.
Kostrzewa czerwona / festuca rubra / ADIO 35%
Rajgras angielski / lolium perenne / SOLEN 15%
Rajgras angielski / lolium perenne / GRILLA 20%
Rajgras angielski / lolium perenne / NAKI 20%
Wiechlina łąkowa / poa pratensis / GERONIMO 5%
Wiechlina łąkowa / poa pratensis / BROOKLAWN 5%

A można zapytać co to za teorie w sprawie tej bujności trawy?
marcin544 03:23, 13 sie 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
gouran napisał(a)
Witam, zasiałem trawę 11 dni temu i tak to wygląda, trawnik jest regularnie podlewany przez system nawadniania. Co mogę poradzić na miejsca gdzie trawa nie wchodzi lub rośnie bardzo rzadko? Jakimś nawozem czy dosiać jej więcej? Gleba pod trawnik została przygotowana - zostało nawiezione 30cm dobrej przesiewanej ziemi, wszystko zostało wyrównane, kamienie przed siewem wybrane, trawa po zasianiu przegrabiona i zwałowana. Jak widać na ostatnim zdjęciu w rogu domu koło brzozy trawa ładnie się zagęściła i wyszedł już ładny dywanik, ale tylko tam...
Zdjęcia


Dosiać i zraszacz częściej
Gardenarium 10:16, 13 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gouran napisał(a)
Witam, zasiałem trawę 11 dni temu i tak to wygląda, trawnik jest regularnie podlewany przez system nawadniania. Co mogę poradzić na miejsca gdzie trawa nie wchodzi lub rośnie bardzo rzadko? Jakimś nawozem czy dosiać jej więcej? Gleba pod trawnik została przygotowana - zostało nawiezione 30cm dobrej przesiewanej ziemi, wszystko zostało wyrównane, kamienie przed siewem wybrane, trawa po zasianiu przegrabiona i zwałowana. Jak widać na ostatnim zdjęciu w rogu domu koło brzozy trawa ładnie się zagęściła i wyszedł już ładny dywanik, ale tylko tam...
Zdjęcia


Jeśli chciałbys poradę, uprzejmie proszę o zadanie sobie odrobinkę trudu i wklejenie zdjęć, aby było widać u nas, a nie chodzić po cudzych stronach

Ja sobie ten trud zadałam, chociaż w części









A więc odpowiedź brzmi tak.

Pod brzozą masz cień i tam ziemia tak nie wysychała, stąd lepsze wschody. W pozostałych miejscach widać że nasiona pospływały z ulewą i są nierównomiernie rozmieszczone. Tam, gdzie gęściej - jest dołek, zgromadziło się więcej nasion.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gouran 15:44, 13 sie 2017

Dołączył: 12 sie 2017
Posty: 4
Zdjęcia na początku wkleiłem ale jak zobaczyłem ile miejsca zajmują nie to nie chciałem robić spamu na forum, skoro to nie problem to ma przyszłość będę pamiętał. Trawnik jest nawadniany tak że zawsze jest wilgotna ziemia.
Czyli najlepiej dostać na te placki trawy i przykryć ziemia?
Podczas tych nawałnic trochę nasion splynelo ale w większości dalej są w ziemi więc nie mam pojęcia czemu nie kielkuja.
Gardenarium 21:51, 13 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
[Zdjęcia trzeba zmniejszyć do 640x480 lub sam nasz automat zmniejsza, nie wchodzą duże.]

Odpowiedź:
Poczekaj trzy tygodnie, dopiero wtedy widać co wzeszło a co nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kordffm 21:01, 16 sie 2017

Dołączył: 18 lip 2017
Posty: 15
Witam ponownie! 7 tygodni temu posielem trawę, wszystko fajnie trawa rośnie, gęstnieje ale ostatnio zauważyłem że perz się panoszy po moim trawniku. Jest jakiś specyfik żeby to zwalczyć czy wyrywać to cholerstwo ręcznie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies