Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Kordffm 21:03, 16 sie 2017

Dołączył: 18 lip 2017
Posty: 15
Kordffm 21:43, 16 sie 2017

Dołączył: 18 lip 2017
Posty: 15
jareksz napisał(a)
Witam ponownie,
minęły blisko 2 miesiące od założenia trawnika i trawnik rozrósł się mocniej z czasem, choć są łyse miejsca na dosiew (odłożony do końca sierpnia, gdy pogoda bardziej będzie trawie sprzyjała). Trawnik obecnie z dość równego koloru stał się "łaciaty", pewne miejsca są ciemnozielone i trawa rośnie tam tak że codziennie można by było kosić a inne (większość) jest jasnozielona i rośnie bardzo powoli że czasem nie widzę śladów po koszeniu na tych jaśniejszych częściach. W trawie na jaśniejszych polach jest sporu suchych części. Grunt przed siewem potraktowany "substralem nowy trawnik". Pytanie moje, co radzicie z tym trawnikiem zrobić, czy już czymś nawieść czy czekać na jesień, może aeracja?

Widzę ze masz piaszczysta ziemie wydaje mi się ze występuje niedobór wody


 
 Przypomnę pytanie kolegi na które nie znalazłem odpowiedzi. U mnie jest podobnie. Chociaż zauważyłem że te zielone placki powiększają się.


piotraudi 22:36, 16 sie 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Co wybrac any rozluznic ziemie obornik granulowany czy jakis biohumus w plynie mowa o istniejacym trawniku
Gardenarium 09:04, 17 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kordffm napisał(a)
Witam ponownie! 7 tygodni temu posielem trawę, wszystko fajnie trawa rośnie, gęstnieje ale ostatnio zauważyłem że perz się panoszy po moim trawniku. Jest jakiś specyfik żeby to zwalczyć czy wyrywać to cholerstwo ręcznie?


Jeśli to perz, to masz "szczęście". Perz nie lubi koszenia i po jakimś czasie to koszenie trawnika go zniszczy. Ale czy to aby na pewno perz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:05, 17 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
piotraudi napisał(a)
Co wybrac any rozluznic ziemie obornik granulowany czy jakis biohumus w plynie mowa o istniejacym trawniku


Nie wiem. Raczej piaskowanie. Najpierw nakłuwanie aeratorem (przyrząd z rurkami), potem rozsypanie piasku, wmiatanie miotłą w dziury.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kordffm 13:33, 17 sie 2017

Dołączył: 18 lip 2017
Posty: 15
Danusiu dodałem zdjecie powyżej. Wydaje mi się że to perz. Koszenie mu nie bardzo szkodzi bo rozkłada się po ziemi, jak widać na zdjeciu. Wczoraj trochę go wyrwalem bo zaczyna kwitnąć. A może to rzeczywiście nie perz, sam już nie wiem.
marleyy 14:51, 17 sie 2017

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
Kordffm napisał(a)
Danusiu dodałem zdjecie powyżej. Wydaje mi się że to perz. Koszenie mu nie bardzo szkodzi bo rozkłada się po ziemi, jak widać na zdjeciu. Wczoraj trochę go wyrwalem bo zaczyna kwitnąć. A może to rzeczywiście nie perz, sam już nie wiem.


Kordffm to niestety jest chwastnica - wyrywaj innej opcji nie ma
Kordffm 18:53, 17 sie 2017

Dołączył: 18 lip 2017
Posty: 15
Dodam jeszcze jedno zdjęcie tego cholerstwa
Kordffm 18:56, 17 sie 2017

Dołączył: 18 lip 2017
Posty: 15
Kordffm 19:10, 17 sie 2017

Dołączył: 18 lip 2017
Posty: 15
Chwastnica dokładnie. Wyrwałem dzisiaj dwa wiadra tego cholerstwa. Teraz jakbyście jakaś radę dali żeby to nie rosło? Trawnik ok 170m2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies