Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 07:30, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rafale, Sebek dobrze radzi.

Jeśli wytyczysz rabaty to musisz zainwestować w korę, a kora będzie sporo kosztowała.
Poza tym trzeba pielić rabaty, albo chwilowo pod korę dać tą matę, co jej strasznie nie lubimy, ale w miarę sadzenia, matę wyrzucać. Odgarniać korę, sadzić...za dużo kombinacji.

Najlepiej posiać trawę po całości, działka będzie porządnie wyglądała, kosić trawnik, a potem jak uzbierasz na rośliny to wykrawać rabaty, przekopywać trawnik i sadzić rośliny i dopiero korować.

Popatrz na galerię zdjęciową do tego artykułu. Co prawda to jest modernizacja ogrodu, ale czynności takie same.

Wytyczanie linii trawnika (fot. A.Ruszczak)


Odcinanie brzegu trawnika przy pomocy noża do cięcia kantów (dwie pierwsze pozycje w naszym sklepie http://sklep.ogrodowisko.pl/ )



Przekopywanie trawnika, jednocześnie gleba wzbogaca się w materię organiczną bo trawnik rozłoży się i powstanie ziemia darniowa








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:31, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i efekt końcowy

Tuż po zrobieniu ogrodu (trawa w końcu została wymieniona na nową - z rolki)



Po 3 miesiącach







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Netka 22:10, 19 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Czy Waszym zdaniem można już siać trawę ? Nie wiem czy jednak w nocy jeszcze nie za chłodno ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Wieloszka 22:14, 19 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Danusia gdzieś kiedyś napisała, że trawa wschodzi przy temp. powyżej 14 stopni. U nas w dzień tyle jest, ale w nocy ledwie +2. W Twoich rejonach pewnie chłodniej... Ja bym jeszcze poczekała - zwłaszcza, że moja posiana jesienią trawa jeszcze nie ruszyła.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 22:16, 19 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczekajcie z tym sianiem bo ptaki wydziobią ziarenka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sharlee 22:25, 19 mar 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Jeszcze ze dwa/trzy tygodnie i będzie już można siać
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Netka 22:44, 19 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Dziękuję za odpowiedż Z tymi ptaszkami to fakt, w sobotę przygotowywaliśmy teren, grabiliśmy i grabiliśy, a ptaszki już na następny widziałam jak coś tam sobie wydziobywały .. w takim razie jeszcze poczekamy
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
rmf 10:36, 20 mar 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Gardenarium napisał(a)
Poczekajcie z tym sianiem bo ptaki wydziobią ziarenka.

Pora roku ma tu znaczenie ? Póżniej nie będą dziobać - przepraszam może głupie pytanie ale nie mam doświadczenia w tej materii... a przy okazji czy dobry termina na wysiew facelii ? wyczytałem w necie ze od połowy kwietnia - ale wtedy późno trawę będę mógł siać
____________________
Pszczelarnia 11:54, 20 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To jest pytanie o to czy facelię można siać do zimnej, mokrej ziemi. Nie powinno się. Ziemia musi się ogrzać.
Jaki sens ma sianie czegokolwiek do zimnej ziemi z nocną temperaturą koło zera? Trzeba poczekać. Przecież chcemy być zadowoleni z efektów swojej pracy?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
rmf 14:08, 20 mar 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Tak też myślałem, poczekam do początku kwietnia i zobaczę jakie prognozy.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies