Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

waldek727 19:18, 31 lip 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pytanie raczej do wróżki.

Kto z nas wie jaka jest zasobność Twojej gleby w składniki pokarmowe. Przyjmując, że jest na średnim poziomie i ma odpowiednią ilość wapnia, magnezu i sodu to należałoby najpierw zdjąć darń do głębokości ok 10cm, następnie rozprowadzić 3,5 kg polifoski8 na 100m2, zmieszać ją z glebą i ponownie rozłożyć trawę. Polifoska8 to typowy nawóz przedsiewny zawierający wysoką dawkę fosforu i potasu. Rozsypana na glebę przy odrobinie szczęścia jej przyswajalne formy potasu znajdą się w obrębie włośników korzeniowych trawy za około 2-3 lata. Przy braku szczęścia tzn wapnia, magnezu i sodu uwsteczni swoje łatwo przyswajalne formy i silnie zasoli glebę.
Wielokrotnie pisałem, że młodego trawnika się nie nawozi. Przedsiewnie pod przyszłe korzonki trawy uzupełnia się brakujące w glebie składniki pokarmowe do optymalnego poziomu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 22:31, 31 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kornel napisał(a)
Witam . czy wie ktos z was jak dawkowac polifoske 8 na młody trawnik dwu miesieczny??



A co się dzieje z tym trawnikiem, że chcesz mu dawkować cosik? Jakie masz powody? Tylko żeby sypnąć? Czy coś mu dolega? Pokaż zdjęcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kornel 23:34, 31 lip 2014

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
Jutro dodam zdjecia . trawa nie była nawozona przed siewem znaczy jeszcze jej nie nawoziłem wcale a trawa zółknie a nawet brazowieje .
____________________
Gardenarium 08:33, 01 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to po prostu susza? Trawnik potrzebuje wody, lepiej rzadziej a obficie niż cykanie po parę litrów codziennie. Wtedy system korzeniowy jest na wierzchu, przy podlewaniu obfitym a rzadziej - korzeni się głębiej.

Przy takich upałach same burze i rosa nie wystarczą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 23:12, 03 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Wszystkim odwiedzającym zarówno ten wątek, jak i pozostałe wątki związane z trawnikami w naszych ogrodach chciałbym przypomnieć, że miesiąc sierpień jest idealną porą na zakładanie trawników zarówno z siewu jak i dywanowych z rolki.
Polecam wykorzystać ten czas korzystając z własnego doświadczenia.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
blackstork 08:52, 04 sie 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
A czy macie może jakieś zdjęcia z nawożenia kompostem? Czy to się rozsiewa tak jak nawóz?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Elim 10:50, 04 sie 2014

Dołączył: 14 kwi 2014
Posty: 17
waldek727 napisał(a)
Wszystkim odwiedzającym zarówno ten wątek, jak i pozostałe wątki związane z trawnikami w naszych ogrodach chciałbym przypomnieć, że miesiąc sierpień jest idealną porą na zakładanie trawników zarówno z siewu jak i dywanowych z rolki.
Polecam wykorzystać ten czas korzystając z własnego doświadczenia.


Tak tylko w świętokrzyskim krótkie ale obfite opady - woda robi bruzdy w terenie o spadku 0,5% -nie ma kiedy posiać, Teraz też patrzę na pogodę i środę znów deszcz więc nie sieję.

Chwasty mi już odbiły kolejne. I teraz zastanawiam się czy glebogryzarką tylko to zmielić? To są młode chwasty bo stare są usunięte. Powierzchnia 2000m.
Ewentualnie broną mogę to potraktować i część pewnie wylezie i uschnie. Ale jak tak dalej pójdzie to teren sie zazieleni od chwastów.

Jakie proporcje dajecie mieszanki ocet/ciepła woda? Jaka dawka?
____________________
Gardenarium 13:15, 04 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W taką upalną i burzową pogodę, polecam zakładanie tylko z systemem nawadniającym, inaczej burza zmiecie nasiona traw w rabaty, a wschodzące siewki wypali upalne słońce i temperatura, lepszy zdecydowanie będzie wrzesień.

Z rolki, jeszcze jako tako, ale też na brzegach przyschnie nawet z nawadnianiem. Trzeba warować, pilnować, patrzeć czy nie matowieje i nie więdnie i dolewać ręcznie brzegi i narożniki.

Odradzam obecny tydzień jako czas na sianie czy zakładanie trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:16, 04 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podgrzany ocet, czysty bez wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elim 14:00, 04 sie 2014

Dołączył: 14 kwi 2014
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)
W taką upalną i burzową pogodę, polecam zakładanie tylko z systemem nawadniającym, inaczej burza zmiecie nasiona traw w rabaty, a wschodzące siewki wypali upalne słońce i temperatura, lepszy zdecydowanie będzie wrzesień.

Z rolki, jeszcze jako tako, ale też na brzegach przyschnie nawet z nawadnianiem. Trzeba warować, pilnować, patrzeć czy nie matowieje i nie więdnie i dolewać ręcznie brzegi i narożniki.

Odradzam obecny tydzień jako czas na sianie czy zakładanie trawników.


Nawadnianie wykonuję właśnie - z tanich zraszaczy po 10zł. Sprawdziłem 1 i się nadaje jak najbardziej (domyślam się że po podłączeniu kilku szt ciśnienie i przepływ wody spadnie - ale zrobię kilka sekcji jak będzie trzeba) - tylko niestety nie wiem jak długo wytrzymają.

Ciężko pewnie to określić, ale gdy będzie codziennie 'trawnik' nawodniony to w jakim czasie ukorzeni się to w taki sposób żeby tego nie zmyło po małym deszczu? Czy po Tygodniu wystąpią już korzenie z większości nasionek?

A dawka tego octu? - tak po prostu wg uznania?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies