Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Fuksja 15:48, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Ponawiam moje pytanie. Czy na młody trawnik można teraz zastosować tak reklamowany Humus Active do trawników papka 1,2l?

____________________
pozdrawiam,Ania
waldek727 18:11, 22 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Aniu.
Możesz zastosować humus nawet w październiku jeżeli temperatury powietrza na to pozwolą. Uzupełniaj kwasy humusowe w całym ogrodzie przynajmniej trzy razy w sezonie wegetacyjnym. Dodatkowo wzbogacaj glebę mikroorganizmami które żyją w symbiozie z roślinami i mają bardzo duży wpływ na zdrowotność i pobieranie przez nie pokarmu. Polecam Ci również hodowlę dżdżownic kalifornijskich które wczesną wiosną możesz zadomowić w swoim kompoście.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Fuksja 19:28, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Dziekuję serdecznie wszystkim. O dżdżownicach muszę pomyśleć na wiosnę tylko czy aby one nie uciekną z kompostu, hehe...
____________________
pozdrawiam,Ania
ania_wesola 22:05, 22 wrz 2014


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Ponawiam moje pytanie
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Gardenarium 00:05, 23 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ania_wesola napisał(a)
Mam chyba głupie pytanie: czy jeśli ktoś chce założyć trawnik a na dotychczasową nie trawnikową trawę musi nawieść jeszcze 30 cm ziemi to konieczne jest uprzednie przekopanie i zgrabienie tej trawy czy jest zbędne bo ona i tak się nie przebije przez taką ilość ziemi? Mam nadzieję że mnie zrozumieliście


Trzeba dobrze przekopać, połaczyć te dwie warstwy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania_wesola 14:25, 23 wrz 2014


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Dzięki Danusiu jesteś niezawodna
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
wieslaw57 21:33, 23 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 7
Witam - jestem nowy , ale czytam co piszecie od kilku minut.
i jestem pod wrażenie , że nikt nie podejmuje tematu pęndraków .
wieslaw57 21:36, 23 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 7
Całe osiedla na Warmii-Mazurach są opanowane przez te "przemiłe " stworzenia .
i całe te pisanie o dosiewaniu ,podlewaniu ,nawożenie nie ma sensu gdy masz takie stworzonka .
waldek727 08:10, 24 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
wieslaw57 napisał(a)
Witam - jestem nowy , ale czytam co piszecie od kilku minut.
i jestem pod wrażenie , że nikt nie podejmuje tematu pęndraków .

Witaj wiesław57 na forum.
Wiesiu. My mamy gęste zdrowe trawniki do których chrabąszcze nie zaglądają.
Skoro nie mamy pędraków, to po co mamy o nich pisać.
Prześledź sobie forum przez kilka dni a może i tygodni, zapoznaj się z treścią wątków w innych działach i dopiero wtedy będziesz pod wrażeniem podejmowanych na ,,Ogrodowisku" zagadnień dotyczących ogrodów.
Może natkniesz się gdzieś na słowo Nemasys G to polecam Ci abyś się tym zainteresował, zwłaszcza teraz kiedy pędraki schodząc w głębsze warstwy gleby znacznie pobudzają swoje enzymy trawienne przed zimą.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 08:13, 24 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O pędrakach jest oddzielny wątek, tutaj jest o trawnikach z siewu, zapraszam tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/734-pedraki-w-trawie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies