Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

lindsay80 14:00, 05 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Witam,
mam pytanie jak powinna być siana trawa przy krawężnikach.
Mamy krawężnik o 3,5 cm niżej od poziomu kostki, czy ziemia powinna nachodzić na ten krawężnik i być zrównana z kostką czy krawężnik ma być tylko minimalnie przykryty?
Mój mąż twierdzi, że w ogóle nie powinien być zakryty bo trawa i tak się rozkrzewi i nie będzie go widać... natomiast jak zrównamy poziom ziemi z poziomem kostki to trawa zacznie w nią za jakiś czas wrastać.
Proszę o fachową poradę bo prawie mamy przygotowany teren pod siew a nadal nie wiemy jak prawidłowo to zrobić przy krawężnikach.
Wklejam zdjęcie.
____________________
Tu ma być ogród :)
Gardenarium 15:38, 05 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdybym kładła trawnik z rolki, nasypałabym nieco ziemi i położyła na krawężnik.

Trawnik siany do krawężnika, nie będzie wyglądał dobrze, bo jego brzeg po roku, dwóch będzie poszarpany, a dociąć go nie będzie można (beton pod spodem więc szpadelek nie wejdzie) Pozostanie ręczna robota, czyli na kolanach i wycinanie nożycami do trawnika lub nożyczkami mniejszymi, ale to robota dość długotrwała.

Albo pozostanie taki poszarpany, ja osobiście takiego brzegu nie lubię. To taka "finezja" w wykończeniu, której niektórzy ogrodnicy w ogóle nie rozumieją



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lindsay80 16:37, 05 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Witam,
pewnych rzeczy już nie obejdziemy, tylko musimy wybrać najlepszy sposób żeby potem trawnik był jak najmniej kłopotliwy i dobrze wyglądał.
Co radzisz Danusiu, dosypać tej ziemi tak żeby krawężnik był lekko przykryty, bo z wcześniejszej odpowiedzi do końca nie wywnioskowałam jaka jest Twoja rada dla mnie
____________________
Tu ma być ogród :)
gemciu83 18:52, 05 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Trawa zarośnie wystarczy ciut pastewnej w mieszance i w 2 lata zarośnie beton plus poziom darni podniesie się spokojnie 3cm w tym czasie.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 18:54, 05 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Właśnie dzisiaj oglądałam pewien ogród z taką kostką, jednak tutaj krawężnik był zrobiony o wiele wyżej i nie ma problemu co robić, w twoim przypadku po prostu zamieść krawężnik i wysiać trawnik niżej.

Nie napisałam co robić bo po prostu krawężnik nie powinien być tak nisko zrobiony, więc co zrobić? Po mojemu kanciki powinny być ładnie ucięte, a przy tak niskim krawężniku gdy trawa ma zarosnąć się nie da
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lindsay80 20:54, 05 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
hmmm, a u nas wiele firm brukarskich tak właśnie to robi, nawet nie sądziłam, że będzie jakiś kłopot przy sianiu trawy... cóż musimy sobie z tym jakoś poradzić, bo już zmienić się nie da ;-/
____________________
Tu ma być ogród :)
Gardenarium 20:13, 07 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Siej poniżej krawężnika, albo jak radzi mój przedmówca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jaremy 13:51, 09 paź 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 16
Potrzebuje rady.
Trawnik zasiany w połowie sierpnia - czyli ma już prawie 2 miesiące.
Jeszcze nie był koszony.
Powiedzcie czy kosić czy może zostawić go do wiosny niech się ukorzenia.
____________________
kinga 14:55, 09 paź 2014

Dołączył: 27 lip 2014
Posty: 14
jaremy napisał(a)
Potrzebuje rady.
Trawnik zasiany w połowie sierpnia - czyli ma już prawie 2 miesiące.
Jeszcze nie był koszony.
Powiedzcie czy kosić czy może zostawić go do wiosny niech się ukorzenia.


Jak to możliwe, że nie był jeszcze koszony? ja zakładałam pod koniec sierpnia i był koszony już 4 albo 5 razy.
waldek727 14:57, 09 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
jaremy.
W tej chwili mamy temperatury powietrza oscylujące w granicach 20*C i trawnik jest jeszcze w stanie wegetacji. Powinieneś przeprowadzać dalej wszystkie prace pielęgnacyjne odpowiednie do sezonu. Skoś trawnik na długość 7cm pamiętając o ostrych nożach kosiarki. Za dwa dni skróć go do 4cm i porządnie nawodnij.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies